Home / Teknologji / Asus ZenFone 3 Deluxe, super-telefoni në Android që kushton më shumë se iPhone7
asus-zenfone-3-deluxe-1-780x439

Asus ZenFone 3 Deluxe, super-telefoni në Android që kushton më shumë se iPhone7

Asus ZenFone 3 Deluxe është lansuar kohët e fundit në Tajvan dhe tani telefoni është në dispozicion në Kinë për çmimin ekuivalent prej 750 dollarësh.

Asus ZenFone 3 Deluxe sjell një ekran me 5.7 inç me rezolucion Full HD prej 1920 x 1080 pikselëve, ZenFone 3 gjithashtu vjen me procesorin e Qualcomm Snapdragon 821 dhe 6GB RAM dhe 64GB memorie të brendshme.

Ka edhe një tjetër version të telefonit që ka 4GB RAM dhe 32GB memorie dhe dy kamera në të dyja anët e telefonit.

Kamera e përparme e pajisjes vjen me 8 MP dhe kamera e pasme ka 23MP.

Asus me sa duket është duke filluar një version tjetër të ZenFone 3 Deluxe në Kinë me 3GB RAM, 32GB memorie dhe procesorin e Qualcomm Snapdragon 820, ky version do të kushtojë rreth 495 dollarë./RadioRINIA/

Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,