Home / Author Archives: Adem Limani

Author Archives: Adem Limani

Midis-stomakut-dhe-trurit-ekziston-lidhja-magjike-e-cila-mund-të-jetë-vdekjeprurëse

Midis stomakut dhe trurit ekziston lidhja magjike e cila mund të jetë vdekjeprurëse

Pasojat e lëndimit në tru mund të reflektohen edhe në pjesën e poshtme të trupit, saktësisht në stomak dhe probleme të organeve të stomakut. Shkencëtarët kanë vërejtur lidhjen midis pjesëve të ndryshme dhe sistemit në trup, posaçërisht është interesante rrjedhja e baktereve në gjak, të cilat lëndimin e trurit e shndërrojnë ...

Read More »
Diego-Simeone-vs-Socided-e1512982685656-780x439

Simeone: Preferoj pak shanse, por të jemi vendimtar

Diego Simeone preferon që Atletico Madridi të ketë më pak shanse, por në ato që ka të jetë vendimtar. Tekniku argjentinas u shpreh i lumtur pas paraqitjes në fitoren 1-0 ndaj Real Betisit në La Lig. “Kemi dëshirë të luajmë si në Londër dhe ndaj Real Madridit”, ka thënë Simeone ...

Read More »
dini

Haradinaj: Vizita e kryeministrit maqedonas thellon raportet ndërshtetërore

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se e mirëpret vizitën e kryeministrin maqedonas, Zoran Zaev në Kosovë dhe është shenjë e vullnetit të mirë për zhvillimin e mëtejmë të raporteve ndërshtetërore. Haradinaj thekson se kjo vizitë do të thellojë raportet Kosovë-Maqedoni. Ky është postimi i plotë i Haradinajt në ...

Read More »
Pllana-780x439

Djali 17-vjeçar i hasretit, dyshohet se e u vra nga shoku i ngushtë (Video)

Familjes Pllana nga Bakshia i vdiq djali i hasretit. 17-vjeçarit po dyshohet se i mori jetën shoku i tij i ngushtë i cili e theri me thikë. Policia është në kërkim të dyshuarit të cilin ende nuk e ka kapur. Motivet e vrasjet ende nuk dihen. Familjarët nuk kanë informata ...

Read More »
fk

I harruam të gjitha, edhe krimet e ndodhura edhe dëmet e luftës

Gjilan – Sipas raportit mbi pasojat e luftës në Gjilan të hartuar nga Këshilli Komunal i Qeverisë së Përkohshme në Gjilan forcat serbe kanë djegur tërësisht 950 shtëpi, pjesërisht 452. Rreth 7321 shtëpi janë plaçkitur. Në Zhegër janë djegur 393 shtëpi kurse në Përlepnicë 123 shtëpi. Pasojat e luftës të ...

Read More »
bellimi

Ministri Kujtim Gashi: Blerim Peci u nda nga kjo jetë në moshë të re, por la vepër voluminoze

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi i ka dërguar familjes Peci telegram ngushëllimi pas vdekjes së aktorit të njohur Blerim Beci. “Lajmin për vdekjen e parakohshme e të dashurit tuaj, Blerimit, aktorit tonë të mirënjohur, e morëm me pikëllim të madh dhe jemi shokuar”, shkruhet ndër të tjerash ...

Read More »
rasha

Zbulohen favoritët për ta fituar Kupën e Botës: Brazili i pari, Argjentina e treta dhe Spanja e pesta

Mediumet evropiane kanë nisur tashmë me zbulimin e favoritëve për tu kurorëzuar me titullin e Kampionit Botëror “Rusia 2018”, ku Brazili ka gjasat më të mëdha për tu stolisur në fund me titullin e më të mirit. Kampionatit Botëror, i cili do mbahet në verën e vitit 2018 në Rusi ...

Read More »
Gjykimi-3-1-380x233

Gjykimi për tentim-vrasjen e Kusari- Lilës vazhdon pa dëshmitarin kryesor

Dëshmitari nga Shqipëria Gramoz Nokshiqi nuk u paraqit për ta dhënë dëshminë në gjykimin ndaj Mikel Qupit, i cilki po gjykohet nën akuzën për tentim- vrasjen e Mimoza Kusari-Lilës. Nokshiqi, në cilësinë e dëshmitarit bashkëpunues, që pretendohet të jetë personi kyç në këtë proces, nuk erdhi për të dëshmuar në ...

Read More »
binii

Abazi: Askush nuk mund t’ia ndalojë Albinit të kanidojë për kryetar

Sekretari i marrëdhënieve me jashtë dhe anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Boiken Abazi, është deklaruar rreth përçarjes në partinë e tij, e cila nisi nga mesazhet e publikuara dhe gjuha fyese e Aida dërgutit drejt Albin Kurtit. Abazi, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se askush nuk mund ...

Read More »
haraaa

Haradinaj thotë se liberalizmi është çështje javësh

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se Kosova brenda pak javëve do ta marrë lajmin për liberalizimin e vizave. Mirëpo, sipas tij, pas këtij lajmi do të jenë edhe disa muaj deri në hyrjen e lajmit në fuqi. “Mendoj që lajmin për liberalizim mund ta marrim, çështje ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,