Home / Author Archives: Adem Limani

Author Archives: Adem Limani

z.p

Zenun Pajaziti falemderon të gjithë qytetaret e Gjilanit mundin dhe angazhimin tuaj për fushatën dhe mobilizimin tuaj.

Të dashur qytetarë të Gjilanit, aktivistë të Partisë Demokratike ju falënderoj për mundin dhe angazhimin tuaj për fushatën dhe mobilizimin tuaj. Ne ishim të vetëdijshëm për situatën që ndodheshim, sidomos pas rezultateve të zgjedhjeve nacionale. Unë vendosa të garoj me një platformë ndryshe për Gjilanin duke ruajtur me çdo kusht ...

Read More »
gjilani

Rezultatet preliminare për Kryetar të komunës së Gjilanit

Zgjedhjet Lokale 2017 – Republika e Kosovës. Rezultatet preliminare për Kryetar të komunës së Gjilanit sipas Komisionit Qendror Zgjedhor (KQZ) Numri / përqindja e vendvotimeve të procesuara 104 / 80,62% SAMI KURTESHI – 10 LËVIZJA VETËVENDOSJE! 9.620 vota- 26,97% BAJRAM HASANI – 31 NISMA – NISMA PËR KOSOVËN 482 vota ...

Read More »
luta

Voton Lutfi Haziri, fton gjilanasit që në mënyrë masive të votojnë për fatin e qytetit të tyre

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Gjilanit, Lutfi Haziri, ka votuar sot në shkollën fillore “Abaz Ajeti”, i shoqëruar nga bashkëshortja dhe vajzat e tij. “Zgjedhjet e sotme do të konfirmojnë mandatin e ardhshëm qytetar për zyrën e kryetarit të Komunës dhe Kuvendin Komunal. Sikur ky mëngjes ...

Read More »
fletvotimet

Fletëvotimet shpërndahen sot nëpër komuna

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur që sot do të shpërndajë materialin sensitiv nëpër depot komunale. KQZ madje ka bërë edhe një plan se si të shpërndahet ky material nga depo qendrore në ato komunale. Përndryshe, ditë më parë është shpërndarë nëpër depot komunale edhe një pjesë e ...

Read More »
donacion

Haziri: Sot inauguruam shtëpinë e 47 me radhë në Gjilan për familjet në nevojë

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, së bashku me donatorët, Ramadan Ramadani dhe kompaninë “Vëllezrit Aliu”, kanë përuruar sot shtëpinë e 47 me radhë për familjen e Veli Aliut, i cili ka jetuar në kushte të rënda ekonomike dhe sociale, e me barrën tjetër të fëmijëve të tij që ...

Read More »
Lutaa

Gjilani promovon kartelën elektronike për pacientë, të parin në nivel të shteteve të regjionit

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka bërë promovimin e kartelës elektronike për pacient, e cila e konfirmon Gjilanin tashmë jo të vetmen Komunë në Kosovë, por edhe në nivel regjional dhe është mundësi që pacienti të ketë historikun e tij të qartë për vizitat shëndetësore, terapitë e përdorura, ...

Read More »
image

Pacolli: AKR alternativa më e mirë për zhvillim ekonomik

Sot në teatrin e Gjilanit, u mbajt tubimi përmbyllës i Aleancës Kosova e Re(AKR), dega në Gjilan. Në këtë takim përpos antarëve të AKR-së, dega në Gjilan, ishte i pranishëm edhe Ministri i punëve të jashtëm, njëherit edhe i pari i AKR-së Behgjet Pacolli. Sipas Pacollit, AKR, është alternativa e ...

Read More »
gj

Gjilani shpërndan paisjeve elektrike – centrifuga për bletarët

Drejtoria e Bujqësisë dhe e Pylltarisë, sot ka bërë shpërndarjen e pajisjeve elektrike të centrifugave, për bletarët gjilanas, projekt ky i planifikuar në kuadër të programit për mbështetjen e fermerëve të Komunës së Gjilanit dhe nxitjen e prodhimit më të madh të mjaltit. Drejtori i kësaj drejtorie, Ramiz Ramadani ka ...

Read More »
akademia-380x233

Në Austri përfundon edicioni i tretë i Akademisë së dialogut të OSBE-së për gratë e reja

Edicioni i tretë i Akademisë së dialogut të OSBE-së për gratë e reja nga Prishtina dhe Beogradi përfundoi më 15 tetor 2017 në Stadtschlaining, Austri. Kjo akademi dhjetëditore u organizua si pjesë eIniciativës Na Ndiqni, e mbështetur nga Misioni i OSBE-së në Kosovë dhe Misioni i OSBE-së në Serbi që nga ...

Read More »
thumbnail_22310494_1952867391626641_6414058573520234419_n

VETËVENDOSJE!, e vetmja me vullnet e guxim për ndryshim

Në një takim të mbajtur me banorët e Lagjës Ramiz Cërnica, i siguruam se e vetmja alternativë që ka vullnetin, dijen dhe guximin për ta sjellur ndryshimin e shumëpritur në Gjilan, është platforma e Lëvizjes VETËVENDOSJE! dhe kryetari i ardhshëm i Gjilanit, Sami Kurteshi. Nuk ishte thjeshtë një takim. Aty ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,