Home / Author Archives: Adem Limani (page 10)

Author Archives: Adem Limani

qeveriaa1-650x358_1509698055-3301963

Haradinaj: Në vitin 2019 duhet ta kemi statusin e kandidatit për BE

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e radhës ka diskutuar për zbatimin e Marrëveshje së Stabilizim Asociimit (MSA), të arriturat e deritanishme të gjeturat për vitin 2018. Në këtë prezantim u paraqitën synimet e qeverisë lidhur me punën për integrimet evropiane. Kryeministri Ramush Haradnaj, tha se prioritete kyç i qeverisjes së ...

Read More »
auto_2017-11-02T180724Z_2045456577_RC1BB56DDAA0_RTRMADP_3_SOCCER-EUROPA-PBE-SKK1509657403

Dukiq: Ndeshjen e vendosën detajet, shqiptarët i kemi miq

Trajneri i Partizanit të Beogradit, Miroslav Dukiq u shfaq shumë i kënaqur për fitoren por nga ana tjetër nënvizoi se sfidën mes Partizanit të Beogradit dhe Skënderbeut e vendosën detajet e vogla. “Dihej që ndeshjen do ta vendosnin detajet e vogla. Ajo goditje e Tosiq na i thjeshtësoi gjërat ndërsa ...

Read More »
auto_djegia1509654435

Në Gjilan digjet flamuri i Maqedonisë

Grupi i tifozëve “Skifterat” nga Gjilani, të enjten mbrëma kanë djegur flamurin e Maqedonisë. Në videon që e kanë postuar në faqen e grupit në Facebook dëgjohen duke sharë. “Në shenjë revolte për padrejtësitë e shtetit kukull sllavomaqedon ndaj heronjve tanë, sonte pranë shtatores së legjendarit Agim Ramadani – Katana ...

Read More »
komunagr1-702x459 (1)

Sqarohet Drejtoria e Arsimit: Shkrimi i LVV është i pa bazë

Reagim i Drejtorisë Komunale të Arsimit në Gjilan, ndaj shkrimit të LVV-së, dega në Gjilan, të postuar më 02.11.2017. Për hir të opinionit Gjilanas, reagojmë ndaj shkrimit të pa bazë nga LVV-ja dega në Gjilan. Nuk është e vërtet se në mungesë të ngrohjes, mësimi po mbahet në klasë të ...

Read More »
reshje-shiu-663x376-1200x630

Reshje shiu e dëbore- Ja çfarë temperatura na presin nga sot deri në vikend

Mot stabil, me diell dhe vranësira, të premten në mbrëmje riga shiu. Temperaturat e ajrit do të luhaten rreth vlerave mesatare për këtë periudhë kohore, me minimale nga -2C deri në 3C, e maksimale nga 12C deri në 14C. Ditëve në vijim vendi ynë do të mbetet nën fusha të ...

Read More »
protesta-ne-peje-foto-kallxocom-e1509659516757-780x439-1_1509691900-635748

Vajza e të dënuarit me burgim të përjetshëm në “Rastin e Kumanovës”: Qeveria e Kosovës nuk bëri asgjë për djemtë e saj

Melisa Zekaj, vajza e Valdet Zekajt, i cili sot nga gjykata e Shkupit u dënua me burgim të përjetshëm për pjesëmarrjen në ngjarjet e majit 2015 në Kumanovë, tha se janë të shqetësuar me padrejtësinë që, sipas saj, iu bë edhe një herë shqiptarëve. Ajo aludonte në dënimin me 746 ...

Read More »
Untitled-1

Video e rrallë e Beg Rizajt në betejën e Koshares (Video)

Më datën 9 prill të vitit 1999, u zhvillua  një nga betejat më të përgjakshme të  Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Në këtë betejë kur edhe u bë thyerja e kufirit shqiptaro-shqiptar morën pjesë djem trima  nga të gjitha trojet shqiptare, shumica prej të cilëve sot nuk janë më. Në mesin e ...

Read More »
demarkacioni-8684_1509660094-5467264

“Pikë e pesë” për Demarkacionin

“Pra mund t’iu them që nëse nuk ndodh ratifikimi atëherë liberalizimi i vizave nuk do të bëhet”. Ka mjaftuar kjo deklaratë e raportueses për Kosovën në Parlamentit Evropian, Ulrike Lunaçek, për të reaguar presidenti dhe kryeministri i vendit. “Nëse ne duam liberalizim të vizave, demarkacioni në përputhshmëri me marrëveshjen e ...

Read More »
auto_behgjet_pacolli1491041697-650x358

Ministri Pacolli heq dorë nga “njohjet” që kurrë nuk kishin ardhur

Ministria e Punëve të Jashtme ka publikuar të përditësuar listën e plotë me 114 njohjet. Prej aty janë larguar dy njohjet, të cilat ministri i punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, i kishte prezantuar gjatë mandatit Thaçi 2, për të cilat nuk arritën kurrë notat verbale, shkruan sot Koha Ditore. Pacolli ...

Read More »
files-5-780x439-650x358

Tri partitë e mëdha duan të hiqet balotazhi, VV kundër

Tre nga katër partitë kryesore në vend, përveç Lëvizjes Vetëvendosje, konsiderojnë që balotazhi në zgjedhjet lokale do duhej të eliminohet. Përfaqësues të partive më të mëdha politike në vend kanë dhënë qëndrimet e tyre lidhur me raundin e dytë të votimit për zgjedhjet lokale. Të ftuar në emisionin ‘Jeta në ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,