Home / Author Archives: Adem Limani (page 2)

Author Archives: Adem Limani

donika-kada-bujupi-580x347

Policia kërkon edhe deputeten Donika Kadaj- Bujupin

Policia e Kosovës po kërkon deputeten e Lëvizjes Vetëvendosje Donika Kadaj- Bujupi , ndaj së cilës Gjykata Themelore e Prishtinës ka lëshuar urdhër që të sillet me detyrim në seancën për rastin e hedhjes së gazit në Kuvendin e Kosovës. KALLXO merr vesh se Policia e Kosovës nuk ka arritur ...

Read More »
3333

Sot seanca ndaj deputetëve të Vetëvendosjes

Katër deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje pritet të paraqiten sot para Gjykatës Themelore të Prishtinës, për rastin e hedhjes së gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Seanca e 10 tetorit lidhur me këtë rast ishte shtyrë për shkak të mungesës së Albin Kurtit. Ndryshe, deputetët që do të paraqiten para Gjykatës ...

Read More »
2

Policia kërkon Albin Kurtin te banesa e tij, sot seanca gjyqësore për gazlotsjellësin (Foto)

Policia e Kosovës ka rrethuar banesën e Albin Kurtit tek Parku i Qytetit. Deputetët e Vetëvendosjes, Albin Kurti, Albulena Haxhiu, Donika Kadaj – Bujupi dhe Faton Topalli pritet që të paraqiten në gjykim për hedhje të gazit në Kuvendin e Kosovës.  

Read More »
124

Nis projekti për mbështetjen e Regjistrimit Civil dhe sigurinë e dokumenteve

Ministria e Punëve të Brendshme organizon ceremoninë e hapjes fillestare të Projektit të Binjakëzimit “Mbështetje për Regjistrimin Civil dhe sigurinë e dokumenteve”. Sipas njoftimit për media, në këtë ceremoni do të flasin ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, Nataliya Apostolova, shefe e Zyrës së BE-së në Kosovë, Gerrie Willems, ...

Read More »
thumbnail_DSC_0261

Në Universitetin “Kadri Zeka” në Gjilan për herë të parë kanë filluar studimet Master

Universiteti “Kadri Zeka” në Gjilan djebërë hapjen zyrtare të studimeve master për programin E-Qeverisja, program ky i përbashkët mes Fakultetit të Shkencave Kompjuterike, Fakultetit Juridik dhe Fakultetit Ekonomik të Universitetit “Kadri Zeka” dhe programin Qeverisja Lokale dhe Shoqëria Demokratike, program i përbashkët me Universitetin “Kadri Zeka” në Gjilan, Universitetin “Ukshin ...

Read More »

Lutfi Haziri paralajmëron dinamikë më të madhe në punë dhe bashkëpunim me të gjitha institucionet e shtetit

 – Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ditën e parë pas rizgjedhjes në krye të Komunës, e ka filluar ditën me takimin e përbashkët me të gjithë udhëheqësit e institucioneve në nivelin lokal, përfaqësuesit e zgjedhur, organet e rendit, të sigurisë, të drejtësisë, prokurorisë, të shëndetësisë në nivel regjional dhe primar, ...

Read More »
lutiia

Haziri qytetarëve: Këtë besim të madh e plebishitar do t’ua kthej me mirëbesim e me punë çdo ditë

Gjilan – Faleminderit për përkrahjen e fuqishme familjeve të dëshmorëve, invalidëve e veteranëve të luftës. Faleminderit bashkatdhetarëve tanë nga Europa, të cilët kanë ardhur enkas për të ma dhënë besimin. Faleminderit strukturave, veprimtarëve e aktivistëve të LDK’së për punën dhe mbështetjen e jashtëzakonshme për këta dy muaj ka shkruar Lutfi ...

Read More »
rama

Mbahet mbledhja e Qeverisë në nderim të kongresistit Engel

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj dhe kongresisti Eliot Engel kanë bërë homazhe tek Pllaka përkujtimore për viktimat hebraike në Kosovë. Pas kësaj ka filluar mbledhja solemne e Qeverisë me rastin e vizitës së përfaqësuesit në Kongresin e SHBA-së, Eliot Engel në Kosovë. Haradinaj dhe Engel do të mbajnë edhe një ...

Read More »
kryesiaere-780x439

Mblidhet Kryesia e Kuvendit

Kryesia e Kuvendit të Kosovës mban sot mbledhjen e radhës. Në rend dite ndër të tjerash janë  shqyrtimi i parë i Projektligjit për kryeqytetin e Republikës së Kosovës/Prishtinën, shqyrtimi i parë i Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e ligjit për Presidentin e Republikës së Kosovës, shqyrtimi i parë i Projektligjit ...

Read More »
1232

Exit-polli: Lutfi Haziri e shkatërron Vetëvendosjen në Gjilan

Kandidati i LDK-së, Lutfi Haziri, është fitues i garës për kryetar të Gjilanit. Këtë rezultat e ka nxjerrë exit-polli i realizuar nga Klan Kosova. Haziri ka marrë 65.8 %, ndërsa Kurteshi i ka marrë 34.2 %. Në raundin e parë, Haziri kishte marrë 19,755 ose 43,51% të votave, ndërsa Sami Kurteshi ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,