Home / Author Archives: Adem Limani (page 20)

Author Archives: Adem Limani

dhurata

Kosova, përpos BE-së, nuk ka alternativë tjetër

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka bërë me dije se integrimi i Kosovës në Bashkimin Evropian është e vetmja alternativë Në këtë intervistë dhënë për gazetën “Epoka e re”, ministrja Hoxha ka theksuar se Kosova e meriton të jetë pjesë e BE-së. Ajo ka bërë thirrje që në proceset ...

Read More »
a6

Mbahet debati me qytetarë për Administratën e përgjithshme të Gjilanit, organizuar AKR-së Dega në Gjilan

Paraqitja e problemeve me të cilat ballafaqohet Administrata Komunale sot. Admnistrata e Gjilanit, edhe përkundër disa sukseve dhe reformave, nuk ka arritur që ta shtoj efikasitetin e vet në ofrimin e shërbimeve qytetarëve, në krahasim me vitet e kaluara kemi një përmisim të gjendjes por duke iu falenderuar disa reformave ...

Read More »
pdk1

Dje kryetari Pajaziti vizitoi fshatin Vrapqiq, ku me vëmendje i ndëgjoi shqetësimet e banorëve.

Mungesa e rrugës, e ujit të pishëm, mungesa e një shkolle afër fshatit, mungesa e kushteve elementare për të jetuar, janë disa nga faktorët që kryetari në ikje, i cili do të mbetet për shumë kohë sinonim i kryetarit dembel e përtac, do të duhej të turpërohet për mos punën ...

Read More »
vetevndosje

Çdo gjë e ka prioritet, por në fakt nuk i intereson për asgjë

Shkruan: Arbëreshë Kryeziu Hyseni, kandidate për asamble komunale nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje! Erdhi në Uglar dhe pa fije turpi, u premtoi banorëve investim prej 30 milionë euro në projektin për ndërtimin e impiantit për trajtimin e ujërave të zeza. E ata pleq të shtyrë në moshë që ishin ulur ...

Read More »
11

Milionat e Lutës si milionat e Thaçi

Dje në Miresh Lëvizja VETËVENDOSJE! mbajti tubimin zgjedhor me kryeministrin e zemrave të popullit, Albin Kurti. Albin Kurti falenderoi të pranishmit dhe tha se ky masivitet po e bind që Lëvizja VETËVENDOSJE! tashmë e ka siguruar fitoren në Gjilan. Të pranishmit i përshëndeti edhe sekretari organizativ i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Ismajl ...

Read More »
6

Luta: Thirrja e madhe për Zot e Vatan ka ndodhur pikërisht në Llovcë

Pas vizitave në Burincë, Capar e Bukovik, Lutfi Haziri, kandidat i LDK’së për kryetar të Gjilanit edhe për një mandate, është ndalur në vendlindjen e të parëve të tij në Llovcë, të cilin e kanë mirëpritur me anë të një tubimi të madh. Haziri ka shprehur falënderim të madh përkrahjen ...

Read More »
5

2 Korriku ia dha besen Luës për mbështetjen e madhe për garën e 22 tetorit

Lagjja e 2 Korrikut ka dëshmuar dje se e përkrah fuqishëm kryetarin aktual dhe të ardhshëm të Gjilanit, Lutfi Haziri. Përfaqësues të kësaj nëndege, kanë lavdëruar kryetarin Haziri për investimet e mëdha infrastrukturore që ka bërë në mandatin e kaluar, duke thënë tashmë të rinjë e të reja, gra e ...

Read More »
ibrahimi

Ka ndërruar jetë Ibrahim Hetem – Seferi, një aktivist i dalluar i kauzës sonë kombëtare

Gjilan – I madh e i vogël nga Zhegra e Malësisë së Karadakut e më gjerë, e kanë njohur Ibrahim Hetem Seferin, humanistin, njeriun e fjalës dhe aktivistin e denjë të çështjes sonë kombëtare. Ai, pas një sëmundje kohe, ndërroi jetë në moshën 78-vjeçare. Ibrahimi ishte një aktivist madh i ...

Read More »
lutfi-haziri

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, në emër të qytetarëve të Gjilanit, ka ngushëlluar familjen Seferi dhe gjithë Gjilanin me ikjen e hershme nga kjo botë të Ibrahim Seferit.

“Ikja e Heronjëve dhe e familjarëve të tyre, gjithnjë pas vetes pos krenarisë kombëtare, prapa lënë mesazhin, idealin dhe qëllimin e rrugës që duhet të vazhdojmë ne të gjallët”. Ibrahim Seferi, për të gjithë ne që e kemi njohur është një shtyllë e madhe e familjes, që fatkeqësisht sot u ...

Read More »
4

“Zabeli” madhështor: Luta do të fitoj me t’paren

Lagja e “Zabelit të SahitAgës”, me anë të një tubimi madhështor, ia bëri për hajr fitoren madhe Lutës dhe LDK’së për zgjedhjet e 22 tetorit. Ata thanë se “Zabeli” tradicionalisht ka votuar masivisht për Lidhjen Demokratike të Kosovës, duke u zotuar se asnjë votë nuk do të shkoj për rivalët, ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,