Home / Author Archives: Adem Limani (page 3)

Author Archives: Adem Limani

tretman

Sa shpesh duhet bërë tretmane të fytyrës?

Sa shpesh duhet të bëni tretmane të fytyrës varet nga disa faktor – tipi i lëkurës, gjendja e lëkurës, qëllimi i tretmanit, buxheti, mosha dhe vendi ku jetoni. Tretmani nuk do të thotë pastrim klasik me avull, mirëpo bëhet fjalë për metoda të sofistikuara jo-invazive që nënkupton përkujdesje sa më ...

Read More »
dacic

Daçiq: Britania i dërgon notë proteste Surinamit për shkak të Kosovës

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, deklaroi se Britania e Madhe i ka dërguar notë proteste Surinamit pasi ky shtet “tërhoqi vendimin për njohjen e Kosovës”. “Pavarësisht se disa vende të mëdha thonë se janë miqtë tanë, më duhet të them se njëra nga këto shtete, Britania e Madhe, i ...

Read More »
shiu

Nesër shi e borë në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se të hënën mbi vendin tonë do të mbajë mot me reshje shiu dhe bore, kurse nga e marta do të ketë ngritje temperaturash.     Sipas parashikimit të IHK, fushat me presion të ulët të cilat kanë  përfshirë vendin do të fuqizohen në orët në ...

Read More »
Myftiu

Myftiu i Bajram Pashës vizitoi Këshillin e Bashkësisë Islame në Gjilan

Gjilan – Myftiu i Bajram Pashës, Jelmaz Kyqyk me bashkëpunëtorë vizitoi KBI në Gjilan. Myftiun e priti Kryetari i KBI, Naim Aliu të cilit i dëshiroi mirë se ardhje dhe e njoftoi me punën dhe aktivitetet e Bashkësisë Islame në Gjilan. Pas vizitës në zyrat e KBI në Gjilan ata ...

Read More »
votimet

DNV: Deri në ora 12:00 dalja në zgjedhje 10.7 për qind

Sot në 19 komuna të Kosovës do të zhvillohet raundi i dytë i zgjedhjeve lokale. 1.353.613 qytetarë të Kosovës me të drejtë vote, do të mund të votojnë nga ora 07:00 deri në ora 19:00, kur mbyllen qendrat e votimit. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka bërë të gjitha përgatitjet ...

Read More »
BESA

Voton Besa Baftiu

Deputetja e Kuvendit të Kosovës dhe kryetarja e Qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje! në Gjilan Besa Baftiu, ka kryer obligimin e saj qytetarë, duke votuar në njërin nga vendvotimet në shkollën fillore “Abaz Ajeti”.  Baftiu ka kërkuar nga qytetarët e Gjilanit që të jenë të vendosur në përzgjedhjen e tyre, sepse ...

Read More »
thumbnail_IMG_6241

Voton deputeti Ismajl Kurteshi

Deputeti i Kuvendit të Kosovës Ismajl Kurteshi, ka votuar në qendrën e votimit në shkollën “Abaz Ajeti”. Kurteshi i ka bërë thirrje qytetarëve që të dalin të votojnë dhe të vendosin për të ardhmen e komunës tonë për katër vitet e ardhshme, duke shtuar se vota jonë sot, është vendimtare ...

Read More »
auto_veseli_1511088418-89765351511090184

Veseli fton qytetarët të dalin në zgjedhje

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ftoi qytetarët që në mënyrë të qetë dhe masive të dalin të votojnë. Veseli tha se këto zgjedhje janë për pushtet komunal prandaj do të dinë edhe të votojnë për ata që janë më të mirët. “…T’i përgjigjen obligimit qytetar dhe të ...

Read More »
thumbnail_IMG_6055

Voton kryetari Sami Kurteshi

Kryetari i Gjilanit Sami Kurteshi, në orët e mëngjesit, e ka kryer obligimine tij qytetarë, duke votuar. Sami Kurteshi, i ka bbërë thirrje qytetarëve të Gjilanit që të dalin dhe të kryejnë obligimin  që e kanë ndaj këtij vendi, duke votuar për kë ata mendojnë që është më së miri. ...

Read More »
850x636_votimi-2-e15086744441711511085884

KQZ: Deri në ora 11.00 kanë votuar 6.90 për qind e qytetarëve (Live)

Në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale që po mbahen sot në Kosovë, deri në orën 11:00 kanë votuar 6.90 për qind e qytetarëve me të drejtë vote. Kjo është bërë e ditur sot nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ). Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, tha në konferencën e dytë ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,