Home / Author Archives: Adem Limani (page 4)

Author Archives: Adem Limani

y-780x439

Ymeri bën thirrje për dalje masive në zgjedhje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka bërë thirrje për dalje masive në zgjedhjet për balotazh në Prishtinë. Ai tha se qytetarët do të jenë ata që do të vendosin për të ardhmen e tyre në mandatin e ardhshëm katërvjeçar. “Ftoj të gjithë qytetarët e Prishtinës që sa më masovisht ...

Read More »
isa-1-780x439

Voton Isa Mustafa: Sot është një ditë e rëndësishme për të gjitha komunat

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka votuar sot në qendrën e votimit në shkollën fillore “Emin Duraku”, ndërsa pasi kreu obligimin qytetar ftoi të gjithë qytetarët me të drejtë vote të vendosin për të ardhmen e tyre. Mustafa tha se sot është një ditë e rëndësishme për ...

Read More »
kSsCyIjP

Lëvizja Vetëvendosje bën thirrje për dalje masive në zgjedhje

Lëvizja Vetëvendosje, Qendra në Gjilan, ka ftuar qytetarët gjilanas që të dalin masovikisht në zgjedhje, për të forcuar kontributin në ndërtimin e demokracisë. ‘Vota e secilit qytetarë ka peshë të madhe, prandaj shfrytëzojeni të drejtën e obligimit tuaj qytetarë, duke votuar dhe duke kontribuar në të ardhmen e këtij vendi”, ...

Read More »
T_005-780x439

Presidenti: Kosovarët në Halifax tash kanë dy shtëpi, Kosovën dhe Kanadanë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar edhe komunitetin kosovar në Halifax të Kanadasë. Në një pritje të organizuar nga komuniteti jonë atje, presidenti Thaçi ka thënë se ndjehet mirë kur sheh sesi komuniteti kosovar në Kanada është mirëpritur dhe është ndihmuar të integrohet në shoqërinë kanadeze. “Tash ...

Read More »
auto_auto_eliot-engel-bs-14903207691510962883

Engel në KQZ: Gjithmonë do të jem mik i Kosovës

Kongresmeni amerikan, Eliot Engel ka përgëzuar KQZ-në për organizimin e zgjedhjeve të lira dhe me standarde të larta demokratike, duke thënë se SHBA mbështet Kosovën si shtet të pavarur dhe se ai vetë personalisht do të jetë mik i Kosovës. Ai ka shprehur kënaqësinë e tij që ndodhet në Kosovën ...

Read More »
auto_ramush_haradinaj_voton1511083259-1-900x600

Haradinaj i fton qytetarët të dalin të votojnë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij, Anita Haradinaj, ka votuar sot në qendrën e votimit në shkollën e mesme të mjekësisë “Ali Sokoli”. Pas kryerjes së obligimit qytetar në raundin e dytë të votimit për zgjedhjen e kryetarit të komunës së Prishtinës, kryeministri Haradinaj dha ...

Read More »
haziri

Voton Lutfi Haziri – fton gjilanasit të kryejnë obligimin e tyre

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës, për postin e Kryetarit të Gjilanit, Lutfi Haziri, ka kryer obligimin e tij qytetar. Ai ka hedhur votën e tij në një qendër votimi në Gjilan, ndërsa dhe ka ftuar të gjithë banorët e kësaj komune të kryejnë obligimin e tyre qytetar./RadioRINIA/

Read More »
zgjedhjere1-6-702x459

Përballja për Gjilanin dhe Kamenicën

Gjilan – Në Gjilan do të përballen Lutfi Haziri i LDK-së dhe Sami Kurteshi i LVV, derisa në Kamenicë do të përballen Shaip Surdulli dhe Qëndron Kastrati. Gjilani dhe Kamenica do të votojnë për dy të preferuarit e tyre që aktualisht janë kandidatët nga LDK dhe LVV. Për shkak të ...

Read More »
nato-1-780x439

Ushtrimet e përbashkëta amerikano-serbe, zemërojnë Rusinë

Në një raport mbi ushtrimet e përbashkëta të parashutistëve amerikanë dhe serbë në aeroport pranë Beogradit, kanë nxitur reagimin e Moskës, njofton agjencia britanike Reuters. Agjencitë thonë se Rusia është e shqetësuar për zgjerimin e mundshëm të NATO-s në Ballkan. “Ushtrimet e paratrupave amerikane dhe serbe që po mbahen në ...

Read More »
thumbnail_IMG_5704

LV – Tubimi me te rinj

Rinia, forca që do ta bëjë ndryshimin Në një ditë kur padrejtësisht me inskenime e fabrikime dënohen studentët e dalluar, vetëm e vetëm pse janë aktivistë të Lëvizjes VETËVENDOSJE!, të rinjët gjilanas u mblodhën në Teatrin e Qytetit për të përkrahur ndryshimin në Gjilan. Ndryshimin që e duan të rinjët ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,