Home / Author Archives: Adem Limani (page 989)

Author Archives: Adem Limani

ABC–ja do ta ftojë Angelina Jolie në premierën e filmit në Kosovë

Nëse Kinemaja ABC arrin t’ia mbushë mendjen Angelina Jolie do të bëjë vizitën e parë në Kosovë. Kompania për distribuimin dhe shfaqjen e filmave “Genci” ka siguruar të drejtën për të dhënë premierë filmin debutues si regjisore, të aktores holivudiane “In the Land of Blood and Honey”. Por udhëheqësit e ...

Read More »

Pini ujë mineral para ndonjë takimi me rëndësi

Nëse në situata të caktuara, p.sh. para ndonjë provimi të rëndësishëm apo të ndonjë takimi afarist, ju djersiten duart dhe ju kap paniku, atë lloj të frikës mund ta mposhtni me një gotë ujë mineral. Në situata të caktuara, në vend të tabletave të ndryshme për qetësim, nervozizmin mund ta ...

Read More »

Arsenali largohet kokëlartë

Përkundër fitores kundër Milanit në Emirates, Arsenali është eliminuar nga Liga e Kampionëve për shkak të rezultatit nga takimi i parë që u zhvillua në San Siro. Rossonerët e fituan me rezultat 4-0 sfidën e parë të 1/8 së finales të garës më të madhe evropiane për klube, ndërsa në ...

Read More »

Interi po plaket

Sulmuesi i Interit, Luc Castaignos, mendon se skuadra për të cilën luan po plaket, ndërsa ai vazhdimisht pret që t’i jepet mundësia për të treguar kualitetet e tij. 19-vjeçari iu bashkua Interit gjatë verës që lamë pas nga Feyenoordi, megjithatë nuk ka arritur të zë vend në formacionin bazë deri ...

Read More »

Mos i ndodhtë askujt! (Video)

Dita e martesës duhet të jetë dita më e lumtur në jetën e një çifti. Momenti kur nusja arrin te altari është çasti më i pritur i çdo dasme, të cilin të gjithë dëshirojnë ta fotografojnë dhe ta xhirojnë me kamerë. Mirëpo, një nuse nga Rusia është penduar që ka ...

Read More »

ICS për SGS II së shpejti

Pronarëve të smartphone-it Galaxy S II të Samsung gjatë fillimit të vitit u është premtuar mbindërtimi në Ice Cream Sandwich. Tani vjen edhe konfirmimi zyrtar se kur pritet të ndodhë kjo. Në të vërtetë, sipas informatave nga faqja zyrtare në Facebook e departamentit të Samsung në Izrael, mbindërtimi do të ...

Read More »

Françeska: Lidhja me Ermalin eshte loje, te dashurin e kam ne burg

Françeska rri e diferencuar nga banoret e tjere me Arberin dhe fillon te flase me te ne lidhje me Ermalin. Ajo tregon se per syte e njerezve mund te duket sikur ajo e pelqen dhe i shkon nga mbrapa Ermalit, por ne fakt nuk eshte keshtu, sipas Françeskes. Ajo thote ...

Read More »

Afërdita e Adelina: Qetësohuni, nuk jemi lezbike!

Lajmi për afrinë në fotografi me Adelina Tahirin e ka shqetësuar Afërdita Dreshajn. Bukuroshja miss dhe këngëtare ka reaguar nëpërmjet Twitterit: “Si u zgjova pom thirin per thashetheme… Nje foto aq e vogel me ba nje thashethem aq te madh!? Relax! Sjam lesbo jo   ka shkruar Afërdita. Duke iu përgjigjur, ...

Read More »

Thirrja e Jasharëve: Të jemi bashkë, të duhemi

Në Kazermën ushtarake “Adem Jashari, në Prishtinë u shënua fillimi i manifestimit “Epopeja e UÇK-së”, tashmë tradicionale, që shënon ngjarjen më lapidare të historisë së Kosovës. Ishin aty zyrtarët më të lartë të vendit dhe të pranisë ndërkombëtare në kryeqytet.   Pas homazheve dhe vendosjes së kurorave në lapidarin kushtuar ...

Read More »

Anton Çunit, Rrustem Berishës e 6 të tjerëve nga 15 vjet burg

 Një e ashtuquajtur Gjykatë e Lartë në Mitrovicë njoftohet se paska dënuar me nga 15 vjet burgim tetë ish-pjesëtarë të UÇK-së, të cilën, siç thuhet, “janë të detyruar ta vuajnë menjëherë pas aktygjykimit të plotfuqishëm”: Shiqer (?) Maloku, Xhafer Gashi, Demush Gacaferi, Demë Maloku, Agron Isufi, Anton Çuni, Rabit Aliu ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,