Home / Argëtim

Argëtim

Mërgimtarët të Nervozuar me Kosovën !!

Read More »

“Treni i luksit”, ku bileta kushton prej 2860 deri në 10 mijë dollarë (Foto)

Mes shumë gjërash që e karakterizojnë, Japonia njihet edhe për trenat e shpejtësisë së lartë si dhe vëmendjen që i jep transportit hekurudhor. Prej 1 maj, në vend ka filluar të operojë treni i luksit. Vetë emri tregon se çmimet janë të kripura, por pakkush mund të mendojë se shkojnë ...

Read More »

Shqiptari i Kosovës kërkon nuse në Turqi (Video)

Në një emision që transmetohet në Turqi – “Esra Erol’da” që synon të lidh çifte – shfaqet edhe një shqiptar nga Kosova, me emrin Egzon (nga minuta 41:40). Egzoni thotë se ka qenë prezantues në një emision në Kosovës, dhe se nuk ka ndjerë dashurinë më parë, transmeton Telegrafi. Ai ...

Read More »

Dënim për burrin që mbante një shqiponjë në kuzhinë (Foto)

Adam Smithit nga Pembroke i Wales, i është ndaluar të mbajë kafshë për dhjetë vjetë, pasi e kishte lidhur një shqiponjë në kuzhinë dhe kujdesej për të sikur të ishte manar. Shkaku i izolimit në një vend të vogël, shpeza kishte gjendje të mjerueshme dhe as që mund t’i hapte ...

Read More »

Kamioni shmang shtypjen e një kalimtari, që duket se u shfaq nga askundi (Video)

Në një rrugë në Rusi, është filmuar momenti i çuditshëm kur kamioni bën një kthesë për të shmangur shtypjen e një kalimtari. Në videon e postuar më poshtë, fillimisht shihet makina e transportit të rëndë që vozitë normal, derisa del në anën tjetër dhe aty shfaqet një njeri. Paraqitja e ...

Read More »

Nuk ka nevojë për tritol, ja si i bëjnë shembjet e ndërtesave shqiptarët (Video)

Në një video të publikuar në internet shihet se si autoritetet në Shqipëri bëjnë shembjen e një ndërtese, me gjasë të ndërtuar pa leje. Siç bëjnë të ditur mediat shqiptare, bëhet fjalë për një prishje ndërtesash nga Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit. Kësaj radhe janë publikuar pamjet e një ...

Read More »

Po i vardisej amerikanes, arrestohet djaloshi nga Arabia Saudite (Video)

Djaloshi Abu Sin (19) nga Arabia Saudite përfundoi në burg, pasi u përpoq që përmes YouTube “të bënte për vete” 21-vjeçaren simpatike amerikane Christina Crockett. Abu Sin (emri i tij do të thotë “pa dhëmbë”) dhe Christina Crockett i kishte deklaruar atij dashurinë, dhe anasjelltas, pamje që ngarkuara në internet. ...

Read More »

Studentët marrin shtëpinë luksoze me qira, por habiten kur marrin vesh kujt i përket

Një çift studentësh morën me qira një apartament në Londër, por u çuditën kur morën vesh kujt i përkiste ai apartament. Në të kishte banuar këngëtarja e ndjerë Amy Winehouse. Apartamenti me vlerë 1 milion funte u është dhënë me qira studentëve për 3300 funte, transmeton tema. Veç çiftit në ...

Read More »

Babai bën shaka, nuses sa nuk i bie të fikët (Video)

Kjo video ka shkaktuar shumë humor në rrjet, por nuses sa nuk i ka rënë të fikët. Babai i saj, siç e do zakoni, mori mikrofonin të mbante një fjalim. Por gjatë fjalimit ai u shtir sikur rrëzoi tortën e dasmës.  Të gjithë ngelën gojëhapur, deri sa kuptuan se ajo ...

Read More »

Shkencëtarët zbulojnë se kuajt mund të komunikojnë me njerëzit

Deri tani është besuar se kuajt që flasin ekzistojnë vetëm në libra apo filma fiktivë, por tani shkencëtarët kanë trajnuar kuajt të komunikojnë në mënyrë precize përmes përdorimit të simboleve. Në një eksperiment është vërtetuar se kuajt kur ndjejnë ftohët dhe kanë nevojë për batanije e lëvizin kokën drejt një ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,