Home / Ekonomi (page 30)

Ekonomi

00_12_1410871360150194925

Haziri: Do t’i heqim njëherë e përgjithmonë lloçin dhe vadat

Kryetari i Komunës së Gjilanit Lutfi Haziri, i shoqëruar nga drejtorët komunal, ka vizituar sot disa rrugë dytësorë në lagjen e VIII-të për të parë mundësinë e rregullimit të tyre. Me këtë rast, Haziri u shpjegoi banorëve për investimet që po bënë në lagje të qytetit dhe fshatra të Komunës ...

Read More »
sokol_haziri

DSHP, më aktivja deri më tani që nga paslufta në Gjilan

Gjilan – Drejtoria e Shërbimeve Publike për kah aktiviteti i saj i punëve në terren është më aktivja në pasluftën e Gjilanit, me moton “çdo cent i qytetarit në shërbim të qytetarit kudo që ai jeton”, duke garantuar që me intensitet edhe më të shtuar do të punohet gjatë të ...

Read More »
zheger_gjilan-debat

Bunjaku: Buxhetin për vitin 2015 do ta bëjmë bashkë me qytetarët

Gjilan – Kryesuesja e Kuvendit të Komunës së Gjilanit Valentina Bunjaku – Rexhepi  së bashku me Komitetin për Politikë dhe Financa, Drejtorinë për Buxhet dhe Financa dhe këshilltarët komunal nga kjo anë, kanë mbajtur sot debat me qytetar te Zhegres për planifikimin e buxhetit të vitit 2015. Në këtë takim është ...

Read More »
gjilan

Drejtoria e Zhvillimit Ekonomik dhe Dogana e Kosovës, takim me bizneset

Gjilan – Drejtori i Zhvillimit Ekonomik, Ismail Januzi, është takuar sot me drejtorin e Doganës së Kosovës për Regjionin e Gjilanit, Bedri Abdyli, ku kanë konfirmuar takimin me komunitetin e biznesit në Gjilan, për t’i promovuar lehtësirat doganore në mënyrë që të krijohen njohuri të sakta që do të ndihmojnë ...

Read More »
vizitat

Haziri: Do të vazhdojmë me dinamikë edhe më të madhe të punimeve

Gjilan – Po vazhdojnë punimet në të gjitha sektorët e Komunës së Gjilanit në përmbushjen e nevojave të qytetarëve, thonë zyrtarë komunal, sipas të cilëve, për t’i parë punimet si në sektorin e shëndetësisë ashtu edhe në atë të arsimit dhe infrastrukturës rrugore, ka dalë në vendin e ngjarjes sot ...

Read More »
rrjeti-ujesjellesit

Në Gjilan nis ndërrimi i gypit kryesor të ujësjellësit që kap vlerën e afro 200 mijë eurove

Gjilan – Ka nisur ndërrimi i gypit kryesor të ujësjellësit nga Fabrika e baterive e deri në qendër të qytetit, që është financim i Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik në bashkëpunim me Komunën e Gjilanit dhe kompaninë “Hidromorava” që kap vlerën e afro 200 mijë eurove. Në fillimin e punimeve ka ...

Read More »
zabeli

Kanë nisur punimet e asfaltimit në lagjen e Zabelit

Gjilan – Në lagjen “Zabeli i Sahit Agës”, Komuna e Gjilanit ka nisur projektin e asfaltimit të rrugëve dhe rregullimin e rrjetit të ujërave të zeza, projekte të cilat për zabelasit do të duket një habi, ngase për vite të tëra në këtë infrastruktura është skajshmërisht e degraduar. 212 665 ...

Read More »
viti

Komuna e Vitisë në vlugun punëve

Viti – Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka vizituar dje fshatrat Goshicë, Vërban, Smirë, Letnicë si dhe qytetin e Vitisë për t’i parë nga afër disa nga projektet që janë duke u realizuar nga Qeveria Komunale si në përmirësimin e kushteve në arsim dhe bujqësi por edhe disa ...

Read More »
timthumb (1)

Skandali i naftës, Shpendi letër kryeprokurorit

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, i ka shkruar një letër kryeprokurorit të Kosovës, Sylë Hoxhës, ku nga ky ka kërkuar informata rreth skandalit të naftës në shkollat e Prishtinës, ku kompania “Hib Petrol” i kishte shitur Komunës naftë për ngrohje, e ku prania e sulfurit ishte 80 herë ...

Read More »
oek-vizat-r-euml-ndojn-euml-aspektin-ekonomik-t-euml-kosov-euml-s_hd

OEK: Vizat rëndojnë aspektin ekonomik të Kosovës

Oda Ekonomike e Kosovës, u ka bërë thirrje institucioneve dhe ambasadave evropiane në Kosovë, që të ndërmarrin masa për të lehtësuar procedurat për marrjen e vizave për drejtuesit e bizneseve. OEK, me anë të një komunikate, thotë se ambasadat në Kosovë, kanë marrë masa rigoroze në dhënien e vizave për ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,