Home / Fushata Zgjedhore

Fushata Zgjedhore

logo

DEGRADUESIT E QYTETIT NUK MUND TË NA NDALIN ME SHPIFJET E TYRE

Në panik e sipër pushtetit nuk i mbetet gjë tjetër pos shpifjet e propaganda kundër nesh. Këto ditë po ndëgjojmë nga shumë qytetarë gënjeshtrat që po i hedh Lutfi Haziri e grupacioni i tij kinse me ardhjen e Lëvizjes në Komunën e Gjilanit do të rrënohen të gjitha ndërtimet. Fillimisht, ...

Read More »
zgjl

Kush me kë shkon në balotazh dhe kush fitoi garën?

Në bazë të rezultateve preliminare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të publikuara online, mund të dihet tashmë se shumica e komunave të mëdha do të shkojnë në balotazh për zgjedhjen e kryetarëve të rinj. Sipas të rezultateve preliminare 19 janë në balotazh, po aq janë fituar në raundin e parë. ...

Read More »
vehbi

Vehbi Salihu: Zotimi im për Sportistët

Të nderuar qytetarë, Unë jam Vehbi Salihu dhe kam marrë besimin e Aleancës Kosova e Re (AKR) që të garoj për Zgjedhjet Komunale 2017 me qëllimin parësor të përmirësimit esencial të qeverisjes së komunës në katër vitet e ardhshme. Platformën time politike të titulluar “Zotimi im për…” do ta ndaj me ju në disa ...

Read More »
samiu_vv

Sami Kurteshi: Do të angazhohem pandërprerë për zhvillim, drejtësi e barazi

Kandidati për kryetar të Gjilanit, Sami Kurteshi, është ndjerë i entuziazmuar me pjesëmarrjen e qytetarëve në tubimin përmbyllës të VETËVENDOSJE !-s në këtë komunë. Në fillim të fjalës ai i është drejtuar rinisë, duke thënë se gjëja më e rëndësishme që ata bëjnë është ajo çfarë lënë si gjurmë në ...

Read More »
vv_albini

Albin Kurti: Me Sami Kurteshin kalohet nga injoranca të dija e nga uzurpimi te çlirimi

Në tubimin zgjedhor përmbyllës në Gjilan, deputeti Albin Kurti ka thënë se Gjilani duhet të dëshmohet edhe me 22 tetor siç ka ditur gjithnjë, e kësaj radhe duke e votuar për kryetar Sami Kurteshin. Ai ka thënë se kur në Gjilan nuk ka pasur sundim, ka pasur keqqeverisje. Kurti e ...

Read More »
zhegra_ldk

Shtabi i LDK’së në Zhegër po punon natë e ditë për triumfin e Lutës pa balotazh

Shtabi i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Zhegër, ka konfirmuar punën e jashtëzakonshme që po e bëjnë në mënyrë që Luta të triumfojë pa balotazh. Ky zotim i është dhënë sonte kryetarit Lutfi Haziri në takimin që ka zhvilluar para pak castesh. “Gryka e Karadakut në zgjedhjet e fundit ia ...

Read More »
aak_pogragj

Kadriu: Përderisa të tjerët vijnë nga Prishtina e sorollaten rrugëve, unë dërgoi projekte në kryeministri

Pogragja, Uglari e Bilinica, ia konfirmuan mbështetjen kandidatit për kryetar të Gjilanit nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Rexhep Kadriut. Në këtë tubim u bë prezantimi edhe i kandidatit për asamblenë komunale të Gjilanit, Sami Azemi. Azemi u tha se vota për Rexhep Kadriun, nuk nënkupton vetëm ...

Read More »
11

Rexhep Kadriu: Do ta përkrahim fuqishëm sportin dhe sportistët gjilanas

Nënshkruhet marrëveshje sponzorizimi në sport ndërmjet fabrikës së betonit “PRO-ENG”, dhe klubit të Futsal-it “Bresalci”. Rexhep Kadriu, pronar i kësaj fabrike, njëherit kandidat për kryetar të Gjilanit nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), tha se jemi të vendosur që të investojm në sport, sepse nuk ka rrugë ...

Read More »
vjollca

Vjollca Gagica-Matoshi fton qytetarët të mbështesin kandidatët e AKR-së

Vjollca Gagica-Matoshi, e cila ka marrë besimin nga Dega e AKR-së në Gjilan që të jetë bartëse e listës për zgjedhjet lokale të 22 tetorit 2017, ka kërkuar mbështetjen e qytetarëve gjilanas për listën e AKR-së pasi, siç thotë ajo, në këtë listë garojnë kandidatë me një përbërje shumë profesionale ...

Read More »
zenun-1

Forca e Ndryshimit është e pandalshme në Gjilan

Forca e Ndryshimit është e pandalshme në Gjilan. Qytetarët e Gjilanit e kanë ndarë mendjen. Ndryshimin e parë do ta bëjnë qytetarët, me votë. Ndryshimin e dytë do ta bëj Kryetari Zenun Pajaziti, me punë dhe përkushtim. Entuziazmi i madh që sjell energjia e fitores së Forcës së Ndryshimit mbizotëroi ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,