Home / Lajme

Lajme

dini

Haradinaj: Vizita e kryeministrit maqedonas thellon raportet ndërshtetërore

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se e mirëpret vizitën e kryeministrin maqedonas, Zoran Zaev në Kosovë dhe është shenjë e vullnetit të mirë për zhvillimin e mëtejmë të raporteve ndërshtetërore. Haradinaj thekson se kjo vizitë do të thellojë raportet Kosovë-Maqedoni. Ky është postimi i plotë i Haradinajt në ...

Read More »
Pllana-780x439

Djali 17-vjeçar i hasretit, dyshohet se e u vra nga shoku i ngushtë (Video)

Familjes Pllana nga Bakshia i vdiq djali i hasretit. 17-vjeçarit po dyshohet se i mori jetën shoku i tij i ngushtë i cili e theri me thikë. Policia është në kërkim të dyshuarit të cilin ende nuk e ka kapur. Motivet e vrasjet ende nuk dihen. Familjarët nuk kanë informata ...

Read More »
fk

I harruam të gjitha, edhe krimet e ndodhura edhe dëmet e luftës

Gjilan – Sipas raportit mbi pasojat e luftës në Gjilan të hartuar nga Këshilli Komunal i Qeverisë së Përkohshme në Gjilan forcat serbe kanë djegur tërësisht 950 shtëpi, pjesërisht 452. Rreth 7321 shtëpi janë plaçkitur. Në Zhegër janë djegur 393 shtëpi kurse në Përlepnicë 123 shtëpi. Pasojat e luftës të ...

Read More »
bellimi

Ministri Kujtim Gashi: Blerim Peci u nda nga kjo jetë në moshë të re, por la vepër voluminoze

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi i ka dërguar familjes Peci telegram ngushëllimi pas vdekjes së aktorit të njohur Blerim Beci. “Lajmin për vdekjen e parakohshme e të dashurit tuaj, Blerimit, aktorit tonë të mirënjohur, e morëm me pikëllim të madh dhe jemi shokuar”, shkruhet ndër të tjerash ...

Read More »
Gjykimi-3-1-380x233

Gjykimi për tentim-vrasjen e Kusari- Lilës vazhdon pa dëshmitarin kryesor

Dëshmitari nga Shqipëria Gramoz Nokshiqi nuk u paraqit për ta dhënë dëshminë në gjykimin ndaj Mikel Qupit, i cilki po gjykohet nën akuzën për tentim- vrasjen e Mimoza Kusari-Lilës. Nokshiqi, në cilësinë e dëshmitarit bashkëpunues, që pretendohet të jetë personi kyç në këtë proces, nuk erdhi për të dëshmuar në ...

Read More »
binii

Abazi: Askush nuk mund t’ia ndalojë Albinit të kanidojë për kryetar

Sekretari i marrëdhënieve me jashtë dhe anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Boiken Abazi, është deklaruar rreth përçarjes në partinë e tij, e cila nisi nga mesazhet e publikuara dhe gjuha fyese e Aida dërgutit drejt Albin Kurtit. Abazi, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se askush nuk mund ...

Read More »
haraaa

Haradinaj thotë se liberalizmi është çështje javësh

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se Kosova brenda pak javëve do ta marrë lajmin për liberalizimin e vizave. Mirëpo, sipas tij, pas këtij lajmi do të jenë edhe disa muaj deri në hyrjen e lajmit në fuqi. “Mendoj që lajmin për liberalizim mund ta marrim, çështje ...

Read More »
policiaaa

E rrahin mësuesin, arrestohet një i dyshuar

Viti – Në oborrin e shkollës fillore “28 Nëntori”, në fshatin Vërban të Vitisë dy të dyshuar shqiptarë kanë sulmuar fizikisht me grushta dhe shqelma viktimën, mësimdhënës në këtë shkollë, për qëllime të ulëta pasi që arsimtari e kishte përjashtuar nga ora mësimore një nxënës familjar të tyre. Nga sulmi ...

Read More »
policiaaa

Babai sulmon fizikisht djalin e tij

Stacioni policorë në Gjilan ka njoftuar se dje në fshatin Jasenovik të Novo Berdes një qytetare Serb me inicialet  M.K. ka raportuar se babai i tij i dyshuari  me inicalet M.K.Serb pas një mosmarrëveshje e ka sulmuar atë verbalisht dhe  fizikisht, ku pastaj edhe me një motosharrë i ka shkaktuar lëndime ...

Read More »
policia

Mbahet konferenca me temë “Rreziku i korrupsionit në Policinë e Kosovës

Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë (QKSS) dhe rrjeti rajonal i organizatave të shoqërisë civile POINTPULSE, sot mban konferencën me temë “Rreziku i korrupsionit në Policinë e Kosovës”. Konferenca do të mbahet në kuadër të projektit rajonal POINTPULSE për fuqizimin e integritetit dhe besueshmërisë në polici në vendet e Ballkanit ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,