Home / Lajme

Lajme

z.p

Zenun Pajaziti falemderon të gjithë qytetaret e Gjilanit mundin dhe angazhimin tuaj për fushatën dhe mobilizimin tuaj.

Të dashur qytetarë të Gjilanit, aktivistë të Partisë Demokratike ju falënderoj për mundin dhe angazhimin tuaj për fushatën dhe mobilizimin tuaj. Ne ishim të vetëdijshëm për situatën që ndodheshim, sidomos pas rezultateve të zgjedhjeve nacionale. Unë vendosa të garoj me një platformë ndryshe për Gjilanin duke ruajtur me çdo kusht ...

Read More »
gjilani

Rezultatet preliminare për Kryetar të komunës së Gjilanit

Zgjedhjet Lokale 2017 – Republika e Kosovës. Rezultatet preliminare për Kryetar të komunës së Gjilanit sipas Komisionit Qendror Zgjedhor (KQZ) Numri / përqindja e vendvotimeve të procesuara 104 / 80,62% SAMI KURTESHI – 10 LËVIZJA VETËVENDOSJE! 9.620 vota- 26,97% BAJRAM HASANI – 31 NISMA – NISMA PËR KOSOVËN 482 vota ...

Read More »
zgjl

Kush me kë shkon në balotazh dhe kush fitoi garën?

Në bazë të rezultateve preliminare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të publikuara online, mund të dihet tashmë se shumica e komunave të mëdha do të shkojnë në balotazh për zgjedhjen e kryetarëve të rinj. Sipas të rezultateve preliminare 19 janë në balotazh, po aq janë fituar në raundin e parë. ...

Read More »
police-1-780x439

Mitrovicë, Policia interviston dy kryesues për mungesën e dy fletëvotimeve

Dy kryesues të qendrës së votimit në shkollën “Avdullah Shabani” në Mitrovicë janë intervistuar nga Policia e Kosovës. Këtë e konfirmoi për Telegrafin menaxheri i qendrës së votimit në shkollën “Avdullah Shabani”, Haki Shyti. Ai tha se kanë marrë informacion për mungesën e dy fletëvotimeve dhe me këtë rast i ...

Read More »
votaaa-780x439

Në Prizren pesë të arrestuar për fotografim votash

Raportohet se pesë perona janë arrestuar në rajonin e Prizrenit për manipulim votash, gjatë zgjedhjeve të sotme. Zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prizrenit, Hazir Berisha, ka konfirmuar për Telegrafin se janë arrestuar pesë persona për sshkak të fotografimit të votës. “Të arrestuarit janë zënë duke fotografuar votën. Katër prej ...

Read More »
kqz-2-780x439

KOSOVË Daka: Deri në ora 15:00 kanë votuar 28.89 për qind e votuesve

Qytetarët e Kosovës me të drejtë vote, sot nga ora 07:00 kanë filluar të votojnë për të zgjedhur udhëheqësit komunalë, kryetarët dhe asambletë komunale, në 38 komuna të Kosovës. 899 qendra të votimit do të jenë të hapura nga ora 07:00 deri në ora 19:00, ndërsa do të votohet në ...

Read More »
arber

Shtabi i LDK’së: Deri në ora 14:00, votuan mbi 25 për qind e gjilanasve

Sipas informatave nga vëzhguesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjilan nëpër vendvotime, dalja e qytetarëve deri në ora 14:00 është mbi 25 për qind. Lajmin e ka bërë të ditur shefi i Shtabit Zgjedhor të Degës së LDK’së në Gjilan, Arbër Ismajli, në konferencë për gazetarë, i cili e ...

Read More »
111

AAK: Informohemi se deri ora 15:00, rreth 27% e qytetarëve kanë shfrytëzua të drejtën për të votuar

  Në bazë të informacioneve që vinë nga vëzhguesit e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës nëpër vendvotime, pjesëmarrja në votime e qytetarëve deri ora 15:00 është rreth 27%. AAK e vlerëson si të qetë procesin zgjedhor, njëkohësisht bën thirrje për pjesëmarrje masive në zgjedhje, sepse na ndajn edhe pakë orë ...

Read More »
vv

VV: Dilni, votoni për forcimin e demokracisë

Nga konferenca e organizuar në ora 15:00 nga Qendra e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Gjilan rreth procesit të votimit të ditës së sotme, u konstatua se procesi po vazhdon pa probleme të theksuara që do të mund të prishin procesin. Kryetarja e Qendrës, Besa Baftiu, kërkoi nga qytetarët që masovikisht të ...

Read More »
luta

Voton Lutfi Haziri, fton gjilanasit që në mënyrë masive të votojnë për fatin e qytetit të tyre

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Gjilanit, Lutfi Haziri, ka votuar sot në shkollën fillore “Abaz Ajeti”, i shoqëruar nga bashkëshortja dhe vajzat e tij. “Zgjedhjet e sotme do të konfirmojnë mandatin e ardhshëm qytetar për zyrën e kryetarit të Komunës dhe Kuvendin Komunal. Sikur ky mëngjes ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,