Home / Lajme (page 10)

Lajme

thumbnail_FB_IMG_1510933296932

LV – 100 euro per secilen nene pas lindjes

100 EURO PËR SECILËN NËNË PAS LINDJES Në kuadër të prezantimit të projekteve e tona, sot, së bashku me kryetarën e Qendrës së Lëvizjes në Gjilan dhe deputetën e Kuvendit të Kosovës, Besa Baftiu, u zotuam edhe një herë për shumën të cilën qeverisja ime do ta ndajë si ndihmë ...

Read More »
download

Kështu akuzohemi Skender dhe Valon Jashari si drejtues të Grupit të Dobrosinit!

Kohëve të fundit, shohim që vetëm veteranët e Luftrave Çlirimtare Shqipëtare, si në Republikë të Kosovës, ashtu edhe në Luginë të Preshevës dhe Iliridë, ndjeken, akuzohen, gjykohen dhe dënohen politikisht! Në shumicën e rasteve të tilla, përfundimi del, që janë të pafajshëm, por që kanë vuajtur disa vite burg! Në ...

Read More »
IMG_3762 (1)

4.8 MILIONË EURO INVESTIME PËR GJILANIN ME TRANSPORT PUBLIK MODERN

Transporti publik do të jetë i përballueshëm për të gjitha kategoritë dhe shtresat shoqërore, ndërsa për personat me gjendje të rëndë sociale, për fëmijët deri në moshën 12 vjeç, për pensionistët dhe për personat me aftësi të kufizuara do të jetë falas. Autobusët do të kenë orare fikse dhe standarde ...

Read More »
zgjedhjet_5267-650x358

Në mesnatë përfundon fushata e raundit të dytë zgjedhor

Sonte, në mesnatë përfundon fushata për raundin e dytë të zgjedhjeve lokale të cilat do të mbahen më 19 nëntor. Fushata e balotazhit u zhvillua në 19 komuna dhe zgjati 5 ditë, ku kandidatët për kryetarë komunash sërish kanë shpalosur programin e tyre qeverisës. Në komunën e Parteshit zgjedhjet do ...

Read More »
zgjedhjet_5267-650x358

Në balotazh pritet të dalin më pak votues, mësoni arsyet (Video)

Nga rreth 1 milion e 800 mijë votues, sa ishin të regjistruar në zgjedhjet komunale të vitit 2013, vetëm 800 mijë prej tyre votuan. Por, në balotazh edhe kishte më pak të regjistruar për votim edhe votuan 300 mijë persona me pak. Kështu ndodh zakonisht në Kosovë. Një numër i ...

Read More »
auto_rrymaaaa_23521509116886

Shumë fshatra të Vitisë dhe Kamenicës do të mbesin pa energji elektrike

 Sipas njoftimit të KEDS-it më 18 nëntor 2017 do të ketë ndërprerje të energjisë në disa fshatra të komunës së Vitisë dhe Kamenicës për shkak të ndërrimit të shtyllave të tensionit të lartë. Njoftimi i KEDS-it Më 18.11.2017 në NS 35/10 kV Kllokoti do të ndërprehet: Dalja 10 kV Pozhorani ...

Read More »
IMG_3760

PARTIA E DREJTËSISË MBËSHTET PA KUSHTE NDRYSHIMIN PËR GJILANIN

Sot, patëm kënaqësinë t’i takonim kryetarin e degës së Partisë së Drejtësisë dhe kandidatin për kryetar komune, Naser Morina, si dhe bartësin e listës së këtij subjekti, Skender Berisha, të cilët shprehën hapur mbështetjen  pa kushte për ndryshimin për Gjilanin.  Duke e falenderuar Partinë e Drejtësisë, ne i bëjmë thirrje ...

Read More »
kedsirri1-5-702x459

Disa fshatra të Gjilanit do të kenë mungesë të energjisë

KEDS-i ka njoftuar se më 17 nëntor 2017 pa furnizim me energji elektrike do të mbesin disa fshatra të Gjilanit. Njoftimi i KEDS-it Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta Më 17.11.2017 në NS 110/10 kV Gjilan 5 do të ndërprehet: Dalja 10 kV Ferma (Kodi: 63000011) prej orës 11:00 ...

Read More »
download

Premtimet miliardëshe të fushatës

Shteti i Kosovës do të falimentojë nëse do të realizohen premtimet për investime vetëm të disa kandidatëve për kryetarë të komunave në vend. Një vend, i cili e ka buxhetin vjetor prej 2 miliardë eurosh, në një komunë brenda një mandati katërvjeçar në fushatën e balotazhit premtohen mbi 1.2 miliard ...

Read More »
3-89-780x439

Haradinaj para nisjes në Bruksel takon presidentin Thaçin

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj niset sot për në Bruksel për të marrë pjesë në Këshillin e Stabilizim Asociimit Kosovë-BE. Kryeministrit para se të nisej për në Bruksel është takuar me presidentin e vendit, Hashim Thaçi në aeroportin ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”. “Para nisjes në Bruksel për takimin e ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,