Home / Lajme (page 2)

Lajme

Haradinaj_Kallxo_640

Haradinaj paraqet programin qeverisës për vitin 2017-2021

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka prezantuar para deputetëve të kuvendit programin e qeverisë së tij për vitin 2017-2021. Haradinaj ka theksuar se shpreson se do të rregullohet imuniteti i deputetëve, që të mos i shohim më deputetët me pranga siç po i shohim thash. Më tej kryeministri ka theksuar se do ...

Read More »
850x636_kkl1512635347

Seanca për votimin e Projektbuxhetit mbahet të dielën

Seanca e sotme filloi me propozimin që të dielën, të mbahet vazhdimi i seancës, ku do të votohej Projektligji për buxhetin e Kosovës të vitit 2018. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli fillimisht kërkoi opinionin e grupeve parlamentare për seancën e së dielës. Pas diskutimeve lidhur me këtë çështje, ...

Read More »
Thaci-Vujanovic-780x439

Thaçi takohet me presidentin e Malit të Zi, thotë se marrëdhëniet ndërshtetërore janë të forta

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, e ka takuar në Sofje edhe homologun e tij malazez, Filip Vujanovic. Për këtë takim të tij, Thaçi ka njoftuar përmes Twitterit. “Në margjinat e forumit #Sofia, kam pasur gjithashtu një bisedë të këndshme me Presidentin e Malit të Zi, Filip Vujanoviç. Marrëdhëniet midis vendeve ...

Read More »
24774667_1743516742390369_1613672873274722792_n-e1512640685728-780x439

Labinot Tahiri për Albin Kurtin: Nuk po i ka hije Kuvendit pa qenë edhe ti

Deputeti i AKR-së, Labinot Tahiri ka dalë në mbrojtje të deputetit të VV-së, Albin Kurti. Tahiri përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se “politika nuk po të pyetka se a ja do të mirën vendit apo të keqën?1. Kush qohet i pari po të vendoska prangat në duar”. Këto ...

Read More »
gjykimi6

Lirohen nga akuzat “Grupi i Dobrosinit”

Gjykata Themelore në Gjilan ka shpall Aktgjykim Lirues për të gjithë të akuzuarit të njohur ndryshe edhe si “Grupi i Dobrosinit”. Të akuzuarit V. J., S. J., G. L., G. Xh., Q. R., M. A., S. S., E. M. dhe A. Z.. ngarkoheshin me veprat penale: kryerja e veprës terroriste, ...

Read More »
rez

U shpallën rezultatet përfundimtare për Odën e Mjekëve të Kosovës

Komisioni Qendror Zgjedhor për zgjedhjet për Kuvendin e Odës së Mjekëve të Kosovës shpalli sot rezultatet e zgjedhjet për Kuvendin e kësaj ode. Kryetari i KQZ për OMK, dr. Shaban Osmanaj, tha se gjatë periudhës dy mujore të organizimit të zgjedhjeve në këtë proces janë angazhuar shumë aktivistë dhe persona ...

Read More »
p2

Gjilani dërgon kontigjentin e parë me ndihma në Shqipëri

Gjilan, 6 dhjetor 2017 – Me iniciativë të kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, Drejtoria për Bujqësi dhe Pylltari dhe Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim, sot kanë nisur kontigjentin e parë të ndihmave për në Republikën e Shqipërisë, konkretisht në zonat më të dëmtuara nga reshjet e fundit në ...

Read More »
thumbnail_funi

Rektori i UKZ-së ju ka dhënë medaljet fituesve të garës së dhjetë ndërkombëtare të verërave organizuar në Maribor të Sllovenisë

Rektori i Universitetit “Kadri Zeka” në Gjilan u ka dhënë medaljet dhe diplomat fituesve, prodhues të verërave të Republikës së Kosovës , të cilët janë shpërblyer me dy çmime ndërkombëtare për cilësi në verë të bardhë dhe të kuqe në garën e dhjetë ndërkombëtare të organizuar nga Universiteti i Mariborit ...

Read More »
luta_bruskel

Lutfi Haziri: Të dhënat e Brukselit për Qeverinë e Kosovës, janë alarmante

Në ditën e dytë të takimit të Partive Popullore Europiane në Bruksel, nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri, ka deklaruar se ka pasur mjaft shqetësime nga deputetët dhe përfaqësuesit e tyre sa i përket disa çështjeve për Kosovën. “Përveç ndarjes së gëzimit dhe lajmit që LDK është rikthyer si partia e ...

Read More »
1

Kosova t’i plotësojë dy kushtet e BE-së për vizat

Kosova dhe Bashkimi Evropian (BE) kanë rënë dakord për kushtet që duhen plotësuar për liberalizimin e vizave. Kanë mbetur vetëm edhe dy kritere të paplotësuara: Marrëveshja e Demarkacionit me Malin e Zi, si dhe të dhënat e evidentuara kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit. Bashkimi Evropian do t’i përmbahet marrëveshjeve ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,