Home / Lajme (page 20)

Lajme

thumbnail_AA 1

Ministri Ismaili bisedoi me Ambasadorin francez Chabert dhe Ambasadoren kroate Kapitanoviq për bashkëpunimin në shëndetësi

Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, z. Uran Ismaili, priti sot në takime të ndara Ambasadorin e Ferancës në Kosovë, z. Didier Chabert dhe Ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, znj. Marija Kapitanoviq.  Në këto takime, Ministri Ismaili i ka falënderuar ambasadorët Chabert dhe Kapitanoviq për përkrahjen që i kanë ...

Read More »
thumbnail_IT

Këshilli i Veprimit Rinor Lokal, organizon shfaqje e filmit për mbështetjen e fëmijëve me nevoja të veçanta

Komuna e Gjilanit, respektivisht Njësia për Rini në bashkëpunim me Këshillin e Veprimit Rinor Lokal, organizojnë shfaqjen e filmit IT, të dielen me datën 29 tetor 2017 në ora 19:00 në Teatrin e Qytetit, ku paratë e mbledhura i dedikohen Qendrës për Kujdesin Ditor të Fëmijëvë me aftësi të kufizuara ...

Read More »
arrest

E arrestojnë personin e kërkuar, e dërgojnë drejtë e në Dubravë

Policia e Kosovës (PK), Stacioni Policor në Viti, në bazë të disa urdhëresave të lëshuara nga Gjykata, kanë realizuar këto urdhëresa duke arrestuar personin e kërkuar. Ismet Hashani, zëdhënës i Policisë së Kosovës (PK), në Drejtorinë Rajonale në Gjilan ka bërë me dije se pas arrestimit ai është dërguar menjëherë ...

Read More »
universiteti

Të premten Universiteti “Kadri Zeka” organizon ceremoninë e diplomimit të studentëve

Të premten, më 27.10.2017, Universiteti “Kadri Zeka” në Gjilan, organizon ceremoninë e diplomimit të studentëve. Organizimi i  ceremonisë së diplomimit të studentëve, do të mbahet në Palestrën e Sporteve “Bashkim Selishta – Petriti” në Gjilan, duke filluar nga ora 12:00. Universiteti “Kadri Zeka” Me rreth 6000 mijë student, Universiteti “Kadri Zeka” në ...

Read More »
dhurata

Ministrja Hoxha, merr përkrahjen e Suedisë në procesin integrues

Sot, Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha ka pritur në takim, të ngarkuarin me punën e Ambasadorit të Mbretërisë së Suedisë për Kosovën, z. Anders Wollter, me të cilin ka diskutuar rreth procesit integrues, të arriturat dhe sfidat e këtij procesi. Pasi theksoi përkushtimin për dinamizmin e procesit integrues, Ministrja Hoxha, vuri ...

Read More »
vjeshta foto

Gjethet ndër shkaktarët më të mëdhenj të alergjisë gjatë stinës së vjeshtës

Ngrohja dhe ajri i thatë tërheq parazitët dhe bakteret e pluhurit, fekalet e të cilave janë të lidhura me astmën, ndryshimet e temperaturës shkaktojnë skuqjen dhe kruarën e lëkurës, ndërsa alergjinë mund ta shkaktojnë edhe gjethet e mykura. Alergjitë përveç në pranverë janë të shpeshta edhe në vjeshtë, ndërsa shkaktarët ...

Read More »
luta

Haziri: Nuk do të bëjmë koalicion me PDK, kemi koalicion me qytetarët

Kandidati për kryetar të Komunës së Gjilanit nga Lidhjes Demokratike e Kosovës, Lutif Haziri, ka thënë se nuk do të bëjë koalicion  me Partinë Demokratike të Kosovës, siç i quan ai “mashtrues dhe blerës të votave”. Siç e dim nga rezultati i zgjedhjeve lolake të mbajtura me 22 tetor, në balotazh për ...

Read More »
thumbnail_sherbyesit civil

Haziri: Komuna e Gjilanit bashkëpunon ngushtë me Këshillin e Pavarur Mbykëqyrës për SHCK-në

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur sot në një takim pune kryetarin e Këshillit të Pavarur Mbykëqyrës për Shërbimin Civil të Kosovës, Shkëmb Manaj, me bashkëpunëtorët e tij, me të cilin kanë bashkëbiseduar për pozitën shërbyesit civil në institucionet e shtetit, për zbatimin e ligjit, rekomandimeve të ...

Read More »
123

Kryetari Lutfi Haziri, ka ndarë mirënjohje për sukseset e Ansamblit “Gjilani”

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri në shenjë falënderimi dhe mbështetjeje për të vazhduar tutje me punë dhe suksese të tjera, ka ndarë sot mirënjohje për Ansamblin e Këngëve dhe Valleve “Gjilani”, të cilët janë shpërblyer me vendin e parë në garat Ballkanike në Bullgari dhe me çmimin si ...

Read More »
gjimnazi

Haziri: Gjimnazi i shkencave natyrore të jetë gjithmon krenar me emrin e Xhavit Ahmetit

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka marrë pjesë në shënimin e festës së Gjimnazit natyror dhe ditëlindjes së “Xhavit Ahmetit” emrin e të cilit e mbanë ky institucion, që sot iu ka shtuar edhe salla sportive me standarte të larta e modern, që kap vlerën prej 440 mijë ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,