Home / Lajme (page 3)

Lajme

ldk

Lutfi Haziri, mban takim me përfaqësuesit e nëndegëve dhe forumeve të LDK-së dega në Gjilan

Pas takimit me kryesinë e degës, kryetari i Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka mbledhur sot në takim përfaqësuesit e nëndegëve dhe forumeve. Kryetari Haziri, duke folur lidhur me situatën në nivel nacional, ka njoftuar strukturat se LDK është unike dhe po punon që në rast të ...

Read More »
shqiperi

Më shumë se tri orë pritje në hyrje për Shqipëri

Në orët e para të mëngjesit nga ora 04:00 deri në 07:00 kanë kaluar kufirin e Morinës mbi 20 mijë automjete me mbi 40 mijë qytetarë kosovarë për të kaluar pushimet në Shqipëri.  Fatmirësisht në doganë edhe pse pati fluks të lartë nuk kishte pritje të gjata, ndërsa policia kufitare ...

Read More »
moti-780x439

Moti në Kosovë gjatë vikendit

Sipas parashikimit të meteorologëve mbi vendin tonë në pjesën e parë të ditës do të mbajë mot i kthjellët, kurse në orët pasditës do të ketë vranësira e rrebeshe lokale shiu, të përcjella me bubullimë.  Pra, sot do të mbajë mot me vranësira të pjesëshme, të cilat më kalimin e ...

Read More »
inspektorati-780x439

Ndërtimet e paligjshme, arrestohen inspektorët

Policia e Tiranës ka arrestuar dy specialistë të Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit në Bashkinë e Tiranës për shpërdorim detyre.  Ndërkohë që një i tretë është arrestuar për ndërtim të paligjshëm, Jetnor Gjoka, 47 vjeç. Specialistët Amarildo Duka, 29 vjeç dhe Elton Spahiu, 35 vjeç kanë lejuar vazhdimin e një ...

Read More »
haliti

Haliti: Nuk i kemi numrat

Me gjithë deklarimet që janë bërë së fundi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ata nuk i kanë numrat, pasi po t’i kishin do të merrnin pjesë në seancën konstituive të Kuvendit ...

Read More »
xili

Gjilan – Angli, po krijohen ura lidhëse për eksport të prodhimeve vendore

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur në një takim pune Asociacionin e Bizneseve Shqiptare në Britaninë e Madhe, tw kryesuar nga Artan Llabjani, që temë e takimit ishte koordinimi dhe krijimi i mundësive të bashkëpunimit të bizneseve të Kosovës me ato të Britanisë së Madhe, për eksportim ...

Read More »
thaci-blick-zeitung

Thaçi: Jam krenar me kosovarët e Zvicrës

Në një intervistë dhënë gazetës zvicerane “Blick”, që është transmetuar edhe nga shumica e gazetave zvicerane, kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi i ka cilësuar si “të shkëlqyera” marrëdhëniet e Kosovës me Zvicrën.   Ai ka thënë se ndjehet krenar me bashkatdhetarët e tij në Zvicër dhe lavdëron Zvicrën për strehimin ...

Read More »
sami kurteshi 1

Kurteshi kandidat i VV-së për kryetar të Gjilanit

Kurteshi do të garojë për të parin e komunës së Gjilanit Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se deputeti dhe anëtari i kryesisë së kësaj Lëvizje, Sami Kurteshi ka marrë besimin e aktivistëve të Gjilanit për të qenë kandidat për kryetar të Gjilanit, në zgjedhjet e 22 tetorit. “Zotin Kurteshi e urojmë ...

Read More »
ademi mk

Mikullovci: Seanca e radhës të hënën, s’ka nevojë për takime konsultative që nuk parashihen me Rregullore

Kryesuesi i Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci, ka bërë të ditur se seanca e radhës do të mbahet të hënën, në ora 10:00  Ai ka thënë  se është në të drejtën ekskluzive të tij që ta thërras mbajtjen e seancës, kur ai e sheh të arsyeshme. “Është në të drejtën ...

Read More »
prduktet-780x439

Fillojnë ditët e produkteve vendore

Gjatë këtyre ditëve, qindra produkte ushqimore do të shiten me çmim të zbritur, si pjesë e fushatës për promovim të produkteve kosovare dhe rritjes së konsumit vendor  Dje gjatë ditës, rrjeti më i madh i marketeve vë vend, Meridian Express i ka hapur ditët e produkteve vendore, me qëllim të ...

Read More »