Home / Lajme (page 30)

Lajme

1.1

Shkolla “Timi Mitko” dhe “Liria” në Gjilan shënojnë ditën e themelimit të tyre

Në Komunën e Gjilanit sot shkolla “Thimi Mitko”, dhe shkolla “Liria” e fshatit Pogragjë kanë shënuar përvjetorin e tyre të themelimit, duke sjellë para të pranishmëve të shumtë suksese të veçanta dhe vendimtare që nga themelimi e deri më sot për edukimin e brezave të shumtë dhe ngritjen e arsimit ...

Read More »
thumbnail_Kuvendi 1

Kuvendi miraton rishikimin e buxhetit, shtyn për më vonë raportin për Ecohigjienën dhe Këshillat lokalë

Kuvendi miraton rishikimin e buxhetit, shtyn për më vonë raportin për Ecohigjienën dhe Këshillat lokalë    Kuvendi Komunal i Gjilanit, ka miratuar të mërkurën rishikimin e buxhetit për vitin 2017, ndërkaq raportin vjetor të kompanisë “Ecohigjiena” si dhe raportin e Komisionit komunal për zgjedhjen e Këshillave të fshatrave, vendbanimeve dhe ...

Read More »
image002

MSh dhe UNICEF-i fillojnë projektin e vizitave mjekësore në shtëpi për nëna dhe fëmijë në komunën e Lipjanit

Ministri i Shëndetësisë Imet Rrahmani, i shoqëruar nga Shefi i Zyrës së UNICEF-it Brandão Có  dhe zyrtarë të tjerë të kësaj organizate dhe të Ministrisë së Shëndetësisë vizituan sot Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Lipjan dhe shënuan fillimin e vizitave shtëpiake për nëna dhe fëmijë në këtë komunë. Në ...

Read More »
BenQ Digital Camera

MSh ka siguruar serume të mjaftueshme kundër kafshimit të gjarprit

 Me qëllim të mbrojtjes së shëndetit të qytetarëve, Ministria e Shëndetësisë ka siguruar 50 serume kundër kafshimit të gjarprit-SAV, si donacion të cilat gjatë ditës pritet të zhdoganohen, prej të cilave 40 pritet t’i ndahen SHSKUK-së, ndërkohë që të premten do të nënshkruhet kontrata edhe për blerjen e 50 serumeve ...

Read More »
largea_ambasada-ch1379841666

Ambasada e Suedise, Holandes dhe Zvicres, SPARK dhe IBCM bejne thirrje Qeverise se Kosoves per fonde emergjente

Ambasadat e Suedisë, Holandës dhe Zvicrës, SPARK dhe IBCM kanë nxjerrë sot një kumtesë të përbashkët për shtyp në lidhje me Kolegjin Ndërkombëtar të Biznesit në Mitrovicë / IBCM: Njoftimi i mbylljes së menjëhershme të Kolegjit Ndërkombëtar të Biznesit në Mitrovicë (IBCM) Kolegji Ndërkombëtar i Biznesit Mitrovicë (IBCM) do të ...

Read More »
kanabis-640x464

​Kapen dy bullgarë me kanabis në pikën kufitare të Qafë-Thanës

Policia Kufitare Shqiptare godet një tjetër tentativë të trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike. Sipas policisë, u sekuestruan 22 pako me peshë 77 KG lëndë e dyshuar narkotike Kanabis Sativa. Policia shqiptare njofton se janë arrestuar në flagrancë dy shtetas bullgarë që transportonin lëndën narkotike, si dhe është shpallur në kërkim ...

Read More »
alii-780x439

Ali Lajçi: Qytetarët duhet t’ia japin shansin Vetëvendosjes!

Kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje!, Ali Lajçi, ka bërë me dije se është bashkuar me këtë parti për shkak të programit qeverisës.   Ai ka thënë se Vetëvendosja! e ka programin më të mirë nga të gjitha partitë e tjera politike. Në këtë intervistë dhënë për gazetën ...

Read More »
18644729_10154766403478915_1399628503_n

Haradinaj prezenton platformen për Anamoraven

Gjilan – Në kuadër të vizitës së tij dje në Gjilan, kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj i shoqëruar nga kryetari i Degës së AAK-së në Gjilan Rexhep Kadriu, ka mbajtur bashkëbisedim të hapur para Teatrit të Qytetit me qytetarë të Gjilanit, ku kanë bashkëbiseduar për tema ...

Read More »
takim-kandidatet-deputet

Gjilani e Anamorava gati për të shënuar fitoren e madhe të 11 qershorit

Pas takimit me kryetarët e degëve të partive të Koalicionit të Shpresës dhe Besës të Anamoravës, kryetari i Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka mbledhur pasdite në takim Shtabin Zgjedhor, Forumin e Gruas, Forumin e Rinisë dhe kandidatët për deputet nga radhët e kësaj partie, Lirije Kajtazi, ...

Read More »
bomba-1-e1495526861813-780x439

Kjo është “bomba me gozhda” – e krijuar për të vrarë sa më shumë njerëz (Foto/Video +18)

Tashmë policia britanike e ka konfirmuar se bëhet fjalë për një sulm me bombë të kryer në qytetin e Mançesterit me një bombë të improvizuar e ashtuquajtur “bomba me gozhda”.    Së paku 22 të vdekur dhe rreth 60 të lënduar raportohet se kanë pësuar në koncertin e Ariana Grandes në Manchester ...

Read More »