Home / Lajme (page 30)

Lajme

b2

Për banorët e Zabelit, alternativë e vetme është Lëvizja Vetëvendosje

Banorët e Lagjes së Zabelit kanë ofruar mbështetjen e tyre për kryetarin e ardhshëm të Gjilanit, Sami Kurteshi, dhe për programin e Lëvizjes Vetëvendosje. Banorët e pakënaqur me premtimet e pambajtura të këtij pushteti, kanë vendosur që masovikisht të mbështesin LV-në dhe të ndëshkojnë pushtetin mashtrues. Duan ndryshim rrënjësor në ...

Read More »
fitore

Velekinca nisë festën e fitores së Vetëvendosje!

E gjithë Velekinca me kryetarin e ardhshëm, Sami Kurteshi. Vinin nga të gjitha lagjet grupe-grupe, me flamuj kombëtar në duar. Të buzëqeshur dhe optimist për fitorën e sigurt të 22 tetorit. Në mesin e pjesëmarrësve, ndodheshin kandidatët e ardhshëm të Asamblesë Komunale të Gjilanit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje. Bisedonin ...

Read More »
arta

Arta Haziri-Nuhiu me “Mollëkuqet” në festivalin “The Malta Singing Festival 20017”

Kosova do të përfaqësohet në Maltë, në festivalin The Malta Singing Festival 20017” që do të mbahet teatrin e qytetit të Valleta, në Maltë., dhe kjo falë punës së palodhshme të profeseroreshës së muzikës Arta Haziri-Nuhiu. Ajo flet e gëzuar për ftesën në Maltë.  “ Gjatë rrugëtimit tim, asnjëherë nuk ...

Read More »
euro1-780x439-650x358

Për shtatë muaj diaspora dërgoi në Kosovë mbi 400 milionë euro

Gjatë shtatë muajve të parë të këtij viti në formë të remitancave në Kosovë kanë hyrë hiç më pak se 420 milionë euro dhe në raport me periudhën e njëjtë të vitit paraprak kemi 40 milionë euro më shumë remitanca. Duke u bazuar në të dhënat zyrtare të Bankës Qendrore ...

Read More »
epa05792927 President of the Republic of Kosovo Hashim Thaci during his meeting with Norwegian Minister of Foreign Affairs Brende Borge (not pictured) in Pristina, Kosovo, 14 February 2017. Borge is one-day official visit to Kosovo.  EPA/VALDRIN XHEMAJ

BE-ja i kundërpërgjigjet Thaçit rreth kërkesës që Shqipëria t’ua japë shtetësinë kosovarëve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar nga Meta që Shqipëria t’ua japë shtetësinë kosovarëve meqë Kosovës nuk po i mundësohet për të lëvizur lirshëm . “Kam kërkuar nga presidenti Meta që kosovarëve, sidomos studentëve dhe biznesmenëve, t’u mundësohet që të kenë nënshtetësi të Shqipërisë në mënyrë që të lëvizin ...

Read More »
auto_Fruthi1503749754

36 raste me fruth po trajtohen në QKUK

UD. Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, dr.Basri Sejdiu, ka vizituar Klinikën Infektive për tu njohur nga afër me gjendjen, pas raportimit të kësaj klinike në lidhje me rastet e reja të raportuara me fruth, njofton kumtesa nga QKUK . Në takim me drejtorin dhe ...

Read More »
barnat-ilegale-vazhdojn-euml-t-euml-vijn-euml-nga-serbia_hd-1200x630

Në Gjilan konfiskohen barna pa banderola të Kosovës e me banderola të Serbisë

Dje në një barnatore të Gjilanit janë gjetur dhe janë konfiskuar një sasi barash, nga rreth 100 lloje të tyre. Barnat, ka njoftuar Policia rajonale e Kosovës përmes kumtesës, kanë qenë pa banderola të Republikës së Kosovës dhe me banderola të Republikës së Serbisë. Konfiskimi i barnave është bërë nga ...

Read More »
uran_ismaili

Ministri Ismaili viziton sot Spitalin e Gjilanit

Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, Uran Ismaili, do të vizitojë të sot, më 12 tetor 2017, Spitalin e Përgjithshëm të Gjilanit . Vizita realizohet nga ora 16:00.

Read More »
barna4

Gjatë kontrollit i gjejnë barna pa banderola dhe me banderola por të Serbisë

 Policia e Kosovës, Njësiti i Krimeve Ekonomike dhe Antikorrupsion, nga shtabi qendror, që veprojnë në Gjilan, me 11 tetor 2017 rreth orës 11:30, në bashkëpunim me Inspektorët e Agjensionit Kosovar për Produkte Medicionale, kanë kryer kontrolle në një barnatore këtu në Gjilan. Ismet Hashani, zëdhënës i Policisë së Kosovës (PK), ...

Read More »
20171011-forecast-36h_1507711216-2975764

Ditëve të ardhshme mot i mirë, kryesisht me diell

Fusha të presionit të lartë mbi Europën jugore, ditëve në vijim do të vazhdojnë të shtrihen mbi rajonin tonë por edhe mbi Europën qëndrore, duke krijuar kushte për mot të mirë me kthjellime, ndërsa masat e ngrohta ajrore nga Mesdheu do të sjellin rritje të temperaturave pak mbi vlera mesatare. ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,