Home / Lajme (page 4)

Lajme

muha

Muhaxhirët e Livoçit të Ulët, unik në mbështetje të Pajazitit

Muhaxhirët e Livoçit të Ulët, tanimë janë unik sa i përket mbështetjes për Zenun Pajaziti, kandidat i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), për kryetar të Komunës së Gjilanit. Gjilani do të frymojë ndryshe gjatë udhëheqjes së z. Pajaziti. Investime të mëdha në çdo lagje e fshatë të komunës së Gjilanit. ...

Read More »
akr t

AKR-ja me tubim përmbyllës më 19 tetor

ALEANCA KOSOVA E RE (AKR), Dega në Gjilan FTOHENI Të merrni pjesë në TUBIMIN përmbyllës me qytetarë, ku do të prezantohen kandidatët për Kuvendin Komunal. Prezent do të jetë presidenti BEHGJET PACOLLI Me 19 Tetor 2017 Ora 19:00 Teatri i Qytetit- Gjilan Jeni të mirëseardhur!   Hapsirë e sponsorizuar

Read More »
lvvv

VV: Nuk fitohet me mashtrime optike dhe dreka e darka

Qytetarët e Gjilanit nuk mashtrohen me darka, dreka e me mashtrime optike, sikur ditëve të fundit nga partitë që tashmë kaherë e kanë ndier erën e disfatës, duke i mbushur sallat me jabangji, vetëm e vetëm që të doken se janë me numër të madh. Nuk mashtrohet më lehtë qytetari ...

Read More »
lvv

VV: Komuna e Lutfi Hazirit bllokon me qëllim fotografitë e VV-së

Ka dy ditë që komuna e Lutfi Hazirit ka bllokuar me qëllim fotografinë e kandidatit për kryetar, Sami Kurteshi dhe të kandidatëve për asambleistë të Vetëvendosjes. Kjo po ndodhë nga paniku i humjes që iu ka futur Lutfi Hazirit për humbjen e sigurt. Duhet theksuar se hapsira ku jane vendisur ...

Read More »
5566

Mustafa: Fitorja e LDK-së e bën 22 tetorin referendum për të ardhmen evropiane të Kosovës

Gjilan – Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), duke folur në një tubim madhështor të mbylljes së fushatës parazgjedhore në Gjilan është shprehur i bindur se LDK-ja do të fitojë shumicën e komunave të Kosovës, ndërsa ka kërkuar fitoren e Lutfi Hazirit pa balotazh. “LDK-ja dhe Lutfi Haziri nuk ...

Read More »
11

Projekti Mirusha dhe Autostrada do të duhej të ishin dy nga prioritetet e Komunës dhe Qeverisë

Qyteti i Gjilanit, që nga viti 1999 është përballur me problematikën që është quajtur dhe pati emërtime nga më të ndryshme,si Moçali i Livadheve te Mulliri i Arapit, Dinosauri i Gjilanit, Këneta e Zabelit, deponia e Ujrave të zeza,etj. Kaluan të gjitha legjislaturat për Kuvend Komunal të Gjilanit dhe për ...

Read More »
vv1

LV – Takim me rinine

Rinia, kjo forcë e progresit dhe ndryshimit, ka vendosur të ndëshkoj keqqeverisjet e Gjilanit dhe t’i hapë portat e arsimit cilësor e zhvillimit ekonomik, bibliotekave e terreneve të reja sportive, investimit në sport e funksionlizimit të teatrit. Nuk u mjaftua me investime të pakta për të rinjtë, por kjo qeverisje ...

Read More »
V1

Sami Kurteshi viziton kompaninë Flexograf

Kryetari në ardhje i Gjilanit, Sami Kurteshi, i shoqëruar nga deputetja Besa Baftiu e kandidatët për këshilltarë komunal kanë vizituar kompaninë Flexograf. Kryetari Kurteshi u njoh me punën që po bëhet në këtë kompani mjaftë të suksesshme, ndërsa u zotua për lehtësira ekonomike për bizneset private që prodhojnë e punësojnë ...

Read More »
akademia-380x233

Në Austri përfundon edicioni i tretë i Akademisë së dialogut të OSBE-së për gratë e reja

Edicioni i tretë i Akademisë së dialogut të OSBE-së për gratë e reja nga Prishtina dhe Beogradi përfundoi më 15 tetor 2017 në Stadtschlaining, Austri. Kjo akademi dhjetëditore u organizua si pjesë eIniciativës Na Ndiqni, e mbështetur nga Misioni i OSBE-së në Kosovë dhe Misioni i OSBE-së në Serbi që nga ...

Read More »
13213

Gjashtë shkolla të Prishtinës hynë në grevë

Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës, ka njoftuar se punëtorët teknik të shkollave në Prishtinë Gjergj Sfishta , Asim Vokshi, Pjeter Bogdani, Dardania,Naim Frashëri,Ismail Qemali që nga sot janë në grevë. Sipas Sindikatës, arsyeja është pasi që 70 punëtorë nuk i kanë marrë pagat e muajit shtator. Fajtor ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,