Home / Opinione (page 3)

Opinione

artani-780x439

Ndalohet gazetari Artan Hoxha, policia e dërgon në prokurori (Video)

Gazetari investigativ Artan Hoxha është ndaluar nga policia mbrëmjen e sotme në përfundim të emisionit “Opinion”. Ai do të dërgohet në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, ku do të merret në pyetje për nxjerrje të sekretit hetimor lidhur me çështjen e rrëzimit të avionit në Ishëm. Por çfarë deklaroi Hoxha ...

Read More »
xhabir-hamiti-p-euml-r-p-euml-rdhosjen-e-varreve-n-euml-romaj-euml-motiv-i-ult-euml-p-euml-r-t-euml-ndar-euml-e-p-euml-r-ccedil-ar-euml_hd-780x439

Zoti nuk është problemi i Kosovës

Rreth bashkëpunimi ndërfetar në Kosovë: Bashkësitë fetare në vendin tonë, për të pasur një bashkëpunim pozitiv, për të kultivuar një të mirë të përbashkët të qytetarëve, duhet të mos lejojnë që të bëhen vegël e asnjë organizate të jashtme fetare, por të jenë vetvetja, sepse të mirën e dheut, vendit ...

Read More »
edmond-tupja-780x439

Mjerë erotizmi shqiptar!

Prej kohësh kam theksuar me gojë e me shkrim – këtë e them jo për lavdi personale, por për t’i qëndruar besnik së vërtetës objektive – se populli shqiptar ende është njëri prej popujve më erotikë të kontinentit evropian, në mos të rruzullit tokësor. Përveç kësaj, në kuadrin e lëvizjeve ...

Read More »
Aferdita DERVISHI_2016

Kush je ti Shefqet Krasniqi t’i ofendosh femrat shqiptare?

Hoxhë Shefqeti! A nuk ke punë më të mençura ti, hoxhë ziu, por të ofendosh femrat shqiptare?! Ku e merr atë guximi ti, more pak njeri, të fyesh dinjitetin tim, se edhe unë jam femër shqiptare, jam nënë shqiptare, të fyesh dinjitetin e nënave, të motrave dhe të vajzave shqiptare, ...

Read More »
orhan Ibrahimi

Ibrahimi: Grupin e Deçanit kush i vrau në Kumanovë?

Orhan Ibrahimi: Ku është Ridvan Neziri kush e ka vra?, po Harun Aliun, Grupin e Deçanit kush i vrau në Kumanovë?

Read More »
vajze-shqiptare

Për hatër të dashurisë mos u zhvishni

“Në bazë të disa studimeve që janë bërë nëpër vende të xhunglës, antropologët erdhën në përfundim se aty ku ka zhveshje totale të njerëzve ka fare pak ose aspak ndenja dashurie” Victor De Munk Sipas këtij studimi zhveshja e asgjëson ndjenjat e dashurisë në mes mashkullit dhe femrës. Ndër shumë ...

Read More »
00_12_14633895701973560684

Hoti fliste hapur kur shumë të tjerë heshtnin!

Në 17 vjetorin e zhdukjes së Ukshin Hotit, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli në një postim në rrjetin social Facebook ka shkruar se profesor Ukshin Hoti ka pasur kurajën që të flas hapur kur shumë të tjerë heshtnin duke u shndërruar në një shembull të rrallë të intelektualit patriot e ...

Read More »
AZEM-SYLA-2016_2

Një fotografi e Azem Sylës që nuk është parë ndonjëherë (Foto)

Lulzim Etemaj, ish-i burgosur politik, ka publikuar një fotografi të ish-deputetit të PDK-së Azem Syla, e cila siç ai ka thënë, nuk është publikuar ndonjëherë. Ai po ashtu, në njëfarë forme i ka dalë në mbrojtje Sylës, me ç’rast ka vlerësuar se ish-deputeti, tanimë i dyshuar kryesor i “grupit kriminal”, ...

Read More »
raifi_qela

Qela: 16 vjet qëkurse pjesa veriore e qytetit të Mitrovicës është spastruar etnikisht‏

Sot në Kuvendin e Kosovës, deputeti i LB, Raif Qela,  diskutoi rreth gjendjes së rëndë të rreth 12000 qytetarëve shqiptarë të veriut të Mitrovicës, të dëbuar me dhunë nga pronat e veta, e të cilëve nuk iu lejohet që të kthehen, përderisa Serbia zyrtare ndërton rrokaqiej në zemër të çdo lagjeje ...

Read More »
Nazifi16

Në shtatëmbëdhjetë vjetorin e rënies heroike të legjendës së Koshares Agim Ramadanit

Figura shumë dimensionale e Agimit karakterizohej me veti dhe përkushtim për të bërë punë të mira dhe profesionale. Ai përveç që ishte prind i mirë, poet, piktor ishte edhe ushtarak i aftë i cili njihte doktrinën, strategjinë, operativën dhe taktikën e zhvillimit të operacioneve luftarake në kohë dhe hapësirë, ndërmarrjen ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,