Home / Opinione (page 5)

Opinione

Fatmir_Mjaku_UCK

Shkupjani, bashkëluftëtari i Adem Jasharit, trimi për të cilin nuk foli askush

Shkup – Pardje ka ndërruar jetë ish luftëtari i UÇK-së, Fatmir Mjaku, nga Shkupi, i cili ishte edhe bashkëluftëtar i Komandantit Adem Jashari, shkruan Infokusi. Edhe pse vet vepra e tij e bënte të madh Fatmir Mjakun, askush nuk denjoi ta thotë një fjalë për të, asnjë homazh ta bëjë ...

Read More »
thaci2

Thaçi: Serbia ta pranojë përgjegjësinë për luftërat në ish-Jugosllavi

Ministri i jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se nismat e kryeministrit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për pajtim në territorin e ish-Jugosllavisë, janë të mirëseardhura, por për të pasur sukses, ato duhet të bazohen në pranimin e plotë, e jo selektiv, të së vërtetës së çka ka ndodhur në ...

Read More »
malisheva1

Reagon gruaja e Komandant Malishevës, ja letra e saj e plotë

Gruaja e Komandant Malishevës përmes një letre publike, sjellë disa pyetje e ku përmes tyre ajo tregon se janë shumë të prekur dhe të indinjuar me shkrimin e fundit ku u tha se Komandant Malisheva kishte tentuar të vetëvritej në burgun maqedonas. ”A keni familje? A keni nënë dhe baba? ...

Read More »
komandant_sokoli

Amerikanët do t’i mbrojnë ‘Grupin e Kumanovës’

Angazhimi i ekspertëve amerikanë do të bëhet përmes Akademisë Shqiptaro-Amerikane të Shkencave dhe Arteve, paralajmëron kryetari i kësaj Akademie, Skënder Kodra. Ai ka qëndruar disa ditë në Maqedoni, ku është takuar me avokatin mbrojtës Naser Raufi dhe avokatë tjerë të angazhuar në këtë rast, duke diskutuar për nevojat që i ...

Read More »
opinoin-Mr.-Ali-Hertica_RadioRINIA

Marrëzia nuk krijon drejtësi në Kosovë

,,Bota është një vend i rrezikshëm për të jetuar, jo për shkak të njerëzve që bëjnë gjëra të këqija,por për shkak të njerëzve që i shohim ata  dhe nuk bëjmë asgjë për ti ndaluar duke u rrebeluar në një qëverijse militantesh dhe nepotizmit në Kosovë,, Shkruan: Mr.Ali Hertica Te libri “Du ...

Read More »
adhurim_krasniqi

Krasniqi: Turp për ju ilegalët e korruptuar që vratë simbolin e UÇK-së

Adhurim Krasniqi bashkëluftëtarë i Beg Bajrës, ish-komandantit të luftërave çlirimtare me emblemën e UÇK-së dhe UÇPMB-së ka dhënë një mesazh të qartë ndaj politikanëve aktual në Kosovë e Maqedoni, që kanë përdhosur idealet dhe ilegalen e luftës dhe të dëshmorëve të lirisë, transmeton INA. Krasniqi ka qenë bashkëluftëtarë i Bajrës, ...

Read More »
parlamenti maqedonis

Pse most jetë një Shqiptar në krye te qeverisë kalimtare në Maqedoni

Përplot enigma për fatin e këtij shteti , s’ka as dialog konstruktiv e as kahe se si do te gjendet një solucion i qëndrueshëm për një shtet qytetar apo etnik. Maqedoni duhet te ri definohet ne suaza të realitetit atje, BE krizën e percepton atje si kizë ne mes vet ...

Read More »
ucka_km

Komunikata e UÇK-së nga Gostivari: Na tradhtuan disa nga banorët lokalë

UÇK ka publikuar deklaratën e pestë në të cilën shkruan se asnjë pjesëtar i kësaj force është betuar që t’i shërbejë atdheut dhe se ata janë tradhtuar nga disa banorë që kanë thirrur policinë. Sipas komunikatës, UÇK thekson se anëtarët e saj i kanë besuar vetëm Sokolit. Lexojeni komunikatën e ...

Read More »
Abaz_Salihu

Abaz Salihi: Shokët e mi u tradhtuan në Kumanovë

Abaz Salihi, një prej figurave më të njohura gjatë luftës së vitit 2001 – bashkëluftëtar i Mirsad Ndrecajt, Sami Ukshinit, Beg Rizajt dhe të tjerëve – ka dhënë një deklaratë për Gazetën Express për atë se çfarë ndodhi të shtunën në Kumanovë dhe cilët do të jenë hapat që do ...

Read More »
faton_bislimi

Bislimi: çeshtja shqiptare në Ballkan eshtë problem gjithëkombetar

Publicisti Faton Bislimi si dhe njohës i çështjes Shqiptarë, për ngjarjët e sodit ne komunen e Kumanovës ai thotë se kjo çeshtjë eshtë problem kombëtar, por mendon se ketë mund ta bejnë gjeneratat te reja të politikberjës gjithëkombëtare. Bislimi shprehet se ngjarjet e fundit ne Kumanovë deshmojne edhe njehere se çeshtja ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,