Home / Politika

Politika

Kurteshi tregon çka po ndodh në Vetëvendosje (Video)

Është Sekretar Organizativ në Vetëvendosje, por nuk komenton deklaratat e shefit të tij të partisë, Visar Ymerit. Ismajl Kurteshi, që zuri vendin e Dardan Molliqajt në Vetëvendosje, nuk flet për kolegët e tij që kanë ofruar dorëheqjet. Ai problemet aktuale të VV-së i ka quajtur probleme njerëzore pa dhënë shpjegim ...

Read More »

Haradinaj: Vizita e kryeministrit maqedonas thellon raportet ndërshtetërore

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se e mirëpret vizitën e kryeministrin maqedonas, Zoran Zaev në Kosovë dhe është shenjë e vullnetit të mirë për zhvillimin e mëtejmë të raporteve ndërshtetërore. Haradinaj thekson se kjo vizitë do të thellojë raportet Kosovë-Maqedoni. Ky është postimi i plotë i Haradinajt në ...

Read More »

Lutfi Haziri nderon me mirënjohje Rexhep Kadriun për angazhimin e tij të madh si nënkryetar i Gjilanit

 Rexhep Kadriu, nënkryetar i Gjilanit, dje është emëruar zëvendësministër i Infrastrukturës dhe takimin e parë për bashkëpunim dhe koordinim të punëve e ka realizuar me kryetarin, Lutfi Haziri. “E falënderoj z. Kadriu për kontributin e tij profesional për këto katër vite në realizimin e projekteve për Komunën e Gjilanit. Besoj ...

Read More »

S’pritet marrëveshje përfundimtare me Serbinë, pa përfshirjen e Amerikës në dialog

Përfshirja e drejtpërdrejtë e Shteteve të Bashkuar të Amerikës, krahas Bashkimit Evropian në fazën përfundimtare të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë është e domosdoshme, në mënyrë që të sigurohet një marrëveshje përfundimtare, e pranueshme dhe e zbatueshme për të dy palët, thonë deputetë dhe njohës të marrëdhënieve ndërkombëtare. Ata thonë ...

Read More »

Haziri qytetarëve: Këtë besim të madh e plebishitar do t’ua kthej me mirëbesim e me punë çdo ditë

Gjilan – Faleminderit për përkrahjen e fuqishme familjeve të dëshmorëve, invalidëve e veteranëve të luftës. Faleminderit bashkatdhetarëve tanë nga Europa, të cilët kanë ardhur enkas për të ma dhënë besimin. Faleminderit strukturave, veprimtarëve e aktivistëve të LDK’së për punën dhe mbështetjen e jashtëzakonshme për këta dy muaj ka shkruar Lutfi ...

Read More »

Mbahet mbledhja e Qeverisë në nderim të kongresistit Engel

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj dhe kongresisti Eliot Engel kanë bërë homazhe tek Pllaka përkujtimore për viktimat hebraike në Kosovë. Pas kësaj ka filluar mbledhja solemne e Qeverisë me rastin e vizitës së përfaqësuesit në Kongresin e SHBA-së, Eliot Engel në Kosovë. Haradinaj dhe Engel do të mbajnë edhe një ...

Read More »

DNV: Deri në ora 12:00 dalja në zgjedhje 10.7 për qind

Sot në 19 komuna të Kosovës do të zhvillohet raundi i dytë i zgjedhjeve lokale. 1.353.613 qytetarë të Kosovës me të drejtë vote, do të mund të votojnë nga ora 07:00 deri në ora 19:00, kur mbyllen qendrat e votimit. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka bërë të gjitha përgatitjet ...

Read More »

Voton Besa Baftiu

Deputetja e Kuvendit të Kosovës dhe kryetarja e Qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje! në Gjilan Besa Baftiu, ka kryer obligimin e saj qytetarë, duke votuar në njërin nga vendvotimet në shkollën fillore “Abaz Ajeti”.  Baftiu ka kërkuar nga qytetarët e Gjilanit që të jenë të vendosur në përzgjedhjen e tyre, sepse ...

Read More »

Muharremi: Nuk kam nënshkruar asgjë për autostradën e Gjilanit

Ish- ministri në detyrë i Infrastrukturës Hanefi Muharremi, ka deklaruar se nuk e ka nënshkruar tenderin për autostradën Prishtinë- Gjilan, pasi komisioni vlerësues ia kishte dorëzuar dosjen pikërisht në ditën kur ai ia kishte dorëzuar detyrën ministrit aktual Pal Lekaj. Muharremi, ka deklaruar se nuk do të nënshkruante asnjëherë diçka ...

Read More »

Haziri: Nuk do të bëjmë koalicion me PDK, kemi koalicion me qytetarët

Kandidati për kryetar të Komunës së Gjilanit nga Lidhjes Demokratike e Kosovës, Lutif Haziri, ka thënë se nuk do të bëjë koalicion  me Partinë Demokratike të Kosovës, siç i quan ai “mashtrues dhe blerës të votave”. Siç e dim nga rezultati i zgjedhjeve lolake të mbajtura me 22 tetor, në balotazh për ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,