Home / Politika (page 10)

Politika

Kadriu: Do ta bëjmë shtëpinë e shëndetit në Gjilan, sepse kryeministër është Haradinaj

Kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), për kryetar të Gjilanit, Rexhep Kadriu, ka thënë se do ta bëjnë Shtëpinë e Shëndetit në Gjilan, sepse e ka përkrahjen e kryeministrit Ramush Haradinaj. Ai në emisionin “Debat D” të “RTV Dukagjini”, ka theksuar se qyteti i Gjilanit, sikurse të gjitha ...

Read More »

Kurteshi: Në Gjilan është degraduar gjithçka

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje (VV) për kryetar të Gjilanit, Sami Kurteshi, ka theksuar se në qytetin prej nga vjen ai është degraduar gjithçka. Ai në emisionin “Debat D” të RTV Dukagjini, në vazhdën e debateve për zgjedhjet lokale të 22 tetorit, ka thënë se nuk dëshiron që ta personalizoj debatin, ...

Read More »

PDK: Takimi i radhës i Pajazitit bëhet me qytetarët e lagjes Dardania 1

Problemet me të cilat preokupohen banorët e lagjes, ishin temë e diskutimit, të Zenun Pajazitit, kandidatit të PDK-së për kryetar të komunës së Gjilanit dhe qytetarëve të lagjes Dardania 1. Kryesisht, banorët u fokusuan tek lumi Mirusha. Problemi i ujërave të zeza, ende rëndon mbi banorët e lagjes. Kryetari i ...

Read More »

AAK: Të unifikuar drejt një Gjilani të udhëhequr nga Rexhep Kadriu

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Dega në Gjilan, në orët e mbrëmjes të së hënës mbajti takim me kandidatët për asamblenë komunale dhe me kryetarët e nëndegëve. AAK është e vendosur që të triumfoi në zgjedhjet e 22 tetorit të këtij viti në Gjilan, sepse është nevojë urgjente për ...

Read More »

AAK: Fëmijët në shkolla të Prishtinës, e me u bë kryetar i Gjilanit, këtë nuk e lejon qytetari i Gjilanit

Arbëria njihet si lagjja me numrin më të madh të banorëve, gjegjësisht votuesve, lagje e cila konsiderohet edhe si përcaktuese e fituesit në Gjilan, ngjashëm sikur Gjilani që është përcaktues i fituesit në nivel nacional, thonë drejtues të AAK-së së Gjilanit. Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dega në Gjilan, mbajti ...

Read More »

Zenun Pajaziti sot vizitoi lagjen Dardania

Kryetari Pajaziti ka vazhdu takimet me qytetarët, sot ai ka vizituar lagjen Dardania. Gjatë takimit me qytetarët e kësaj lagje, qytetarët shprehen shqetesimet dhe indinjaten e tyre për ndërtimet pa leje në këtë lagje si dhe hapësirat e uzurpuara. Pushteti aktual nuk është interesuar fare për lagjen e Dardanisë, fatkeqesisht ...

Read More »

PDK viziton Shoqatën e Invalidëve të Luftës së UÇK-së, në Gjilan.

Kryetari Pajaziti me bashkëpunëtorë ka vizituar Shoqatën e Invalidëve të Luftës së UÇK-së, në Gjilan. UÇK mbetet vlera më sublime e popullit të Kosovës. Kryetari Pajaziti i ka siguruar udhëheqësit e shoqatës se gjatë qeverisjes së tij, kategoria e Invalidëve do të trajtohet me dinjitetin dhe përkushtimin më të lartë. ...

Read More »

Vana Jerliu: AKR e gatëshme për zgjedhjet 22 Tetorit

Në takimin e fundit të shtabit zgjedhor të AKR-së dega në Gjilan të mbajtur me kandidatët për asamble Komunale në Gjilan për zgjedhjet e 22 Tetor-it 2017, z.Vana Jerliu, shefe e shtabit zgjedhore tha se “AKR dega në Gjilan në këto zgjedhje është shumë e mobilizuar dhe garon me një ...

Read More »

Pajaziti: I ka ardh fundi që njerëzit e dështuar të udhëheqin me Gjilanin

Kemi një listë të mbushur me njerëz të dijes, që do ta përfaqësojnë më së miri interesin e qytetarëve të Gjilanit, si dhe një Kryetarë me ambicie të larta.Këto ishin fjalët hyrëse të cilat u thanë nga shefi i shtabit të PDK-së, dega në Gjilan, Rijad Rashiti, gjatë takimit të ...

Read More »

Luta: Lidhja jonë për Gjilanin rrënjët i ka në Lidhjen e Prizrenit, do të triumfojmë në formë plebishitare në krejt Kosovën

“Gjilani për Autostradën dhe projektet tjera madhore i ka mobilizuar financat. Ose do të realizohen ose do ta bllokojmë qeverinë në Llabjan”, ka thënë Lutfi Haziri. Lidhja Demokratike e Kosovës në Gjilan, ka hapur sot fushatën elektorale në mënyrë madhështore me Konventën e madhe programore. Kandidati i LDK’së për kryetar ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,