Home / Politika (page 2)

Politika

zgjl

Kush me kë shkon në balotazh dhe kush fitoi garën?

Në bazë të rezultateve preliminare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të publikuara online, mund të dihet tashmë se shumica e komunave të mëdha do të shkojnë në balotazh për zgjedhjen e kryetarëve të rinj. Sipas të rezultateve preliminare 19 janë në balotazh, po aq janë fituar në raundin e parë. ...

Read More »
vehbi

Vehbi Salihu: Zotimi im për Sportistët

Të nderuar qytetarë, Unë jam Vehbi Salihu dhe kam marrë besimin e Aleancës Kosova e Re (AKR) që të garoj për Zgjedhjet Komunale 2017 me qëllimin parësor të përmirësimit esencial të qeverisjes së komunës në katër vitet e ardhshme. Platformën time politike të titulluar “Zotimi im për…” do ta ndaj me ju në disa ...

Read More »
samiu_vv

Sami Kurteshi: Do të angazhohem pandërprerë për zhvillim, drejtësi e barazi

Kandidati për kryetar të Gjilanit, Sami Kurteshi, është ndjerë i entuziazmuar me pjesëmarrjen e qytetarëve në tubimin përmbyllës të VETËVENDOSJE !-s në këtë komunë. Në fillim të fjalës ai i është drejtuar rinisë, duke thënë se gjëja më e rëndësishme që ata bëjnë është ajo çfarë lënë si gjurmë në ...

Read More »
vv_albini

Albin Kurti: Me Sami Kurteshin kalohet nga injoranca të dija e nga uzurpimi te çlirimi

Në tubimin zgjedhor përmbyllës në Gjilan, deputeti Albin Kurti ka thënë se Gjilani duhet të dëshmohet edhe me 22 tetor siç ka ditur gjithnjë, e kësaj radhe duke e votuar për kryetar Sami Kurteshin. Ai ka thënë se kur në Gjilan nuk ka pasur sundim, ka pasur keqqeverisje. Kurti e ...

Read More »
zhegra_ldk

Shtabi i LDK’së në Zhegër po punon natë e ditë për triumfin e Lutës pa balotazh

Shtabi i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Zhegër, ka konfirmuar punën e jashtëzakonshme që po e bëjnë në mënyrë që Luta të triumfojë pa balotazh. Ky zotim i është dhënë sonte kryetarit Lutfi Haziri në takimin që ka zhvilluar para pak castesh. “Gryka e Karadakut në zgjedhjet e fundit ia ...

Read More »
aak_pogragj

Kadriu: Përderisa të tjerët vijnë nga Prishtina e sorollaten rrugëve, unë dërgoi projekte në kryeministri

Pogragja, Uglari e Bilinica, ia konfirmuan mbështetjen kandidatit për kryetar të Gjilanit nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Rexhep Kadriut. Në këtë tubim u bë prezantimi edhe i kandidatit për asamblenë komunale të Gjilanit, Sami Azemi. Azemi u tha se vota për Rexhep Kadriun, nuk nënkupton vetëm ...

Read More »
pacolli_gjilan

Pacolli në Gjilan: AKR synon zhvillimin ekonomik të Gjilanit dhe tërë Kosovës

Në prani të një numri të madh të qytetarëve, Dega e Aleancës Kosova e Re (AKR), në Gjilan, dje përmes një ceremonie solemne, ka përmbyllur fushatën elektorale për zgjedhjet Lokale në këtë Komunë. Presidenti i AKR-së Behgjet Paciolli në fjalimin e tij para qindra qytetarëve tha se AKR-së në Gjilan ...

Read More »
image

Pacolli: AKR alternativa më e mirë për zhvillim ekonomik

Sot në teatrin e Gjilanit, u mbajt tubimi përmbyllës i Aleancës Kosova e Re(AKR), dega në Gjilan. Në këtë takim përpos antarëve të AKR-së, dega në Gjilan, ishte i pranishëm edhe Ministri i punëve të jashtëm, njëherit edhe i pari i AKR-së Behgjet Pacolli. Sipas Pacollit, AKR, është alternativa e ...

Read More »
11

Rexhep Kadriu: Do ta përkrahim fuqishëm sportin dhe sportistët gjilanas

Nënshkruhet marrëveshje sponzorizimi në sport ndërmjet fabrikës së betonit “PRO-ENG”, dhe klubit të Futsal-it “Bresalci”. Rexhep Kadriu, pronar i kësaj fabrike, njëherit kandidat për kryetar të Gjilanit nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), tha se jemi të vendosur që të investojm në sport, sepse nuk ka rrugë ...

Read More »
vjollca

Vjollca Gagica-Matoshi fton qytetarët të mbështesin kandidatët e AKR-së

Vjollca Gagica-Matoshi, e cila ka marrë besimin nga Dega e AKR-së në Gjilan që të jetë bartëse e listës për zgjedhjet lokale të 22 tetorit 2017, ka kërkuar mbështetjen e qytetarëve gjilanas për listën e AKR-së pasi, siç thotë ajo, në këtë listë garojnë kandidatë me një përbërje shumë profesionale ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,