Home / Politika (page 20)

Politika

1

PDK e Gjilanit: Fitorja e PDK-së shënon hapin për progrese të shumta në vend

Shtabi Zgjedhor i PDK-së me shtabet e nëndegëve është në tërren ditë e natë, i përgatitur dhe i gatshëm më tepër se asnjëherë më parë për fushatë intensive dhe të dinjitetshme për fitorën e domosdoshme të Partisë Demokratike të Kosovës dhe kandidatëve nga dega e Gjilanit, z.Zenun Pajaziti dhe znj.Leonora ...

Read More »
18765243_1498818843514363_179983021_o

Pacolli :Në çdo familje do të këtë minimum nga një të punësuar.

Kandidatët e Aleancës Kosova e Re (AKR), që janë pjesë e listës së përbashkët me LDK-në kanë prezantuar kandidatët e tyre edhe para simpatizantëve dhe përkrahësve të AKR-s, Dega në Gjilan, dhe qytetarëve të tjerë, ku mori pjesë edhe presidenti i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli. Ai ka ftuar ...

Read More »
PD_gjilan

Gjilan: PD-ja ndahet me LDK-n

Kryesia e Partisë së Drejtësisë (PD), Dega në Gjilan, në mbledhjen e saj të fundit dhe analizës së bërë, konstatoi se bashkëqeverisja ndërmjet PD-së, Dega në Gjilan dhe Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), Dega në Gjilan, nuk përkon më me realitetin e krijuar. Skender Berisha, kryetari i PD-së, Dega në ...

Read More »
18679232_10203103038773002_290730078_n

PDK Dega në Gjilan mbështet fuqishëm kandidaturën e Zenun Pajazitit dhe të Leonora Morina – Bunjakut

Strukturat e degës dhe ato të nëndegëve, bashkërisht sot I dhanë mbështetje të fuqishme kandidaturës së z. Zenun Pajaziti dhe znj. Leonora Morina – Bunjaku, për deputet në Parlamentin e Kosovës. Të gjitha votat e elektoratit të Partisë Demokratike të Kosovës në Gjilan, do të oritentohen në kandidatët e PDK-së, ...

Read More »
18644729_10154766403478915_1399628503_n

Haradinaj prezenton platformen për Anamoraven

Gjilan – Në kuadër të vizitës së tij dje në Gjilan, kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj i shoqëruar nga kryetari i Degës së AAK-së në Gjilan Rexhep Kadriu, ka mbajtur bashkëbisedim të hapur para Teatrit të Qytetit me qytetarë të Gjilanit, ku kanë bashkëbiseduar për tema ...

Read More »
333

AKR-ja ka themeluar nëndegën e 28 në lagjen e dytë në Gjilan

Aleanca Kosova e Re (AKR), ka themeluar nëndegën e 28 në lagjen e dytë në Gjilan. Kuvendin e hapi sekretari degës, njëherësh zëvendës shef i shtabit zgjedhor Arianit Ibrahimi, ku i falënderoi këshillin iniciues për themelimin e këtij kuvendi të nëndegës. “AKR është duke vazhduar me shtrirjen strukturave ne çdo ...

Read More »
euro lajm

Bizneset financojnë fushatat, partitë u premtojnë tenderët!

Në prag të fushatës zgjedhore, përveç angazhimeve të partive politike për koalicione dhe aderime të personaliteteve të ndryshme, edhe bizneset, sipas përfaqësuesve të shoqërisë civile, fillojnë me një lloj fushate, e cila shprehet nëpërmjet mbështetjes financiare për subjektet politike. Kjo mbështetje, sipas tyre, mund t’u kthehet më pas bizneseve, duke ...

Read More »
AKR 1

Salihu (AKR): Është momenti i fundit t’i largojmë nga pushteti kapësit e shtetit

Vehbi Salihu, shefi shtabit zgjedhor në Aleancën Kosova e Re (AKR), Dega në Gjilan, ka thënë se ky subjekt është shumë i përgatitur për këto zgjedhje, që i vlerësoi ndër më të rëndësishmet që nga paslufta e këndej, dhe se AKR-ja me partnerë do t’i fitojë ato dhe se rezultatet, ...

Read More »
154

Veseli: Do të dyfishoj numrin e grave në Qeveri

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë në Samitin e Gruas Demokratike në Prishtinë se në qeverisjen e ardhshme do dyfishojë përfaqësimin e grave në vendimmarrje. Para qindra grave të Partisë Demokratike të Kosovës, Veseli i ftoi të gjitha vajzat dhe gratë kosovare që të bëhen pjesë për Fillimin ...

Read More »
Hashim-Thaqi-HD

Presidenti nënshkruan shpërbërjen e Kuvendit!

Pas votimit të mocionit për rrëzimin e qeverisë nga ana e deputetëve të Kosovës, tashmë edhe presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka nënshkruar dekretin për shpërbërjen e Kuvendit. “Në mbështetje të nenit 82, paragrafi 2 dhe nenit 84 pika 4 të Kushtetues së Kosovës, nenit 6 të Ligjit Nr.03/L-094, për ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,