Home / Politika (page 3)

Politika

Vjollca Gagica-Matoshi fton qytetarët të mbështesin kandidatët e AKR-së

Vjollca Gagica-Matoshi, e cila ka marrë besimin nga Dega e AKR-së në Gjilan që të jetë bartëse e listës për zgjedhjet lokale të 22 tetorit 2017, ka kërkuar mbështetjen e qytetarëve gjilanas për listën e AKR-së pasi, siç thotë ajo, në këtë listë garojnë kandidatë me një përbërje shumë profesionale ...

Read More »

Forca e Ndryshimit është e pandalshme në Gjilan

Forca e Ndryshimit është e pandalshme në Gjilan. Qytetarët e Gjilanit e kanë ndarë mendjen. Ndryshimin e parë do ta bëjnë qytetarët, me votë. Ndryshimin e dytë do ta bëj Kryetari Zenun Pajaziti, me punë dhe përkushtim. Entuziazmi i madh që sjell energjia e fitores së Forcës së Ndryshimit mbizotëroi ...

Read More »

Kadriu: Autostrada Prishtinë – Gjilan – Dheu i Bardhë do të bëhet

“Sa i përket zërave për anulimin e tenderit të rrugës Prishtinë – Gjilan – Dheu i Bardhë, mund të konfirmojë se nuk është aspak i saktë dhe për më tepër është i ngarkuar nga tensioni i fushatës elektorale”, ka thënë Rexhep Kadriu, kandidat i AAK-së për kryetar të komunës së ...

Read More »

Vetëvendosje: Cernica i dha mbështetje Sami Kurteshit

Cernica është e bindur se Lutfi Haziri më 22 tetor do të shkon në pension politik. Jemi lodhur me gënjeshtra e premtime të kota gjatë këtyre viteve. Kryetari i ardhshëm i Gjilanit, Sami Kurteshi, mirëpret ndërtimin e autostradës dhe kërkon që ajo të ndërtohet sa më shpejtë, e të mos ...

Read More »

Edhe “Iliria”” mbështet Zenun Pajazitin për kryetar të Gjilanit.

Në takimin e mbajtur të kryetarit Pajaziti me banorët e lagjës “Iliria” u dëshmua edhe njëherë se kthimi i madh i fitorës së PDK-së po vjen. Data 22 tetor, është datë e cila do të shënohet në historinë e qytetit, si datë e kthimit të qeverisjes për qytetarët e Gjilanit. ...

Read More »

Pajaziti: Qeveria mund të bije, por autostrada nuk guxon të hiqet nga buxheti

Zenun Pajaziti kandidat i PDK-së për kryetar të Gjilanit i ka siguruar qytetarët e Anamoravës se projekti i autostradës nuk do të hiqet me asnjë çmim nga buxheti qeveritar. Kam lobuar që nga viti 2013 dhe do të jem kujdestar që autostrada të fillojë sivjet. Për asnjë çmim nuk do ...

Read More »

Pajaziti ishte pjesë e debatit “RINIA DEBATON”, e organizuar nga organizata “Rinia Studentore”

Temat kryesore të cilat u diskutuan nga të rinjtë, të cilët kryesisht ishin studentë të Universitetit “Kadri Zeka” ishin, kampusi universitar, bursat si dhe transparenca e tyre gjatë shpërndarjes, hapësirat rekreative, si dhe shumë tema të tjera që e preukopojnë rininë Gjilanase. Kryetari i Partis Demokratike dega ne Gjilan, Zenun ...

Read More »

Lutfi Haziri: Pas reagimit tim, nuk guxuan ta ndalin Autostradën

“Pas reagimit tim dhe LDK’së së Gjilanit, nuk guxuan ta ndalin Autostradën Gjilan-Prishtinë”.  Kështu ka deklaruar para pak çastesh kryetari aktual dhe kandidati për edhe një mandat qeverisës me Gjilanin, Lutfi Haziri, gjatë debatit që u zhvillua në Klan Kosova.  Përndryshe, dje para se te jete pjese e debatit kreu ...

Read More »

Luta: Arsimi është garantuesi kryesor i stabilitetit politik dhe social të vendit

Lutfi Haziri, kryetar aktual dhe kandidat edhe për një mandat qeverisës me Gjilanin, ka konfirmuar në takimin e mësimdhënësit e Gjilanit se arsimi do të vazhdoj të mbetet prioritetit i parë i qeverisjes në katër vitet e ardhshme. “Faleminderit për ardhjen kaq masive. Këtu janë edhe mësuesit dhe profesorët e ...

Read More »

Haziri: Rregullimi i Varrezave të Martirëve në Lashticë, më e pakta që e kemi bërë krahasuar me sakrificën e tyre

Kandidati i Lidhjes për kryetar të Gjilanit, Lutfi Haziri, ka thënë se rregullimi i varrezave të martirëve në Llashticë është më e pakta që ai ka bërë, krahasuar me sakrificën e tyre në shërbim të atdheut. Përveç realizimit të këtij projekti, Komuna në të ardhmen do të implementoj edhe programet ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,