Home / Politika (page 30)

Politika

isa_mustafa

LDK shpall zgjedhjet! Luta apo Mustafa

Lidhja Demokratike e Kosovës i ka shpallur edhe zyrtarisht zgjedhjet e reja të brendshme. Këtë e ka bërë të ditur vetë lideri i kësaj partie, Isa Mustafa në një postim në Facebook. Ai ka thënë se ato do të mbahen nga 10 mars deri më 10 maj. Anëtarë dhe simpatizantë ...

Read More »
foto viti i ri

Mustafa e Pajaziti uruan qytetarët e Gjilanit

Gjilan – Edhe në prag të këtij viti, toka në rrotullimin e saj, me vete bartë pa dyshim të mirat njerëzore, andaj deputetët nga radhët e PDK- së së Gjilanit Salihe Mustafa dhe Zenun Pajaziti në një koktej rasti falenderuan dhe uruan potencialin e madhe qe ka PDK ne Gjilan. ...

Read More »
LDK - Strukturat (1)

Haziri: Tash është një fillim i ri për Gjilanin

Gjilan – Kryetari i Degës së LDK-së në Gjilan, njëherit kryetar i Komunës, Lutfi Haziri, ka mbajtur sot një takim të fundvitit me strukturat e Degës përfshirë kryesinë, nëndegët, Forumin e Gruas dhe Forumin e Rinisë. Takimin e ka madhështuar edhe prezenca e mërgimtarëve që jetojnë dhe punojnë në shtetet ...

Read More »
Foto

Isa Mustafa: Faleminderit Gjilan dhe Anamoravë

Gjilan – Përderisa të gjitha strukturat e LDK-së në Gjilan, përfshirë kryesinë, nëndegët, Forumin e Gruas dhe Forumin e Rinisë, ishin duke mbajtur takim si çdo të shtunë të këtij viti, për vizitë befasuese ka ardhur kryministri dhe kryetari i LDK-së, akademik Isa Mustafa, i shoqëruar nga ministrat e Kabinetit, ...

Read More »
FOTO Gjilani - Konferenca

Dieta e propaganduar e Kryetarit, vlen për qytetarët e jo për vetë atë‏

Gjilan – Qendra e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Gjilan mbajti sot konferencë për media ku u fol për keqmenaxhimin njëvjeçar të Lutfi Hazirit me Komunën në përgjithësi, si dhe për problemet në fushën e kulturës dhe ato në infrastrukturë në veçanti. Para një viti Haziri pati premtuar: përkushtim në punë, realizim ...

Read More »
Arbër_Ismajli

Ismajli: Varrezat e dëshmorve në Gjilan problem i trashëguar nga PDK

Gjilan – Projekti i varrezave të dëshmorve në Gjilan, është një projekt që për vite të tëra ka qenë obligim i komunës për ta finalizuar, por janë shumë telashe që kanë përcjellë këtë projekt të nisur nga qeverisja e kaluar komunale e që për udhëheqjen e tanishme komunale duket si problem ...

Read More »
PDK_gjilan_2014

PDK e Gjilanit kërkon nga qeveria e re, një pozitë për Lutfi Hazirin!

Gjilan – Këshilltarët Komunal të Partisë Demokratike e Kosovës (PDK) në Gjilan, janë bërë kreativ edhe në kritikat e tyre drejtuar pozitës në Gjilan. Atyre nuk po u mungo as sensi i ironisë gjatë reagimeve dhe kjo shihet edhe në reagimit e fundit ku ata kërkojnë nga qeveria e re ...

Read More »
kryeministri_Mustafa

Këta janë zëvendësministrat e PDK-së dhe LDK-së

Pas emërimit të ministrave të ri në Qeverinë Mustafa, i ka ardhur radha edhe emërimit të zëvendësministrave. Nga burime brenda dy partnerëve kryesor të koalicionit, PDK-së dhe LDK-së, Indeksonline mëson edhe emrat të cilët po lakohen për zëvendësministra. Kështu nga radhët e PDK-së në Ministrinë e Punëve të Jashtme, zëvendësministër ...

Read More »
ldk_gjilan_2014

Mbështetje e fuqishme nga dega e Gjilanit për Mustafen

Gjilan – Lidhja Demokratike e Kosovës, Dega në Gjilan, nën udhëheqjen e kryetarit Lutfi Haziri, sot ka mbajtur takimin e rregullt me strukturat e saj, duke përfshirë Kryesinë, kryetarët e Nëndegëve, Forumin e Gruas dhe Forumin e Rinisë. Në një njoftim për media, thuhet se strukturat e LDK-së në Gjilan ...

Read More »
auto_auto_s114180573091418132394

Momenti kur Isa Mustafa “shpërthen” ndaj deputetëve të LDK-së (Video)

Kundër Isa Mustafës kryeministër kanë votuar edhe kësaj radhe disa deputet të LDK-së në mesin e tyre edhe Vjosa Osmani. Kjo nuk e ka bërë të ndihet mirë, Isa Mustafën i cili me të marr fjalën si kryeministër i vendit ka thënë se falënderon të gjithë ata që e votuan ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,