Home / Politika (page 4)

Politika

Luta: Në shkollën e Bujqësisë, 70 nxënësa bëjnë praktikë në baza ditore ditore

Lutfi Haziri, kryetar aktual dhe kandidat edhe për një mandate qeverisës në krye të Gjilanit, ka deklaruar se ndihet jashtëzakonisht mire që shkolla në agrobiznesit “Bujqësia” është shumë funksionale dhe se 70 nxënësa e kryejnë punën praktike në baza ditore. “Brenda kësaj shkolle, do të ndërtohet programit i ri për ...

Read More »

Luta: Ose ka me u nis Autostrada, përndryshe do ta rrëzojmë Qeverinë më 23 tetor!

Nga tubimi i djeshem  i organizuar me punëtorët e arsimit, kryetari aktual dhe i ardhshëm i Gjilanit, Lutfi Haziri dha zotimin se Autostrada Gjilan-Prishtinë do të filloj të ndërtohet, duke shtuar se nuk ka alternativë tjetër, “Ose ka me u nis Autostrada, përndryshe do ta rrëzojmë qeverinë më 23 tetor. Alternativë ...

Read More »

Haziri: 120 fëmijët tashmë janë regjistruar në çerdhen në lagjen “Dardania”

Në vazhdën e vizitave në terren që pi u bënë institucioneve, kryetari aktual dhe kandidati i LDK’së për edhe një mandat qeverisës me Gjilanin, Lutfi Haziri, ka vizituar dje çerdhen e re në lagjen “Dardania”. Ai theksoi se nuk do të tolerohet asnjë lloj neglizhence në funksionalizimin sa më të ...

Read More »

Mbi 80 mijë tituj të librave janë duke u bartur në bibliotekën e re të Gjilanit

Kryetari aktual dhe i ardhshëm i Gjilanit, Lutfi Haziri, i shoqëruar nga bashkëpunëtorët, ka vizituar sot Bibliotekën e Qytetit,  duke parë nga afër funksionalizim e saj.  “Mbi 80 mijë tituj të librave janë duke u bartuar nga biblioteka e vjetër “Fan S. Noli dhe stafi shumë shpejt do të kompletohet ...

Read More »

Malisheva nuk ka më vota për ata që mashtruan

Kështu u shprehën banorwt e fshatit Malishevë të cilët numëruan premtimet e njëpasnjëshme të këtij kryetari në ikje por që asnjëhere nuk u realizuan, premtuan e nuk bënë asgjë. Kësaj here kanë vendosur për ndryshim, për numrin 10, për Sami Kurteshin e Lëvizjen VETËVENDOSJE! Kryetari i ardhshëm i Gjilanit, Sami ...

Read More »

Sami Kurteshi, shpresë e vetme për ndryshim

Në një takim mjaftë miqësor me banorët e Lagjes Arbëria, u theksua nevoja imediate për ndryshimin e qeverisjes. Banorët ishin lodhur tashmë nga pushtetet e pasluftës dhë kërkonin risinë në udhëheqjen e Gjilanit. Kryetari Kurteshi paraqiti para banorëve platformën qeverisëse të tij dhe Lëvizjes VETËVENDOSJE! duke thënë se kjo është ...

Read More »

Gjilani shpërndan paisjeve elektrike – centrifuga për bletarët

Drejtoria e Bujqësisë dhe e Pylltarisë, sot ka bërë shpërndarjen e pajisjeve elektrike të centrifugave, për bletarët gjilanas, projekt ky i planifikuar në kuadër të programit për mbështetjen e fermerëve të Komunës së Gjilanit dhe nxitjen e prodhimit më të madh të mjaltit. Drejtori i kësaj drejtorie, Ramiz Ramadani ka ...

Read More »

Muhaxhirët e Livoçit të Ulët, unik në mbështetje të Pajazitit

Muhaxhirët e Livoçit të Ulët, tanimë janë unik sa i përket mbështetjes për Zenun Pajaziti, kandidat i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), për kryetar të Komunës së Gjilanit. Gjilani do të frymojë ndryshe gjatë udhëheqjes së z. Pajaziti. Investime të mëdha në çdo lagje e fshatë të komunës së Gjilanit. ...

Read More »

AKR-ja me tubim përmbyllës më 19 tetor

ALEANCA KOSOVA E RE (AKR), Dega në Gjilan FTOHENI Të merrni pjesë në TUBIMIN përmbyllës me qytetarë, ku do të prezantohen kandidatët për Kuvendin Komunal. Prezent do të jetë presidenti BEHGJET PACOLLI Me 19 Tetor 2017 Ora 19:00 Teatri i Qytetit- Gjilan Jeni të mirëseardhur!   Hapsirë e sponsorizuar

Read More »

VV: Nuk fitohet me mashtrime optike dhe dreka e darka

Qytetarët e Gjilanit nuk mashtrohen me darka, dreka e me mashtrime optike, sikur ditëve të fundit nga partitë që tashmë kaherë e kanë ndier erën e disfatës, duke i mbushur sallat me jabangji, vetëm e vetëm që të doken se janë me numër të madh. Nuk mashtrohet më lehtë qytetari ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,