Home / Politika (page 49)

Politika

pdk_gjilan

PDK: Numri 58 nënkuptohet Misioni i Ri – Fondi i punësimit

Gjilan – Nëndega e XX, Lagjja Arbëria e organizuar si gjithmonë në mbështetje të kandidatëve për deputetë të Gjilanit që gjenden në listën zgjedhore të PDK-së. Takimit ju ashkangjitë edhe Zv Ministri i Punve të Brendshme Izmi Zeka. I Falemderojmë të gjithë qytetarët e lagjës për angazhimin dhe përkrahjen e ...

Read More »
largea_labinota_2014

Demi Murtezi: Mund të jetë deputetja e parë me shami

Gjilan – Pas një suksesi që i solli Partisë së Drejtësisë në zgjedhjet lokale në Gjilan, tash ajo ka mësyrë Kuvendin e Kosovës. Bëhet fjalë për Labinota Demi Murtezin, e cila është kandidatja e parë e mbuluar për deputete. Ajo ka bërë me dije se kryesia e PD-së në mbledhjen ...

Read More »
akr_gjilan

Mbi dyqind  anëtarë të  rinj solemnisht aderuan sot në AKR

Gjilan – Programi ekonomik dhe  mirëqenia e qytetarit si synim i vazhdueshëm Aleancës Kosova e Re, po dëshmon se është aftë të krijon perspektivë për qytetarin, rrethin dhe shoqërinë në tërësi. Këtë më së miri e dëshmojnë aderimet e vazhdueshme nga subjektet e ndryshme politike, shoqëria civile dhe individ. Solemnisht ...

Read More »
pdk_Perlepnice

Përlepnica mbështet fuqishëm PDK dhe kandidatët e saj nga Gjilani

Gjilan – Qytetarët e Përlepnicës sot dhanë mesazhin që shumë vite janë përcaktuar për subjektin që do ta mbështesin dhe nuk janë në mëdyshje as për këto zgjedhje. Në mbledhjen e nëndegës së Përlepnicës morën pjesë edhe dy nga deputetët e kandiduar nga partia më e madhe në vend dr.Salihe Mustafa ...

Read More »
pdk_gjilan

PDK: MISIONI I RI është mission për të gjithë qytetarët e Kosovës

Gjilan – Sot në takimet e Kryesive të nëndegëve Velekincë dhe nëndegët XVI, X, IX, VIII, VII të PDK- së të mbajtura sot u bë shpërndarja e detyrave të cilat anëtarët e kryesive të këtyre nëndegëve i mirëpritën dhe than se këto janë detyrat më të pakta që ne mund ...

Read More »
pdk_gjilan

Fushata e PDK-së së Gjilanit nisë nga brezi kufitar

Gjilan – Kandidatët e PDK-së për Deputet në Kuvendin e Kosovës janë mirëpritur sot nga banorët e fshatit Stublinë, Dobrosinë dhe fshatrat tjera përreth brezit kufitar, duke i uruar fitoren e tretë të radhës së PDK-së dhe kandidatëve të Gjilanit, të cilët janë ndër më të mirët në listën e PDK-së. ...

Read More »
AAK_rexhep_kadriu

Kadriu: ka thënë se Aleanca po fuqizohet

Kryetarët e nëndegëve të AAK-së në Gjilan bashkë me anëtarët e kryesive të tyre, kanë qëndruar në ambientet e Vali Ranch, në një takim të thirrur nga pronari dhe njëherit kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e AAK-së Fehmi Fetahi.  Në këtë takim, ku kanë marrë pjesë ...

Read More »
AAK_Gjilan

Drejtimi i Ri nis nga Gjilani, bëhu pjesë edhe ti!

Njoftimi publik‏ Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës – Dega në Gjilan, ftonë të gjithë qytetarët e Gjilanit, që të marrin pjesë në tubimin e organizuar me rastin e shpalosjes së programit qeverisë së AAK-së për Anamoravën. Temë kryesore e këtij programi do të jetë INFRASTRUKTURA DHE MJEDISI, ndërsa prezent do ...

Read More »
AKR_nendega_Qendra I

AKR: vazhdon me zgjerimin e aktiviteteve dhe formimin e nëndegëve

Gjilan – Forcat e reja që po zgjojnë interesim për t’u aktivizuar në AKR është besimi në vizionin e Presidentit të partisë Behgjet Pacolli, për zhvillimin e ekonomisë së vendit dhe krijimin e vendeve të reja të punës. Programin dhe vizioni i AKR-së me programin e sajë ekonomik ka ndikuar ...

Read More »
fehmi_Fetahi

Fetahu: ka pritur ne një takim të rinjet e AAK-së

Gjilan- Kryetari i Aleancës së të Rinjve në Gjilan Labinot Hyseni, i shoqëruar nga struktura e tij, janë pritur nga pronari i “Vali Ranch” dhe njëherit kandidat për deputet në Kuvendin e Kosovës Fehmi Fetahu, si takim prezantues për të dyja palët. Fehmi Fetahu, kandidat për deputet në Kuvendin e ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,