Home / Politika (page 5)

Politika

vetevndosje

Çdo gjë e ka prioritet, por në fakt nuk i intereson për asgjë

Shkruan: Arbëreshë Kryeziu Hyseni, kandidate për asamble komunale nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje! Erdhi në Uglar dhe pa fije turpi, u premtoi banorëve investim prej 30 milionë euro në projektin për ndërtimin e impiantit për trajtimin e ujërave të zeza. E ata pleq të shtyrë në moshë që ishin ulur ...

Read More »
11

Milionat e Lutës si milionat e Thaçi

Dje në Miresh Lëvizja VETËVENDOSJE! mbajti tubimin zgjedhor me kryeministrin e zemrave të popullit, Albin Kurti. Albin Kurti falenderoi të pranishmit dhe tha se ky masivitet po e bind që Lëvizja VETËVENDOSJE! tashmë e ka siguruar fitoren në Gjilan. Të pranishmit i përshëndeti edhe sekretari organizativ i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Ismajl ...

Read More »
6

Luta: Thirrja e madhe për Zot e Vatan ka ndodhur pikërisht në Llovcë

Pas vizitave në Burincë, Capar e Bukovik, Lutfi Haziri, kandidat i LDK’së për kryetar të Gjilanit edhe për një mandate, është ndalur në vendlindjen e të parëve të tij në Llovcë, të cilin e kanë mirëpritur me anë të një tubimi të madh. Haziri ka shprehur falënderim të madh përkrahjen ...

Read More »
5

2 Korriku ia dha besen Luës për mbështetjen e madhe për garën e 22 tetorit

Lagjja e 2 Korrikut ka dëshmuar dje se e përkrah fuqishëm kryetarin aktual dhe të ardhshëm të Gjilanit, Lutfi Haziri. Përfaqësues të kësaj nëndege, kanë lavdëruar kryetarin Haziri për investimet e mëdha infrastrukturore që ka bërë në mandatin e kaluar, duke thënë tashmë të rinjë e të reja, gra e ...

Read More »
4

“Zabeli” madhështor: Luta do të fitoj me t’paren

Lagja e “Zabelit të SahitAgës”, me anë të një tubimi madhështor, ia bëri për hajr fitoren madhe Lutës dhe LDK’së për zgjedhjet e 22 tetorit. Ata thanë se “Zabeli” tradicionalisht ka votuar masivisht për Lidhjen Demokratike të Kosovës, duke u zotuar se asnjë votë nuk do të shkoj për rivalët, ...

Read More »
7

Luta mirëpritet nga mijëra simpatizantë në “Dardani”

Mijëra simpatizantë të Lidhjes Demokratike të Kosovës nga “Dardania 1” dhe “Dardania 2 e kanë mirëpritur sonte kryetarin aktual dhe kandidatin për edhe një mandat qeverisës të Gjilanit, Lutfi Haziri dhe listën për asamble komunale. Këto lagje ka gjatë mandatit të kaluar ka përfituar mbi 1 milionë euro investime infrastrukturore, ...

Read More »
3

Lutfi Haziri takon taksistët e kompanisë “Shaqa”

Kandidati i Lidhjes për kryetar të Gjilanit, Lutfi Haziri, ka takuar në mbrëmje tasistët e kompanisë “Shaqa”.  Pronari i këtij biznesi, Haki Shaqiri, e ka falënderuar kryetarin Haziri për vizitën dhe respektin që ka treguar duke i takuar taksistët, sikur që e ka përgëzuar për punën gjatë katër viteve.  Kryetari ...

Read More »
1

AKR debat me banorët e Përlepnicës

Shefja e shtabit të AKR-së dega në Gjilan Vana Jerliu Ramadani në debatin me banorët e Përlepnicës tha se jemi si asnjëherë më parë të pergaditur në këto zgjedhje, me çka edhe ky debat do të jetë pjesë e rëndësishme e fushatës zgjedhore të 22 tetorit. Kandidati Nuhi Nuhiu nga ...

Read More »
behgjet-pacolli

Pacolli: Ne e respektojmë Serbinë, besojmë në fqinjësi të mirë si dy shtete të pavarura

Ministri i Punëve të Jashtme dhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli duke folur për mediat serbe ka kërkuar se Serbia ta njohë Pavarësinë e Kosovës. Pacoli ka thënë se Ballkani ka nevojë për stabilitet dhe se Serbia mund të luajë rol konstruktiv. “Serbia është një faktor shumë i rëndësishëm për ...

Read More »
00_12_15079238271266349412

Luta: Tubimi familjar i Fitim Gudës, më i madh se i dy partive rivale

“Po çka me thanë këtu pos respekt dhe falënderim për këtë masovitet, të organizuar nga vetëm një familje. Një njeri që e ka mbështetjen kaq të madhe të familjes së tij, suksesin e ka të sigurtë. Ky tubim familjar i Fitim Gudës, është më i madh se i dy partive ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,