Home / Politika (page 54)

Politika

haziri-haradinaj

Haziri: ka pritur kryetarin e AAK-së, R. Haradinaj

Gjilan – Kreu i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i shoqëruar nga nënkryetari, kryesuesja dhe drejtorët, ka pritur sot liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, me të cilin ka biseduar për sfidat, problemet dhe për bashkëpunim të mëtutjeshëm. Në konferencën për media, kryetari Haziri, pasi ka falënderuar ...

Read More »
pdk_gjilan_kosova

PDK: Kryetari i vetëshpallur paska qenë në ëndërra

Gjilan – Reagim i Degës se PDK-se Gjilan kundrejt shkrimit “Trendit të dorëheqjeve në PDK i bashkohet edhe Refik Hasani”. Per shkak te korrektësisë dhe informimit te vërtetë te qytetarëve te Gjilanit, ne si degë e PDK-së në Gjilan duam të bëjm disa shqarime per nëndegën 23 lagja Zabeli i ...

Read More »
FRinor

Interesimi i të rinjve për programin e AKR-së, garanci e suksesit

Gjilan – Në takimin e mbrëmshëm të Forumit Rinor të AKR-së dega në Gjilan ku ishte prezent edhe kryetari i degës Agim Rexhepi si dhe shum aktivist te rinje. Ku u diskutua për aktivitete konkrete të rinjve në momentin e pikërishëm, me qëllim të krijimit të hapësirës për qasje konkrete ...

Read More »
PDK_gjakove

PDK: mbajti kuvendin e 4 zgjedhor te gruas demokratike

Gjakovë – Partia Demokratike e Kosoves Dega ne Gjakove sot mbajti kuvendin e 4 zgjedhor te gruas demokratike.Te pranishem ne kete kuvend perveç kryetarit te deges z.Hajdar Beqa,kete takim e nderoi me pjesmarrjen e tij dhe kryeministri Hashim Thaqi. Kryeministri Thaqi shpalosi axhenden e tij per grate demokratike duke i ...

Read More »
isa_gjilan

Isa: Mobilizimin që e bëri Luta në Gjilan, do të jetë model

Gjilan – Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherësh kandidat për kryeministër, Isa Mustafa, ka qëndruar në Gjilan për ta shpalosur programin e LDK-së për zhvillimin ekonomik te vendit. Fillimisht kryetari Mustafa ka qëndruar në Zyrën e Kryetarit të Komunës, Lutfi Haziri, duke e përgëzuar për punët e mira që ...

Read More »
LDK_Gjilan

Haziri: LDK me qeverisjen e mirë, ia ktheu dinjitetin gjilanasve

Lidhja Demokratike e Kosovës, Dega në Gjilan, ka mbajtur sot takimin e rregullt me strukturat e partisë, duke filluar nga Kryesia, Forumi i Gruas dhe Forumi i Rinisë, të kryesuar nga kryetari Lutfi Haziri. Në këtë takim, përvec tjerash, është folur për politikat komunale dhe të gjitha strukturat e LDK-së ...

Read More »
Mirjeta Spirig-Mulliqi

Mirjeta: kandidate për Parlamentin e Kantonit Appenzell-Innerrhoden

Të dielën e ardhshme, më 6 prill, në zgjedhjet për Parlamentin e Kantonit Appenzell Auserhoden kandidon edhe shqiptaro-zvicerania Mirjeta Spirig-Mulliqi. Aktivistja e cila vepron dhe garon jashtë partive synon të zë një vend të mbetur vakant pas dorëheqjes së deputetit po ashtu pa parti, Clemens Wick. “Në fillim të marsit ...

Read More »
AKR-gjilan

AKR: synojnë suksesin e Mitrovicës

Gjilan – Aleanca Kosova e Re në Gjilan ka zgjedhur strukturat drejtuese të degës në Gjilan. Këshilli drejtues i AKR në Gjilan me 87 vota pro, 2 abstenime dhe një kundër zgjodhi kryesinë e re të AKR, e cila do ta drejtoj degën deri në zgjedhjet e rregullta të AKR, ...

Read More »
qemajl_mustafa1

Koalicioni LDK-AAK është ende në dëlirin dhe në muajin e mjaltit…

Një fjalë e urtë e popullit thotë “Pastroje dhe rregulloje oborrin tënd e mandej të kojshisë…” dhe një tjetër “Kush ia mendon gropën tjetrit, vetë bie në të…”. M’u kujtuan këto dy thënie kur e lexova qëndrimin skajshëm afirmativ të nënkryetarit Rexhep Kadriut për koalicionin LDK-AAK (e çka mund të ...

Read More »
thaqi_halimin_14

Politologu Fisnik Halimi i bashkohet PDK-së

Prishtinë – Kryetari dhe njeherit Krieministri Kosovës Hashim Thaçi shkruan ne rrjetin e tij social facebock, Dëshiroj që sot t’i uroj mirëseardhje një anëtari të ri të ekipit tonë. Mirëpres të punojmë në vitet në vijim me Fisnik Halimin, një aktivist i mëhershëm shoqërisë civile dhe skenës politike.  Sot Fisniku ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,