Home / Politika (page 55)

Politika

thaqi_halimin_14

Politologu Fisnik Halimi i bashkohet PDK-së

Prishtinë – Kryetari dhe njeherit Krieministri Kosovës Hashim Thaçi shkruan ne rrjetin e tij social facebock, Dëshiroj që sot t’i uroj mirëseardhje një anëtari të ri të ekipit tonë. Mirëpres të punojmë në vitet në vijim me Fisnik Halimin, një aktivist i mëhershëm shoqërisë civile dhe skenës politike.  Sot Fisniku ...

Read More »
rexhep_kadriu2014

Kadriu: Modeli i qeverisjes lokale LDK-AAK do ta pushtoj tërë Kosovën

Gjilan – Rexhep Kadriu kryetar i AAK-së dhe nënkryetar i Komunë së Gjilanit thotë se modeli i qeverisjes së mirë në Gjilan do ta pushtojë tërë Kosovën. AAK në Gjilan po rritet çdo ditë, Lutfi Haziri dhe LDK-ja po fuqizohet kurse PDK-ja po përjeton krizë dhe realisht adresë e vetme ...

Read More »
qemajl_mustafa_gjilan

Mustafa: nuk pret shumë nga qeverisja e Hazirit

Gjilan – Personalisht nuk pres diçka të veçantë në këtë mandat ashtu siç nuk presin as qytetarët që e kanë votuar sepse që në start një pjesë e mirë e tyre janë të zhgënjyer me premtimet e shumta dhe sidomos me sjelljen e kreut të komunës dhe të stafit të ...

Read More »
akr_kamenice1

AKR: mobilizohet për zgjedhjet nacionale

Kamenicë – Dega e AKR-së në Kamenicë ka vendosur të fillojë përgatitjet për zgjedhjet nacionale të vitit 2014 dhe për këtë qëllim ka themeluar një komision i cili do të bashkërendojë aktivitetet në mes strukturave të partisë dhe nëndegëve si dhe do të jetë përgjegjës për funksionalizimin e tri nëndegëve ...

Read More »
pd_kravarice

PD: themelon nëndegë në Kravaricë të Gjilanit

Gjilan – Partia e Drejtësisë ka themeluar nëndegë edhe në fshatin Kravaricë të Komunës së Gjilanit, me ç’rast 27 delegatët e pranishëm për kryetare të kësaj nëndege zgjodh Lendita Zenelin. Me këtë rast kryetarja e Degës së PD-së në Gjilan, dr. Selvete Shurdhani, potencoi se kjo parti dita-ditës po rritet ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,