Home / Siguria

Siguria

zjarr

Kryetari Haziri ofron shpërblim për të gjithë ata që dëshmojnë me foto inicimin e zjarreve

Komuna e Gjilanit lëshon apelin e radhës për parandalimin e inicimit të zjarreve fushore dhe zjarreve që janë me karakter shkatërrues. “Të nderuar qytetar të Komunës së Gjilanit,  ditët në vijim, vendi dhe komuna e jonë do të ekspozohen nga temperatura të larta të cilat favorizojnë përhapjen masive të zjarreve ...

Read More »
rrahje

Sulmohen tre të rinj shqiptarë në veri të Mitrovicës

Tre të rinj shqiptarë, K.M. (1984), A.H. (2000) dhe V.F. (2000) janë sulmuar fizikisht nga persona deri tash të panjohur, me ç’rast njëri prej tyre ka marrë lëndime në kokë dhe pjesë të ndryshme të trupit. Ngjarja ka ndodhur mbrëmë rreth orës 23:40 në sheshin ‘Kral Petar’ në veri të ...

Read More »
hasha

Kërcënohen me jetë Thaçi, Kurti, Ahmeti e Tërnava

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti dhe i pari i bashkësisë islame, Naim Tërnava, janë kërcënuar publikisht, me anë të grafiteve nga njerëz të panjohur. Shkak i këtyre kërcënimeve sipas shënimeve është xhamia e cila është planifikuar të ndërtohet në Dardani. Nëpërmjet këtyre grafiteve, të vendosura ...

Read More »
rotullimi

Rrethrrotullimi i frikshëm, që po merr jetë

Katër anëtarë të familjes Alidemaj kanë humbur jetën të premten në orët e hershme, derisa automjeti tyre ka rënë nga rrethrrotullimi i madh në hyrje të Prishtinës. Po në të njëjtin vend edhe më herët kanë rënë veturat, pasi që mburojat e vendosura janë vetëm sa për sy e faqe. ...

Read More »
hajni

Francezi i fton për të pirë, por dy shqiptarët i vjedhin shtëpinë

Dy persona janë dërguar në gjyq nga Prokuroria e cila ka mbyllur hetimet për shtetasit Armando T dhe Elton Sh, që të dy ndodhen në burg të arrestuar, pasi mbi ta rëndojnë akuzat për “vjedhje, kryer në bashkëpunim”, dëm të një shtetasi francez i cili më 21 dhjetor 2016, ka ...

Read More »
blu

Rikthehet “Balena e kaltër”, ja cila është viktima e radhës!

“Balena e kaltër” është shndërruar tashmë në terrorin e të gjithë prindërve në të gjithë botën, pasi viktima të saj bien fëmijë në moshë të pubertetit dhe gati në adoleshencë. Viktima më e fundit është një 15-vjeçar nga Teksasi. Prindërit e Isaiah Gonzales kanë rrëfyer ngjarjen për djalin e tyre ...

Read More »
balena

Bllokohet “Balena e kaltër” në rrjetin e Kosovës

Me iniciativën e Agjencisë Shtetërore për Mbrojtjen e të Dhënave Personale dhe bashkërendimin e veprimeve me ofruesit kryesorë të internetit në Kosovë, ka filluar bllokimi i qasjes në aplikacionin e quajtur ‘Balena e Kaltër’ (Blue Whale). Pas paraqitjes së rasteve të para të shkarkimit të lojës morbide ‘Balena e Kaltër’, ...

Read More »
Policia-e-Kosoves

I konfiskohet vetura, dyshohet të jetë e falsifikuar

Ismet Hashani, zëdhënës i Policisë së Kosovës (PK), në Drejtorinë Rajonale në Gjilan ka bërë me dije se Policia e Kosovës ka pranuar një informatë për një rast rrahje ne progres te një kafiteri në fshatin Llabjan, patrulla policore ne vendin e ngjarjes ka vërejtur një veturë të dyshuar me ...

Read More »
Mancestern- terror

Identifikohet sulmuesi i dyshuar i Mançesterit

Dëshmitaret rrëfejnë për momentin e shpërthimit në Mançester Autoritetet britanike e identifikuan sulmuesin e dyshuar të Mançesterit si Salman Abedi. Gazeta The Telegraph, duke cituar zyrtarë amerikanë, tha se Abedi ka lindur në Mançester më 1994. Prindërit e tij kanë shkuar në Angli si refugjatë nga Libia. Policia e Mançesterit ...

Read More »
foto172

Policia në 24 orë: 31 aksidente, 8 të arrestuar

Autoritetet policore bënë të ditur se brenda 24 orëve të fundit, në vendin tonë kanë ndodhur 31 aksidente trafiku, prej tyre 1 me fatalitet, 8 me të lënduar dhe 22 pa lëndime në njerëz. Janë shqiptuar mbi një mijë tiketa trafiku për kundërvajtësit në trafik. Policia ka arrestuar 8 persona, ...

Read More »