Home / Siguria

Siguria

Si i dha fund jetës me acid 47 vjeçarja në Gjilan

Në qershor të këtij viti, Xhylsime Maliqi, nga qyteti i Gjilanit, kishte mbushur 47 vjet. Por vetëm gjashtë muaj pas, ajo ia mori jetën vetes, duke pirë acid në vendin e saj të punës. Para tri viteve ajo u martua dhe nuk kishte fëmijë. Bashkëshorti i saj për Express ka ...

Read More »

Humbin jetën dy të rinjë Kosovarë gjatë një aksidenti në Itali

Një aksident trafiku ka ndodhur në mëngjesin e sotëm në rrugën Siena-Bettolle në zonën Casetta, afërsi të komunës Castelnuovo Berardenga. Një makinë në bordin e të cilës udhëtonin 3 shtetas kosovarë ka dalë nga rruga duke u aksidentuar rëndë. Dy prej shtetasve kosovarë që udhëtonin me të, të moshës 21 ...

Read More »

Shqiptari godet me thikë marokenin (Video, +18)

Një konflikt për zonat e influencës mes shqiptarëve dhe marokenëve ne Frankfurt te Gjermanisë, ka çuar në përleshje me thikë.   24 vjeçari shqiptar ka goditur me thikë të riun maroken, duke plagosur rëndë këtë të fundit. Menjëherë pas sulmit shqiptari është larguar por ai është ndaluar nga policia në ...

Read More »

Shqiptari nga Kosova vret me thikë gruan e tij 27 vjeçare

Një grua 27 vjeçare qe jetonte në Siegburg të Gjermanisë, është vrarë  nga burri i saj 36 vjeçar. Sipas raportimit të medieve gjermane, kryesi i veprës është paraqitur në stacionin e policisë duke pranuar fajësinë dhe më pas duke u arrestuar nga policia. Ndërkohë burime të mediave, të afërta me ...

Read More »

Gjykata e Gjilanit merr lëndën kundër kryetarit të Prizrenit

Gjykata e Apelit e Kosovës, duke vendosur lidhur më kërkesën e kryetarit të Gjykatës Themelore në Prizren, ka caktuar Gjykatën Themelore në Gjilan – Departamentit i Krimeve të Rënda, si kompetente territoriale, për gjykimin e çështjes, kundër të akuzuarve R.M.,S.P.,A.A.,K.U.,A.T. dhe M.K. Këta të fundit akuzohen për shkak të veprës ...

Read More »

EULEX ofron 82 mijë euro shpërblim për informacione rreth vrasjes së doganierit lituanez

EULEX-i e ka shënuar sot përvjetorin e katërt të vdekjes së Audrius Senaviciusit, doganierit lituanez, i cili u vra në krye të detyrës në pjesën veriore të Kosovës më 19 shtator 2013. Shefja e Misionit Alexandra Papadopoulou vendosi një kurorë me lule në nderim të tij në vendin ku u ...

Read More »

Makina përfshihet papritmas nga flakët, të pranishmit shpëtojnë pa lëndime (Video)

Shoferi dhe të pranishmitqë po lëviznin nëpër një rrugë të Londrës, kanë dalë me shpejtësi nga vetura që u përfshi papritmas nga zjarri. Ndonëse shpëtuan pa lëndime, Ford Ka është dëmtuar në masë të madhe nga flakët, Kjo makinë tash është e papërdorshme, transmeton Telegrafi. Më poshtë mund të shihni ...

Read More »

Viti: Rrahje mes nxënësish

Nënkolonel Shaban Azizi, zëvendësdrejtori rajonal i policisë në Drejtorinë Rajonale në Gjilan, ka bërë me dije për një rast të lëndimit të rëndë trupor që është regjistruar në Viti. Nënkolonel Shaban Azizi ka thënë se në qytetin e Vitisë ka ndodhur një rrahje në mes disa nxënëseve. “Viktima ka raportuar ...

Read More »

Kryetari Haziri ofron shpërblim për të gjithë ata që dëshmojnë me foto inicimin e zjarreve

Komuna e Gjilanit lëshon apelin e radhës për parandalimin e inicimit të zjarreve fushore dhe zjarreve që janë me karakter shkatërrues. “Të nderuar qytetar të Komunës së Gjilanit,  ditët në vijim, vendi dhe komuna e jonë do të ekspozohen nga temperatura të larta të cilat favorizojnë përhapjen masive të zjarreve ...

Read More »

Sulmohen tre të rinj shqiptarë në veri të Mitrovicës

Tre të rinj shqiptarë, K.M. (1984), A.H. (2000) dhe V.F. (2000) janë sulmuar fizikisht nga persona deri tash të panjohur, me ç’rast njëri prej tyre ka marrë lëndime në kokë dhe pjesë të ndryshme të trupit. Ngjarja ka ndodhur mbrëmë rreth orës 23:40 në sheshin ‘Kral Petar’ në veri të ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,