Home / Siguria (page 10)

Siguria

Emigrantët kanë prerë gardhin hungarez

Grupi prej 18 emigrantëve ilegalë kanë prerë rrethojën e cila është ngritur në kufirin me Serbinë afër qytetit Ashotalon, transmeton televizioni hungarez M1. Emigrantët ilegalë kanë tentuar të kalojnë në Hungari të enjten por policia i ka arrestuar. Qytetet hungareze kanë ndërtuar rrethojë përgjatë kufirit me Serbinë prej 175 kilometrave ...

Read More »

Trafikoi një femër nga Shqipëria, arrestohet

Një person është arrestuar në një lokal të fshatit Xërxë të Gjakovës, pasi që i njëjti dyshohet se ka trafikuar një femër, shtetase e Shqipërisë. Policia nga i dyshuari ka konfiskuar një revole të llojit EKOL special 99, një karikator, dy fishekë të kalibrit 7.65mm. I dyshuari pas intervistës me ...

Read More »

Trafikanti shqiptar vë në lojë policinë angleze: Jam nga Interpoli

Trafikanti i drogës Klisman Sykaj është arrestuar nga policia britanike por në momentin e arrestimit u ka thënë se është një agjent i Interpolit i infiltruar, shkruan Mapo.al Kur kapesh me pel për dore qe thot nje fjal e urtë  popullore, mund të shpikësh çdo lloj ideje për t’u shfajësuar, ...

Read More »

Tensione në mes të azilantëve kosovarë dhe qytetarëve, policia mbyll “hajmin”

Zhurma e madhe, muzika me zë të lartë dhe sipas qytetarëve edhe ngacmimet që vinin nga rreth 20 azilkërkuesit kosovarë kanë detyruar autoritetet të ndërhyjnë. Kështu, qendra e strehimit të tyre në Meinstockheim të qarkut Kitzingen të landit të Bavarisë është dashur të mbyllet ndërsa 20 banorët, të gjithë meshkuj, ...

Read More »

Vrasje në Lagjen e Trimave në Kumanovë

Kumanove – Sot ka ndodhur edhe një vrasje në Kumanovë.Ngjarja ka ndodhur në Lagjen e Trimave në Kumanovë rreth orës 11.00 kur një person i panjohur ka vrar 71 vjecarin,ndërsa ka plagosur djalin e tij 30 vjecar nga Kumanova. Nga lëndimet e marra, njëri prej tyre ka ndërruar jetë në ...

Read More »

Ja kushtet për studentë shqiptarë që duan të studjojnë për oficerë në SHBA

Ministria e Mbrojtjes ka lëshuar njoftimin për hapjen e kuotave të studimit për oficerë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Deri më datën 20 korrik, kandidatët civilë, të cilët plotësojnë kushtet, duhet të bëjnë dorëzimin e dokumenteve në Qendrën e Personel Rekrutimit, ndërsa për kandidatët brenda radhëve të Forcave të ...

Read More »

Propozohet armatim i rëndë në Evropë lidhur me “agresionin rus”

Shtetet e Bashkuara janë “të gatshme të vendosin tanke dhe makina luftarake të këmbësorisë dhe armatim tjetër të rëndë, për afro 5 mijë ushtarë amerikanë, në disa vende baltike dhe të Evropës Lindore”. Duke i cituar zyrtarët amerikanë dhe të shteteve aleate, e përditshmja New York Times ka raportuar se ...

Read More »

Zvicra arreston kreun e myslimanëve të Srebrenicës

Familjet e mijëra myslimanëve boshnjakë të masakruar në Srebrenicë kanë reguar të indinjuara më shumë se kurrë për arrestimin e komandantin të myslimanëve të Bosnjes, Naser Oriç, në bazë të një urdhër-arresti të lëshuar nga Serbia, që e akuzon për krime lufte. Oriç drejtoi trupat myslimano-boshnjake në Srebrenicë, në lindje ...

Read More »

Policë të dyshimtë për protestat e janarit

Drejtori i Inspektoratit Policor të Kosovës, Fitim Shishani ka thënë se kanë arritur të gjejnë 4 raste ku mund të ketë element të veprës penale që zyrtarët policorë të kenë shkaktuar në protestat e janarit. Ai këto komente i bëri pas ceremonisë së shënimit të 9 vjetorit të themelimit të ...

Read More »

Kosova dërgon ROSU-n në kufi me Maqedoninë

Të dielën në mesnatë, forca të shumta të njësisë speciale të Kosovës, ROSU janë nisur për në pikën kufitare të Kosovës me Maqedoninë. ROSU është ndarë në dy grupe, disa janë stacionuar në Hanin e Elezit e disa të tjerë në pikën kufitare që lidhë Kosovën me Serbinë e Maqedoninë, ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,