Home / Siguria (page 2)

Siguria

Kërcënohen me jetë Thaçi, Kurti, Ahmeti e Tërnava

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti dhe i pari i bashkësisë islame, Naim Tërnava, janë kërcënuar publikisht, me anë të grafiteve nga njerëz të panjohur. Shkak i këtyre kërcënimeve sipas shënimeve është xhamia e cila është planifikuar të ndërtohet në Dardani. Nëpërmjet këtyre grafiteve, të vendosura ...

Read More »

Rrethrrotullimi i frikshëm, që po merr jetë

Katër anëtarë të familjes Alidemaj kanë humbur jetën të premten në orët e hershme, derisa automjeti tyre ka rënë nga rrethrrotullimi i madh në hyrje të Prishtinës. Po në të njëjtin vend edhe më herët kanë rënë veturat, pasi që mburojat e vendosura janë vetëm sa për sy e faqe. ...

Read More »

Francezi i fton për të pirë, por dy shqiptarët i vjedhin shtëpinë

Dy persona janë dërguar në gjyq nga Prokuroria e cila ka mbyllur hetimet për shtetasit Armando T dhe Elton Sh, që të dy ndodhen në burg të arrestuar, pasi mbi ta rëndojnë akuzat për “vjedhje, kryer në bashkëpunim”, dëm të një shtetasi francez i cili më 21 dhjetor 2016, ka ...

Read More »

Rikthehet “Balena e kaltër”, ja cila është viktima e radhës!

“Balena e kaltër” është shndërruar tashmë në terrorin e të gjithë prindërve në të gjithë botën, pasi viktima të saj bien fëmijë në moshë të pubertetit dhe gati në adoleshencë. Viktima më e fundit është një 15-vjeçar nga Teksasi. Prindërit e Isaiah Gonzales kanë rrëfyer ngjarjen për djalin e tyre ...

Read More »

Bllokohet “Balena e kaltër” në rrjetin e Kosovës

Me iniciativën e Agjencisë Shtetërore për Mbrojtjen e të Dhënave Personale dhe bashkërendimin e veprimeve me ofruesit kryesorë të internetit në Kosovë, ka filluar bllokimi i qasjes në aplikacionin e quajtur ‘Balena e Kaltër’ (Blue Whale). Pas paraqitjes së rasteve të para të shkarkimit të lojës morbide ‘Balena e Kaltër’, ...

Read More »

I konfiskohet vetura, dyshohet të jetë e falsifikuar

Ismet Hashani, zëdhënës i Policisë së Kosovës (PK), në Drejtorinë Rajonale në Gjilan ka bërë me dije se Policia e Kosovës ka pranuar një informatë për një rast rrahje ne progres te një kafiteri në fshatin Llabjan, patrulla policore ne vendin e ngjarjes ka vërejtur një veturë të dyshuar me ...

Read More »

Identifikohet sulmuesi i dyshuar i Mançesterit

Dëshmitaret rrëfejnë për momentin e shpërthimit në Mançester Autoritetet britanike e identifikuan sulmuesin e dyshuar të Mançesterit si Salman Abedi. Gazeta The Telegraph, duke cituar zyrtarë amerikanë, tha se Abedi ka lindur në Mançester më 1994. Prindërit e tij kanë shkuar në Angli si refugjatë nga Libia. Policia e Mançesterit ...

Read More »

Policia në 24 orë: 31 aksidente, 8 të arrestuar

Autoritetet policore bënë të ditur se brenda 24 orëve të fundit, në vendin tonë kanë ndodhur 31 aksidente trafiku, prej tyre 1 me fatalitet, 8 me të lënduar dhe 22 pa lëndime në njerëz. Janë shqiptuar mbi një mijë tiketa trafiku për kundërvajtësit në trafik. Policia ka arrestuar 8 persona, ...

Read More »

Mbështetje për viktimat dhe marrja për sipër e aksidenteve në trafikun rrugor

Viti – U mbajt trajnimi i zjarrfikësve për intervenime në situata emergjente . Në Viti është mbajtur trajnimi praktik, “Mbështetje për viktimat dhe marrja për sipër e aksidenteve në trafikun rrugor”. Gjatë këtij trajnimi në terren janë improvizuar dy aksidente trafiku me ç’rast zjarrfikësit e shtatë komunave të Kosovës, si ...

Read More »

Momenti kur sulmohet brutalisht Ziadin Sela (Video)

Ziadin Sela ka qenë deputeti i vetëm shqiptarë që është sulmuar nga protestuesit e dhunshëm në Kuvendin e Maqedonisë . Por si u sulmua Sela? Në një video që qarkullon në internet shihet se si janë sulmuar deputetët e shumicës së re parlamentare, në mesin e tyre është edhe deputeti ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,