Home / Siguria (page 20)

Siguria

Vjedhje e rëndë ne fshatin Sadovinë te Qerkezëve ne Viti

Viti – Në stacionin policor në Viti është raportuar një rast “Vjedhje e rëndë” nga Ankuesi shqiptar shtetas i Kosovës me banim të përhershëm në fshatin Sadovinë e Qerkezve Komuna Vitis, se  persona të panjohur kanë depërtuar në shtëpinë e tij duke hapur me  forcë derën e hyrjes kanë vjedhur ...

Read More »

Ka dorëzuar armen e llojit EKOL, së bashku me 6 fishek të kalibrit 9mm

Gjilan – Përmes telefonit Policia e Kosovës në Gjilan ka pranuar një informatë se në fshatin Malishevë te Gjilanit, në një aheng (dasëm) familjar ka gjuajtje me armë. Pas pranimit të informatës njësitet sektoriale dhe reaguese me urgjencë  kanë shkuar në vendin e ngjarjes. Është  kontaktaktuar personi i dyshimt  F. ...

Read More »

Kapet nga Policia Kosovës pasi qe ka kryer nje vjedhje te rëndë

Gjilan –  Më datë 06.09.14 rreth orës 10:00 në stacionin policor Gjilan është raportuar një rast “Vjedhje e rëndë” Ankuesi  A. I. Me 03.09.2014 kishte marrur dy persona me veturën e tij, një femër dhe një mashkull që të dy shqiptar shtetas të kosovës në Rrugën “Idriz Seferi” në Gjilan ...

Read More »

Kuvend, rrihen deputetët shqiptar (Video)

Shkup – Rrahje në Kuvend. Deputetët e PDSH-së dhe BDI-së u përleshën deri në grushte sot, në Komisionin për Buxhet. Deputeti i PDSH-së Orhan Ibrahimi sulmoi deputetin e BDI-së Rexhail Ismaili, i cili përfundoi në spital. U desh kohë dhe përpjekje për t’i ndarë deputetët e nervozuar. ALSAT ju sjellë ...

Read More »

Dënohet përfshirja e fëmijëve në luftërat e huaja

Fenomeni i shkuarjes së të rinjve nga Kosova në konflikte jashtë vendit, siç është Siria apo Iraku, tash po përcillet edhe me një dukuri tjetër, atë të marrjes së fëmijëve të moshës jomadhore me vete nga ana e luftëtarëve të huaj. Mediat vendore në Kosovë kanë raportuar për një rast ...

Read More »

Sulmon bashkëshorten dhe anëtaret e saj te familjes

Gjilan – Policia e Kosovës në stacion policor në Gjilan është njoftuar lidhur me një rast të dhunës në familje e cila kishte ndodhur ne Rr. Lidhja e Prizrenit gjegjësisht në një shitore tregëtar në Gjilan. Viktima femër shtetase e kosovës raporton se i dyshuari bashkëshorti i saj B.S. i ...

Read More »

Humb jeten nga traktori

Gjilan – Vetëm brenda dy ditëve në Rajonin e Gjilanit janë raportuar dy aksidente me traktor, një ka qenë fatal, kur në fshatin Shurdhan të Gjilanit traktori përmbyset dhe e zë përfundi një qytetar, që për fat të keq pati për rrjedhojë vdekjen e tij. Dhe sot, autoritetet policore kanë ...

Read More »

Vetura godet një grua në Prishtinë

Një veturë e ka goditur një grua te në rrugën te Stacioni i Autobusëve në Prishtinë. Sipas Express, gruaja ka pësuar lëndim të rëndë. Këtë rrugë këmbësorët e shfrytëzojnë për të shkuar më shpejtë tek stacioni i autobusëve ndërkohë që aty zakonisht veturat lëvizin me shpejtësi të madhe.

Read More »

Durrës, mbytet një 16-vjeçar nga Kosova tek Shkëmbi i Kavajës

DURRËS-Një adoleshent 16 vjec është mbytur sot në mesditë tek zona e Shkëmbit të Kavajës në Durrës. Mësohet se viktima është nga Kosova dhe ndodhej në Durrës me pushime me familjen. 16 vjeçarit i kanë ardhur në ndihmë, të afërm dhe pushues të ndryshëm duke e dërguar në spital.Adoleshenti ndërroi jetë ...

Read More »

Arrestohet imami Zekerija Qazimi i fshehur ne mal

Gjilan – Arrestimi i Zekerija Qazimit konfirmohet nga policia, ai u gjet i fshehur ne mal.  Policia e Kosovës ka arrestuar edhe imamin e xhaminë El-Kuddus në Gjilan, Zekrjja Qazimi, i cili dyshohet se është një ndër frymëzuesit kryesorë të xhihadit, sidhe një të dyshuar tjetërL. K, nga fshatiPolac i ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,