Home / Siguria (page 3)

Siguria

Pamje të reja nga dhuna në Kuvend, dëgjohen thirrje të ndryshme (Video, +18)

Është publikuar një video e re nga dhuna e cila shpërtheu në Kuvend mbrëmjen e së enjtes, ku cak i protestuesve ishin deputetët, njofton Telegrafi Maqedoni. Në këtë video dëgjohen thirrje të ndryshme, mes të cilave edhe: vriteni Zaevin!./RadioRINIA/

Read More »

Zvicër, Sdtudenten nga Kumanova e gjen vdekja në gjumë

Cyrih – Sot me 15.04.2017 ka ndërruar jetë studentja nga Kumanova Blondina Zimberi (25). Vdekja tragjike vajzën e re e ka gjetur në gjumë, në  banesën e Familjës Limani në Cyrih te Zvicrës, ku po qëndronte për nje vizit familjarë ne Zvicër. Pjesëtarë dhe miq të familjes thonë për agjencinë ...

Read More »

Arrestohet personi i dyshuar për ‘vjedhje të rëndë’ në Viti

Me datën 27 Shkurtë 2017,pas mesnate rreth orës 01:00, Policia e Kosovës, Njësia e Hetimeve, në stacionit policor në Viti, kanë lokalizuar dhe arrestuar të dyshimtin e mitur me banim në fshatin Kabash komuna Viti pasi që dyshohej se ishte i involvuar në disa raste të vjedhjeve të rënda . ...

Read More »

Hasani: Për institucionet e vendit, avancimi i rinisë mision i pamundur

Udhëheqësi i Rinisë Evropiane të Kosovës, Avdullah Hasani me bashkëpunëtorë ka mbajtur një takim me studentë të Universiteteve dhe kolegjeve të ndryshme në Prishtinë, me ç’rast kanë biseduar për problemet dhe sfidat që i kanë ata si dhe mundësinë e angazhimeve të përbashkëta për zgjidhjen e tyre. Presidenti i KREK-ut, ...

Read More »

Viti: Bastiset shtëpia e të dyshuarit për prodhimin e parave falso

Në Policinë e Kosovës,në Viti ditë më parë ishin raportuar disa raste për monedha të falsifikuara. Pas një pune të gjatë Operative dhe hetimeve në vazhdimësi përmes rrugëve operative, Njësitet hetuese të Policisë së Kosovës nga Vitia i kanë rënë në gjurmë të dyshuarit dhe sot rreth orës 07:30 min ...

Read More »

Siguria e internetit në EJL, temë e takimit të agjencive të sigurisë

Siguria e internetit në rajonin e Evropës Juglindore (EJL) është njëra nga temat e forumit dyditor të agjencive kombëtare të sigurisë i cili sot filloi në Podgoricë. Forumin të cilin e organizon Këshilli rajonal për bashkëpunim (KRB), po shndërrohet në një mënyrë tradicionale për bashkëpunim dhe ndërtim të mirëbesimit midis ...

Read More »

Gjatë një jave: 25 aksidente, 548 tiketa gjobitëse

Duke iu referuar statistikave policore brenda një jave (21 – 27 shtator), në Rajonin e Gjilanit janë regjistruar 68 incidente të natyrave të ndryshme ndërsa ka pasur 25 të arrestuar. Ndërsa sa i përket aksidenteve të trafikut janë regjistruar 25 të tilla.   Ismet Hashani, zëdhënës i Policisë së Kosovës ...

Read More »

Janeva: Ka presione ndaj nesh!

Prokurorja speciale publike, Katica Janeva, në intervistën e saj të parë në servisin shtetëror ka pranuar se ka pasur kërcënime në mënyrë jo të drejtëpërdrejtë drejt këtij institucioni, ku më pas theksoi se atë e mundojnë vetëm detyrat ligjore me afatet e lëndeve dhe siguria e dëshmitarëve që e ndihmojnë ...

Read More »

Gjilan: I rreh vajzat, i bënë për Spital

Nënkolonel Shaban Azizi, zëvendësdrejtor në Drejtorinë Rajonale të Policisë në Gjilan, ka bërë me dije se për një rast të dhunës familjare që është regjistruar në Gjilan. Sipas tij, i dyshuari, i lindur me 1967 dhe viktimat-dy vajzat e tije gjersa ishin në shtëpinë e tyre, pas një mosmarrëveshje familjare ...

Read More »

EKONOMI / TË TJERA Rregulla të reja në komunikacionin rrugor

Javën që vjen pritet të hyjë në fuqi Ligji për Rregullat e Trafikut Rrugor, me të cilin synohet të përmirësohet siguria në rrugët e Kosovës. Ministria e Infrastrukturës (MI), ka njoftuar se me ligjin ri, i cili hynë në fuçi nga 20 shtatori, synohet përmirësimi i kushteve dhe sigurisë në ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,