Home / Siguria (page 30)

Siguria

policia_kosoves2014

Policia e Kosovës konfiskon 110 kg marihuanë në vlerë prej 100 mijë euro (Foto+Video)

Policia e Kosovës ka arritur që më sukses të përmbyllë operacionin “Perëndimi” pasi që ka konfiskuar 110 kilogram substancë narkotike të llojit marihuanë. Drejtoria për hetimin e trafikimit me narkotik pas hetimeve gjashtë mujore, me 11.04.2014, rreth orës 23:00, ka realizuar një operacion policor të suksesshëm të koduar me emrin ...

Read More »
lutfi_haziri

EULEX: Ka aktakuzë ndaj Hazirit për ‘Fabrikën e Radiatorëve’?!

Në vazhdën e aktakuzave të ngritura nga ana e EULEX-it ndaj përfaqësuesve aktual politik për keqpërdorime të pozitës zyrtare gjatë pozitave udhëheqëse paraprake, një e tillë pritet të ngritet edhe ndaj Lutfi Hazirit, aktualisht kryetar i komunës së Gjilanit. Sipas burimeve të publiku.net, në EULEX ekziston një dosje ndaj Hazirit ...

Read More »
ushqimi_kosove

Sërish alarm për ushqimin e dishimtë

Vetëm gjatë katër muajve të parë të këtij viti në tregun e Kosovës ka depërtuar një numër i konsiderueshëm i produkteve me cilësi të dyshimtë.  Produktet e tilla, janë vërtetuar të dyshimta vetëm pasi që kanë hyrë në tregun e Kosovës dhe pasi kanë rënë në dorë të konsumatorit. Marrja ...

Read More »
SONY DSC

Vizita e radhës e avokatit të popullit ishte Shpend Ahmeti

Prishtinë – Në vazhdim të takimeve që Avokati i Popullit, Sami Kurteshi ka realizuar me kryetarët e komunave, të dalë nga zgjedhjet e fundit lokale në vend, ai ka vizituar Shpend Ahmetin, kryetar i Komunës së Prishtinës.  Në takim u bisedua lidhur me ankesat që drejtohen në Institucionin e Avokatit ...

Read More »
Avni-kreziu.1jpg

Avniu: përkthyesi hero që zmbrapsi pengmarrësin në Munih

“Pengmarrësi bërtiste dhe shante në gjuhën serbokroate”, kujton Avni Kryeziu, i cili e njihte këtë gjuhë. “Ai ankohej se nuk e lejonin të kërkonte azil në Gjermani” Për pengmarrjen që ndodhi më 1 prill në Aeroportin e Munihut është shkruar gjerë e gjatë. Vazhdon të mbetet enigmë përkatësia nacionale e ...

Read More »
foto1

Fenomen shqetësues: përmes publikimit të fotove intime në Facebook

Numrit të madh të faqeve në Facebook, ku publikohen fotografi të vjedhura private të femrave kosovare, u janë shtuare dhe dy faqe, e në të cilat ka kryesisht vajza nga Gjakova. Pjesa më e madhe e këtyre fotografive u takojnë minoreneve. Një qytetare nga ky qytet ka shkruar në Express ...

Read More »
nato-kosova

Kosova pranohet si vëzhguese në Asamblenë Parlamentare të NATO-së

Kosova është pranuar si vëzhguese në Asamblenë Parlamentare të Aleancës Veriatlantike (NATO). Lajmi bëhet me dije nga kreu i delegacionit shqiptar në Asamblenë Parlamentare të NATO-s, Pandeli Majko. Majko pos tjerash ka konfirmuar se Rusia është përjashtuar nga Asambleja Kombëtare e NATO-s në të cilën mbante statusin e “anëtarit shok”. ...

Read More »
Ibrahim-Makolli-und-Simonetta-Sommaruga1

Sommaruga mbështet Kosovën në procesin e liberalizimit të vizave

Zvicra mbetet e përkushtuar të ndihmojë Kosovën në rrugën drejt liberalizimit të vizave, citohet të ketë thënë ministrja Simonetta Sommaruga. Ministrja zvicerane për Polici dhe Drejtësi, Simonetta Sommaruga është shprehur e kënaqur më përkushtimin e Qeverisë së Kosovës për të parandaluar migrimin ilegal. Po ashtu ajo ka përshëndetur Prishtinën zyrtare ...

Read More »
kksb_gjilan

KKSB: e vlerëson të kënaqshme gjendjen e sigurisë në Gjilan

Gjilan – Këshilli Komunal për Siguri në Bashkësi (KKSB) ka mbajtur të mërkurën takimin e parë në përbërje të re, e cila zgjat po aq sa edhe mandati i anëtarëve të Kuvendit Komunal. Lutfi Haziri, kryetar i Komunës, ka thënë se Këshilli për Siguri në Bashkësi është një organ komunal ...

Read More »
Policia_Kosoves_Gjilan

Nuk kan te ndalur vjedhjet nga hajnat ne Gjilan

Gjilan – Ankuesja shqiptare shtetase e Kosovës  ka raportuar policinë në Gjilan se persona të pa njohur kanë hapur me forcë një dritare të shtëpisë dhe kanë depërtuar brenda ku kanë vjedhur një sasi të konsiderushme para të metalta dhe bizhuteri. Njësitet hetuese të stacionit policor të Gjilanit përmes rrugëve ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,