Home / Siguria (page 4)

Siguria

Policia: Arrestuam sulmuesit e Kuvendit, Vetëvendosje përgënjeshtron

Gjashtë aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje janë arrestuar nën dyshime se kanë organizuar dhe ekzekutuar sulmin me granatë ndaj ndërtesës së Kuvendit të Kosovës, që ndodhi më datën 4 gusht. Këtë aksion të Policisë së Kosovës, të realizuar në bazë të hetimeve të Prokurorisë, Lëvizja Vetëvendosje e ka cilësuar të motivuar ...

Read More »

Shoferët e pakujdesëshum, parkojnë vend e pa vend (FOTO)

Te jep mir te kuptosh se sa i respektojm ne rregullat kur jemi ne shtetin ton qe me shum mund e sakrificë e kemi ndertuar atë. Nje veprim i tillë është për keqardhje , kta njerz jane qe jetojn edhe ne përendim por adje ju përmbahen jashtzakonisht mir rregillave te ...

Read More »

Merkel prezantoi planin 9-pikësh për më shumë siguri

Konferencë e posaçme shtypi: Angela Merkel ndërpreu pushimet e verës për t’iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve në konferencën e posaçme për sigurinë e politikën e jashtme, pas sulmeve në Gjermani. Ajo prezantoi planin 9-pikësh për më shumë siguri. Konferenca shtypit e verës tradicionalisht jepet në gusht, por për shkak të gjendjes ...

Read More »

Hajni i dyshuar për vjedhje të rënda nen pranga te Policisë

Gjilan – Pas një pune operative në rrugën “Nikolla Tesla” në Gjilan , më datën 22.07.2016 është identifikuar dhe arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar pasi që për të njëjtin ekziston dyshimi i bazuar se në vazhdimësi ka kryer vepra penale të vjedhjes në lokacione të ndryshme. Me urdhër të prokurorit ...

Read More »

NATO SHQYRTON FUQIZIMIN E RELACIONEVE ME KOSOVËN

Krerët e Shteteve dhe të Qeverive anëtare të Aleancës Veriatlantike (NATO) në Samitin e Varshavës kanë bërë të ditur se deri në takimin ministeral të dhjetorit do të vendosin për fuqizimin e raporteve me Kosovën. Kjo ka pasuar letrën që kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, i ka dërguar sekretarit të ...

Read More »

Kosova shton masat e sigurisë, përfshirë edhe Aeroportin e Prishtinës

Pas sulmeve terroriste me bomba dhe të shtëna armësh në Aeroportin “Ataturk” të Stambollit, që ndodhën ditë më parë, mekanizmat e sigurisë në Kosovë kanë shtuar masat e sigurisë nëpër pika të caktuara, duke përfshirë këtu edhe Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem Jashari”. Institucionet publike, vendet ku ka grumbullim më ...

Read More »

Veseli përshëndet lirimin e hotelit të uzurpuar

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, përmes një postimi në Facebook ka përshëndetur lirimin e pronës së uzurpuar të Hotel Victory, lokal të cilit AKP sot ia ka vënë drynin. Veseli ka shkruar se prona është e shenjtë dhe se ligji vepron njësojë për të gjithë qytetarët. “E përshëndes ...

Read More »

Keqëperdorim i pozitës apo autoritetit zyrtar

Me 02 Qershor 2016 rreth ores 14:00, Policia e Kosovës njësitet kundër krimeve Ekonomike nga Shtabi qendror që veprojnë në Gjilan, për mes rrugëve operative kanë pas dyshime të bazuara dhe të arsyeshëme për veprën penale”Keqëperdorim i pozitës apo autoritetit zyrtar “. Bazuar në Urdhëresën e gjykatës themelore në Gjilan ...

Read More »

Kodheli: Shpëtoni Ballkanin nga Rusia. Përshpejtoni integrimin

Në ditën e dytë të punimeve të Asamblesë parlametare të NATO-s, në Komitetin e Mbrojtjes dhe Sigurisë, ministrja shqiptare e Mbrojtjes, Mimi Kodheli theksoi domosdoshmërinë e integrimit të Ballkanit Perëndimor në BE, për t’iu shpëtuar influencave ruse dhe frymës së radikalizimit. “Përfitoj nga ky rast t’iu shpreh të gjithëve mirëseardhjen ...

Read More »

Ekspertët juridikë: Specialja të vazhdojë hetimet ndaj politikanëve ne Maqedoni

Maqedoni – Prokuroria Speciale Publike e Maqedonisë do të vazhdojë hetimet për personat për të cilët presidenti Gjorge Ivanov tërhoqi faljen. Sipas ekspertëve juridik, me tërheqjen e faljes, prokurorët special, kanë dy opsione në dispozicion. I pari është të vazhdohet dhe të zgjerohen hetimet prej para faljes më 12 prill, ndërsa i dyti ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,