Home / Siguria (page 5)

Siguria

shqipri_greqi2016

Sot e nesër mbahet i mbyllur kufiri Shqipëri-Greqi

Pala greke njoftoi autoritetet shqiptare se për shkak të një greve të zhvilluar në Greqi, do të ketë një ndërprerje dyditore të punës në pikat kufitare me Shqipërinë. Sipas palës greke bllokimi do të nisë prej mëngjesit të ditës së premte deri mëngjesin e ditës së diele. Autoritete greke kanë ...

Read More »
uck-Kosovo

Zvicra refuzon ekstradimin e Albert Spahiut në Serbi

Ish-ushtari i UÇK-së Albert Spahiu, i cili është arrestuar para një jave në Cyrih të Zvicrës, nuk do të ekstradohet në Serbi. Kështu raporton Radio Televizioni i Serbisë duke cituar mediat zvicerane. Sipas RTS Spahiu që është nga Opterusha e Rahovecit është arrestuar me urdhër arrest të Serbisë për krime ...

Read More »
airplane take off at manchester airport, england, uk.

Ja çfarë ndodh nëse nuk e fikni celularin në avion

Kompanitë ajrore iu kërkojnë udhëtarëve në avion që të kalojnë telefonin e tyre celular në “flight mode” përpara se të ngrihen në qiell, por çfarë ndodh nëse udhëtarët e injorojnë këtë kërkesë? Disa pasagjerë besojnë se pajisjet e tyre elektronike si celularët apo tabletët duhet të fiken, ndryshe mund të ...

Read More »
Shqiponja

Keqtrajtimi me kafshë, shkaba e lidhur në “kopsht” e kali tërhiqet për fyti

Janë alarmuar sërish adhuruesit e kafshëve dhe të natyrës. Këtë herë bëhet fjalë për një shkabë të cilën po e mban të lidhur kopsht në Komoran. Kopshti Zoo “Crotia” Komoran është faqja zyrtare në Facebook që ka shpërfaqur këto fotografi të shkabës së lidhur, sikurse edhe foto të kafshëve të ...

Read More »
lopa-2016

KEDS-i ia merr lopën familjes skamnore për shkak të borxhit

Kompania e KEDS-it kishte kërkuar nga Përmbaruesi Privat që kryefamiljarit  Bislim Haliti nga fshati Dvorishtë komuna e Podujevës t’i shqiptohet masa e dënimit me 5 muaj burg ose t’i konfiskohet pasuri familjare pasi që ky i fundit i ka borxh për rrymë kompanisë së KEDS-it 1279.43 euro. Mirëpo familja pesë ...

Read More »
belgium_2016

Europa ndjek këmba këmbës terroristët

Pas sulmeve terroriste në Bruksel, autoritetet europiane të sigurisë kanë intensifikuar punën për gjetjen e personave të lidhur me atentatorët. Kërkohen së paku tetë të dyshuar si terroristë e falsifikues pasaportash. Dorasit e sulmeve terroriste në Francë e Belgjikë i kanë ndihmësit e tyre islamistë në Siri, ose diku të ...

Read More »
policia-3-780x439

Të shtëna me armë zjarri në Gjilan, një i plagosur

Në Gjilan dje janë arrestuar dy burra, të cilët dyshohet se kanë shtënë me armë zjarri ndërmjet veti, me ç’rast është plagosur njëri prej tyre. Policia e Kosovës përmes një komunikate ka bërë të ditur se i plagosuri është dërguar për tretman mjekësor në QKUK, transmeton Koha.net. “Njësitet policore në ...

Read More »
brussels2016

Terror në Bruksel, 34 të vdekur

Katër shpërthime kanë tronditur Brukselin në orët e para të mëngjesit të së martës, dy prej të cilëve të verifikuar në aeroportin Zaventem, ndërsa dy të tjerët në dy stacione metroje në zemër të kryeqytetit belg. Motivet e shpërthimeve nuk dihen ende, ndërkohë që burime zyrtare flasin për të paktën ...

Read More »
Kosovo_Police_2016

POLICIA E KOSOVËS SHTON MASAT E SIGURISË

Pas sulmeve terroriste në Bruksel, Policia e Kosovës ka shtuar masat shtesë për siguri dhe parandalim të incidenteve të mundshme në tërë territorin e vendit. Zyrtarë të Policisë së Kosovës thonë se policia dhe institucionet tjera të sigurisë bëjnë vlerësime të vazhdueshme lidhur me nivelin e kërcënimit nga çfarëdo aktiviteti ...

Read More »
skenderaj-3-780x439

Gjendet trupi i pajetë i vogëlushit në lumin Klina në Skenderaj

Pas disa orë kërkimesh është gjetur trupi i pajetë i djaloshit 3-vjeçar, i cili kishte rënë sot në lumin Klina në Skënderaje. Trupin e pajetë të vogëlushit e kanë gjetur pjesëtarët e  i Klubit të Zhytjes “Trepça”, Klub i cili është angazhuar për të gjetur fëmijën që sot u zhduk ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,