Home / Siguria (page 70)

Siguria

Një person humb jetën në aksident komunikacioni

Një person humb jetën ndërsa një tjetër pëson lëndime të rënda trupore në një aksident trafiku në Zveçan Të hënën rreth orës 18:40, njësitë policore të stacionit Zveçan, së bashku me njësitë e trafikut rajonal të Mitrovicës, i janë përgjigjur një aksidenti të rëndë në trafik, që ka rezultuar me ...

Read More »

Na poshtëruan. Të gjithëve!

Dy pjesëtarë të policisë kosovare janë arrestuar të shtunën në mënyrë poshtëruese në territorin e shtetit të Kosovës, më saktësisht në fshatin Dumnicë nga pjesëtarët e xhandarmërisë së Serbisë. Lajmin për arrestimin e tyre e ka konfirmuar ministri i Punëve të Brendshme i Serbisë, Ivica Daçiq, në një konferencë të ...

Read More »

Probleme me lëvizjen në kufirin Kosovë-Serbi

Në zonën ku ishin arrestuar dy policët kosovarë të cilët po mbikëqyrnin Zonën e Gjelbërt të kufirit Kosovë-Serbi në Merdarë, tashmë janë formuar autokolona prej disa kilometrash me automjtetet e shqiptarëve të Kosovës.    Ata tregojnë se, me orë dhe ditë të tëra po mbahen nëpër kufi. Për shkak të ...

Read More »

Vetëvrasje në fshatin Vojtesh të Skenderajt

H. Isufi, i lindur në vitin 1949, ka bërë vetëvrasje në afërsi të pompës se derivateve të naftës në vendin Vojtesh të Skenderajt, në rrugën rajonale Skenderaj-Mitrovicë, paraditen e se martës, ka njoftuar policia përmes një komunikate. “Rasti është raportuar nga punëtori i pompës së derivateve dhe familjarët e viktimës, ...

Read More »

Anton Çunit, Rrustem Berishës e 6 të tjerëve nga 15 vjet burg

 Një e ashtuquajtur Gjykatë e Lartë në Mitrovicë njoftohet se paska dënuar me nga 15 vjet burgim tetë ish-pjesëtarë të UÇK-së, të cilën, siç thuhet, “janë të detyruar ta vuajnë menjëherë pas aktygjykimit të plotfuqishëm”: Shiqer (?) Maloku, Xhafer Gashi, Demush Gacaferi, Demë Maloku, Agron Isufi, Anton Çuni, Rabit Aliu ...

Read More »

SHPËRTHIM NË FERONIKEL

Në pasditën e së hënës në Feronikel të Drenasit ka ndodhur një shpërtim, sipas informatave të para nuk ka lënduar, ndërsa nuk dihet për dëme materiale. Shpërthimin e kanë konfirmuar për Kosovapress edhe zyrtarë të Policisë së Kosovës, sipas të cilëve shpërthimi ka ndodhur në njërën nga furrat e Feronikel-it ...

Read More »

Durrës, vetëvriten 2 persona, shkak gjendja ekonomike

DURRES-Dy vetëvrasje janë shënuar sot në Durrës në një hark kohor prej pak orësh. Personat që u vetëqëlluan për vdekje ishin burra të moshës së mesme dhe kane zgjedhur momentin kur kanë qenë vetëm në shtëpi për të kryer veprimin ekstem. Durres Një person i ka dhënë jetës me armë zjarri ...

Read More »

Presidentja Atifete Jahjaga, është takuar me Sekretaren amerikane e Shtetit, Hilary Clinton

Presidentja Atifete Jahjaga, në kuadër të Konferencës së Sigurisë, është takuar me Sekretaren amerikane e Shtetit, Hilary Clinton, e cila ka ritheksuar përkrahjen amerikane për të ndihmuar Kosovën në agjendën e saj evropiane.

Read More »

Bora “bllokon” Pejën

Reshjet e borës, që kanë nisur katër ditë më parë, po vazhdojnë edhe të dielën me intensitet të shtuar në komunën e Pejës. Trashësia e borës ka arritur në një metër. Kryetari i komunës, Ali Berisha, ka mobilizuar shtabin e krizës dhe po punohet në terren për t’u dal në ...

Read More »

Kryetari i Komunës së Gjilanit dënon djegien e dy shtëpive në fshatin Cërrnicë

Gjilan,  Kryetari i Komunës së Gjilanit z.Qemajl Mustafa i shoqëruar nga dy nënkryetarët e tij dhe bashkëpunëtor të tjerë kanë vizituar fshatin Cërrnicë me shkas vizitën dy shtëpive të djegura pak ditë më parë në këtë fshat. Ai, edhe para banorëve serb këtë rast e ka cilësuar si të dëmshëm ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,