Home / Sport

Sport

GettyImages-873767874-e1510647372442-780x439

Eliminimi i Italisë në faqet e para të shtypit sportiv (Foto)

Shtypi sportiv italian ka qenë shumë i ashpër me në titujt e sotëm pas eliminimit të “të kaltërve” nga Suedia në fazën play-off të Botërorit. Për Gazzetta dello Sport ky është: “Fundi, Italia pa Botëror pas 60 vitesh”. Edhe më kritik titulli i Corriere dello Sport “Të gjithë jashtë”. TuttoSport gjithashtu nuk kursehet ndaj kombëtares: ...

Read More »
auto_2017-11-02T180724Z_2045456577_RC1BB56DDAA0_RTRMADP_3_SOCCER-EUROPA-PBE-SKK1509657403

Dukiq: Ndeshjen e vendosën detajet, shqiptarët i kemi miq

Trajneri i Partizanit të Beogradit, Miroslav Dukiq u shfaq shumë i kënaqur për fitoren por nga ana tjetër nënvizoi se sfidën mes Partizanit të Beogradit dhe Skënderbeut e vendosën detajet e vogla. “Dihej që ndeshjen do ta vendosnin detajet e vogla. Ajo goditje e Tosiq na i thjeshtësoi gjërat ndërsa ...

Read More »
GettyImages-867847834-e1509352648587-780x439

Isco: Jemi Real Madridi dhe nuk mund të lëshojmë pikë

Mesfushori i Real Madridit, Isco, ka folur pas humbjes 2-1 ndaj Gironas në La Liga. Spanjolli që kështu Los Blancos nuk duhet të vazhdojnë dhe se nuk duhet të largohen aq lehtë nga gara për titull.  “Ishte një ndeshje e pazakontë, ishin në epërsi 0-1”, ka thënë Isco pas ndeshjes. ...

Read More »

Matthaus mohon kategorikisht se do ta drejtojë Kosovën

Legjenda gjermane e futbollit, Lothar Matthaus, ka hedhur poshtë pohimet e kreut të FFK-së, Fadil Vokrri, se do ta drejtojë përfaqësuesen e Kosovës. Vokrri dhe Matthaus janë parë bashkë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve FIFA Best Awards në Londër. Dhe, kjo ka nxitur një sërë spekulimesh se Matthaus mund ...

Read More »
GettyImages-838007702-780x439

Katër klubet tek të cilat Ings mund të huazohet gjatë janarit

Danny Ings është lojtari më i pafat kur vjen puna te lëndimet. Nga një lojtar i skuadrës së vogël (Dorchester) në Ligën Premier në më pak se katër vite, karriera e 25-vjeçarit ka pësuar shumë ulje e ngritje. Danny Ings në duel me Jordi Osei Tutu, kjo në takimin ndaj ...

Read More »
960

Mahrez ka vendosur të largohet nga Leicesteri në janar

Në 31 gusht në ditën e fundit të transferimeve verore, Riayd Mahrez u largua nga grumbullimi i Kombëtares algjeriane për të firmosur me klubin e tij të ri. Por, atëherë dukej gjithçka e mbyllur, Leicster City që zotëron kartonin e lojtarit prishi marrëveshjen dhe ylli afrikan qëndroi të “Dhelprat”. Emri ...

Read More »
00_12_1507967556207387746

Xhaka, i pazëvendësueshëm në Arsenal

Ylli kosovar, Granit Xhaka, sikurse në ndeshjet e kaluara, edhe ndaj Watfordit do të jetë titullar. Watford dhe Arsenal do të përballen sot, nga ora 16:00, në kuadër të xhiros së tetë të Premierligës. Tabloidi britanik, The Guardian, ka publikuar formacionet e mundshme të të dy skuadrave. Ylli kosovar, Granit ...

Read More »
shoshi_xbsye_It7IL

Kosova merr një tjetër vërejtje nga FIBA për mospunë

FIBA ia ka tërhequr vërejtjen Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) në lidhje me palestrën ku Përfaqësuesja e Kosovës do t’i zhvillojë ndeshjet si vendase në kuadër të eliminatoreve për botërorin “Kina 2019”. Kjo vërejtje ka ardhur për shkak se ende nuk kanë filluar punimet në palestrën e vogël të ...

Read More »
zanetti-1212-780x439

Zanetti zbulon formacionin më të mirë në histori të Interit sipas tij –Shumë yje brenda, shumë të tjera jashtë (Foto)

Legjenda e Interit dhe kombëtares argjentinase, Javier Zanetti, tani në rolin e zv/presidentit të zikaltërve, ka dhënë një intervistë, ku ka treguar edhe formacionin më të mirë të futbollistëve. Natyrisht ai para derbit me Milanin e ka zgjedhur formacionin më të mirë që ka luajtur te Interi. Në njëmbëdhjetëshin e ...

Read More »
torres-3

Speciale – Pesë sulmuesit e Atleticos që i kanë shënuar Barcës (Foto)

Nuk ka qenë e lehtë që të jetohet në petkun e numrit 9 te Atletico madridi që prej se Diego Costa u largua nga ekipi. Shpesh në dyshim, Griezmann i ka ikur kritikave për të gjetur golin, por rrezikon që ato t’i kthehen pas. Sidoqoftë, secili prej pesë sulmuesve në ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,