Home / Sport (page 10)

Sport

reu_2237082-780x439

Nga Odegaard te Gilardino: Të gjitha zyrtarizimit e nëntë janarit (Foto)

Tashmë të klubet evropiane janë aktivuar dhe kanë filluar transferimet e para për afatin kalimtar të janarit. Është fillimi dhe ende nuk ka lëvizje të mëdha, por deri më tani klubet angleze kanë qenë paksa më aktive. Nëntë janari u karakterizua me kalimin e Alberto Gilardinos te Pescara nga Empoli ...

Read More »
lojtarii

Sakho te skuadra e njohur spanjolle

Mbrojtësi francez, Mamadou Sakho është në rrugë për tu larguar nga Liverpool. Pasi ka humbur pozitën e titullarit, Sakho nuk dëshiron më të qëndroi në ‘Anfield’. Trajneri gjerman, Jurgen Klopp nuk i ka dhënë fare hapësira këtë edicion francezit i cili ka vendosur të largohet. Së fundmi në garë fuqishëm ...

Read More »
636878_chicharito-hat-trick-780x439

Chicarito te PSG

Sulmuesi meksikan, Javier Hernandez – Chicarito është pranë largimit nga Bayer Leverkusen. Forma e mirë në dy vitet e fundit në Bundesliga ka bërë që meksikanit t’i rritet dukshëm vlera. 28-vjeçari është bërë objektiv i kampionit aktual të Francës, Paris Saint Germain. Mediat në Gjermani kanë raportuar se dy klubet, ...

Read More »
15826495_1045614322232836_591021778219007941_n-780x439

Kastrati provohet në Zvicër

Rilind Kastrati në fund javës udhëton për prova në Zvicërr. FC Lousane dhe FC Solothurm janë skuadrat ku Kastrati do të tregojë veten. KF Liria njofton, se Kastrati ka qenë pjesë e gjithë grupmoshave të Akademisë së klubit Liria. “Një vit më parë ishte i pazëvendësueshëm në qendër të mbrojtjes ...

Read More »
bonifacee-e1483539765464-780x439

Dështaku i Trepçës ‘89 prezantohet te Partizani

Sulmuesi nigerian, Matheu Boniface, në vjeshtë ishte pjesë e Trepçës ’89, me të cilën shënoi vetëm një gol, derisa pati paraqitje kryesisht nga banka rezervë, duke mos ua mbushur syrin drejtuesve të klubit. Lojtari sot është prezantuar tek Partizani i Tiranës, derisa ka shfajësuar vetën për dështimin në futbollin kosovar. ...

Read More »
klopp-12-780x439-1

“Klopp ta blej një Luis Suarez në janar”

Legjenda e Liverpoolit, John Aldridge, shpreson që Jurgen Klopp të jetë aktiv në tregun e transferimeve gjashtë janarit.  Ai ka folur për Liverpool Echo duke thënë se blerjet e janarit mund të jenë të qëlluara. “Afati kalimtar është hapur në kohën kur ne kemi nevojë për përforcime, pasi kemi shumë ...

Read More »
picmonkey-collage-4

Këto janë transferimet më të këqija të lojtarëve shqiptarë në vitin 2016

Disa lojtarë shqiptarë edhe përkundër që ndërruan skuadër nuk arritën të tregojnë vetën. Disa transferime të ngutshme e disa edhe të çuditshme bën që shumë lojtarë shqiptarë të mos tregojnë më të mirën në vitin 2016.   Ajeti edhe pse ati një sezon të mirë me Pescara te Torino nuk ...

Read More »
herolind-shala-1-e1483183412376-780x439

Ndërrimi i tri Kombëtareve, takimi me Fatih Terim e ndeshja me Sneijderin e Eto`on, Shala rrëfen gjithçka

Luajti për tri shtete të ndryshme, por shkëlqimi erdhi vetëm në vendlindje Ishte pjesë e Norvegjisë U17, i la ata për ta Përfaqësuar Kombëtaren e Shqipërisë U21. Por pasi i mbaroi aventura me Kombëtaren U21 të Shqipërisë, Herolind Shala kishe tri oferta në tavolinë. Kombëtarja A e Norvegjisë e kërkoi, ...

Read More »
premier-league-menagers-780x439

Nga 40 deri në 45 mijë funte, këto janë çmimet e orëve të të gjithë trajnerëve të Ligës Premier (Foto)

Antonio Conte është duke fituar betejën e menaxherëve në fushës në Ligën, por është Sean Dyche, i cili është i pari nga orët kur është fjala për të venduar një orë me çmim të lartë. Sipas Sportsmail, trajneri i skuadrës Burnley është ‘merakliu’ më i madh i orëve të dorës ...

Read More »
tena-780x439

Bastvënësi humb 50 dollarë, kërcënon me vdekje tenistin australian!

Samuel Groth, tenisti i 180-të në botë, raportoi kërcënimet me vdekje. Australian, i njohur për shërbimin e forta dhe man rekordin botëror të shpejtësisë së shërbimeve. “Ka situata që kalojnë kufirin dhe ato nuk janë të pranueshme. Shuma fyerjeve kam marrë. Një gjë e tillë nuk shihet. Personalisht, unë mund ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,