Home / Sport (page 2)

Sport

auto_kombi-sp1507528898

Kombëtarja synon të mbyllë eliminatoret me fitore ndaj Italisë

Përzgjedhësi i kombëtares së Shqipërisë në futboll, italiani Christian Panucci, kërkon t’i mbyllë me fitore kualifikimet për kampionatin botëror “Rusia 2018”. Fitoren kundër Italisë, në ndeshjen e fundit të ciklit eliminator të botërorit të vitit të ardhshëm, Panucci synon ta arrijë përmes lojës së mirë, shkruan Koha Ditore. Ndeshja ndërmjet ...

Read More »
DKgxZuIXoAEXbXq-e1506291100540-780x439

​Arnold Schwarzenegger: Messi është ‘terminatori i futbollit’

Arnold Schwarzenegger, një nga yjet më të mëdha në Hollywood dhe ish-guvernator i Kalifornisë, e ka cilësuar Lionel Messin si ‘terminatori i futbollit”. Në një vizitë në Camp Nou aktori i njohur nuk kurseu fjalët e mira për argjentinas dhe klubin katalunas. “E dua Barcelonën, është kënaqësi të jem këtu. ...

Read More »
iniesta-rabiot-780x439

Petit këshillon Barçën: Rabiot është zëvendësuesi i Iniestas

Ish-mesfushori i Barcelonës, Emmanuel Petit, thotë se pasardhësi i Andres Iniestas është duke luajtur në Francë apo në saktë te Paris Saint-Germain, dhe ai është francezi Adrien Rabiot. Petit ka rekomanduar klubin e tij të vjetër, Barcelonën, se Rabiot i PSG-së është si zëvendësim afatgjatë për spanjollin Iniesta. “Ai gjithmonë ...

Read More »
diego-costa-1-780x439

Atletico dërgon ofertën e parë drejt Chelseat për Costan

Skuadra e madhe spanjolle, Atletico Madrid ka bërë tashmë këtë javë ofertën e tyre të parë në drejtim të anglezëve të Chelseat për sulmuesin Diego Costa. Sipas gazetës spanjolle Marca, zyrtarët e Atleticos u takuan me shefin e Chelseat, Marina Granovskaia dhe paraqitën një ofertë konkrete për sulmuesin e tyre. ...

Read More »
kanerva

Trajneri i Finlandës, Kanerva: Kosova ka kualitet, por i dëshpëruar që barazuam në ndeshjen e parë

Trajneri i Finlandës, Markku Kanerva, në konferencën e mbajtur para ndeshjes ka folur për kualitetin e Kosovës. Finlanda dhe Kosova do të përballen nesër (e martë) në ‘Loro Boriçi’ të Shkodës. “E kam përcjell për së afërmi Kosovën, jam i dëshpëruar me barazimin ndaj tyre në lojën e parë”. “Kosova ...

Read More »
158

Përzgjedhësi i Kosovës flet për Lituaninë

Kombëtarja e Kosovës në basketboll ka mësuar grupin ku do të luaj në kualifikimet evropiane për Kupën e Botës “Kina 2019”. Pas tërheqjes së shortit në Munih të Gjermanisë dhe mësimit të grupit dhe emrave të kundërshtarëve tanë, për faqen zyrtare të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) është deklaruar ...

Read More »
Enver-Hoxhaj-1-780x439

Celina shënon golin e parë me fanellën e Ipswich (Video)

Bersant Celina e ka hapur llogarinë e golave te klubi anglez Ipswich. Ylli i Përfaqësueses së Kosovës ka shënuar në ndeshjen e fundit me skuadrën e tij të zhvilluar kundër Crystal Palaces mbrëmjen e së e martës. Sulmuesi i ri i Ipswichit realizoi golin e parë te klubi në Championship ...

Read More »
foto2

Sanchez përshëndetë Arsenalin, kalon te gjiganti i Premierligës

Arsenali ende duhet të frikësohet për Alexis Sanchez. Sipas “The Telegraph”, Manchester City ka bërë gati ofertën finale për kilianin. City ka vendosur të shpenzojë 60 milionë funte për të marrë Sanchez në “Etihad”. Informacionet e fundit nga Anglia konfirmojnë se Sanchez iu ka bërë me dije drejtuesve të Arsenalit ...

Read More »
valverde1

Valverde në karrierën 16-vjeçare si trajner ka triumfuar vetëm një herë kundër Realit

Gjersa Barcelona bëhet gati për t’u përballur me Real Madridin në Superkupën e Spanjës, Ernesto Valverde do është plotësisht i vetëdijshëm për sfidën që e pret. Por, ky do të jetë “el Clasico” i parë zyrtar për trajnerin e ri të katalonasve, Valverde, i cili ka triumfuar tashmë kundër Realit ...

Read More »
kondogbias-e1502525167793-780x439

Interi kërkon 30 milionë euro për “të zhdukurin” Kondogbia

Geoffrey Kondogbia është ‘zhdukur’ dje (e premte) pasi nuk ka munguar në stërvitjen e klubit, por Interi ende nuk do ta lejojë atë të bashkohet me Valencian për më pak se 30 milionë euro.  Mesfushori francez nuk u paraqit në trajnim e të premtes, duke shkaktuar një reagim të zemëruar ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,