Home / Sport (page 20)

Sport

franck-kessie-780x439-1

Atalanta vendos çmimin për talentin e saj

Mesfushori afrikan, Franck Kessie ka bërë për veti gjithë futbolldashësit në Itali dhe më gjerë. 19-vjeçari ka shkëlqyer në këtë fillim edicioni duke shënuar katër gola në pesë ndeshje në Serie A. Sikur mos të mjaftonte kjo, Kessie ka realizuar një gol edhe në ndeshjen e parë të Kupës së ...

Read More »
krka-e1474540871246-780x439-1

Mediat serbe: Krkic, sherri i Kosovës nuk mund të luajë për Serbinë (Foto)

Bojan Krkicit nuk i është lejuar të luajë për kombëtaren serbe.   E gjithë kjo pasi që futbollisti ka luajtur në një ndeshje kualifikuese për Spanjën kundër Armenisë. Megjithëse rregulloret thonë se një futbollist nuk mund të ndërrojë kombëtaren nëse ka luajtur për në tjetër të tillë në takimet zyrtare, ...

Read More »
bas-1-780x439

Bashkimi me tre miqësore

Pas përforcimit të ekipit brenda natës (dy natë më parë), skuadra e Bashkimit të Prizrenit do të merr rrugë për bregdetin malazez për të zhvilluar disa miqësore para nisjes së stinorit të ri. Kështu, ekipi portokall-e-zi nga Prizreni do të luajë tre ndeshje miqësore në katër ditët sa do të ...

Read More »
carlo-1-2-e1474538851436-780x439-1

Ancelotti: Coman i rrallë, Pogban e Verattin nuk i kërkova

Carlo Ancelotti ka thënë se Kingsley Coman është talent i rrallë, dhe se nuk e ka kërkuar as Paul Pogban e as Marco Verrattin. Ai ka dhënë një intervistë për L’Equipe ku ka folur për këta talentë. “Flas me Comanin në italisht pasi ai ka luajtur te Juventusi. Ai është ...

Read More »
csv-h1uwyaasyxm-780x439

Klopp konfirmon se Karius do jetë në portë ndaj Derbyt

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka konfirmuar se Loris Karius do të jetë në portë ndaj Derbyt. Gjermani do të zëvendësojë belgun Simon Mignolet, ndërsa takimi do të jetë në kuadër të EFL Cup.  Kariues ishte lënduar në fillim të sezonit dhe me këtë rast ai ka humbur të gjitha ...

Read More »
capture-181-780x439

Vokrri takohet me delegacionin për çështje të gjyqtarëve të UEFA-s

Kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri ka pritur një delegacion nga UEFA. Kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri bashkë me nënkryetarin Agim Ademi, sot u takuan me delegacionin e UEFA-s për çështje të gjyqtarëve, Christopher Wilal, Vlado Shajin dhe Alan Souddy si dhe Jacques Bondallaz, nga zyra ligjore për çështje sportive në ...

Read More »
liridon-fetahaj-780x439

Fetahaj: Nuk i kemi merituar këto rezultate, ja çka ju premtojmë tifozëve

Liria e Prizrenit në pesë ndeshjet e para ka arritur që të tubojë plot gjashtë pikë. Padyshim se një ndër lojtarët kryesor të kësaj skuadre dhe një ndër më të dalluarit në futbollin e Kosovë, është Liridon Fetahaj. “Synimet me Lirinë janë që të jemi sa më lart në tabelë ...

Read More »
csyxlx8wgaa5dxv-780x439

Presidenti i Nices zbulon klubin e njohur evropian që ishte gati të transferonte Balon gjatë verës

Presidenti i Nice, Jean-Pierre Rivere, ka zbuluar një prapaskenë interesante të transferimit të Mario Balotellit. Për sulmuesin italian ishin të interesuar edhe rivalët e kuqezinjve, Lyoni, por në atë kohë Balo ishte pothuajse lojtar i Nices. “Po,  Jean-Michel Aulas (presidenti i Lyonit) kishte tentuar të transferon Balotellin”, ka thënë Rivere ...

Read More »
kosovau19-780x439

Grumbullohet Kosova U19

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U-19, Ramiz Krasniqi, ka publikuar emëroren e futbollistëve për grumbullimin e radhës të kësaj grupmoshe, që do të mbahet gjatë dy ditëve të ardhshme në Stadiumin “Agron Rama” në Obiliq. Në këtë grumbullim janë të ftuar 37 futbollistë, prej të cilëve 12 vijnë jashtë Kosovës. Grumbullimi U- ...

Read More »

Lojtarët që kanë shënuar të paktën në dy derbi lokalë të ndryshëm (Foto)

Për një fitues si Zlatan Ibrahimovic goli në derin ndaj Manchester City nuk mjaftoi për t’i ndihmuar Manchester Unitedit për të evituar humbjen e parë të sezonit, apo për të mposhtur ish-trajnerin e tij Pep Guardiola, por ishte i mjaftueshëm për të zbutur zhgënjimin. Por, jo vetëm. Ky gol e ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,