Home / Sport (page 3)

Sport

strotman-12-780x439

Juventusi me ofertë zyrtare për Strootmanin

U duke vetëm si një shkëndijë verë, por Juventusi e ka seriozisht për Kevin Strootmanin.  Bianconerët në fakt i kanë bërë ofertën e parë zyrtare Romës për holandezit. Dyshja e Juventusit, Marotta dhe Paratici kanë bërë ofertë prej 30 milionë eurove për Strootmanin, por që Roma nuk e ka pranuar. ...

Read More »
arsenal-vs-chelsea-780x439

Superkupa e Anglisë: Arsenal – Chelsea, formacionet e mundshme

Arsenali dhe Chelsea do të takohen përsëri në Wembley të dielën (sot) në ndeshjen tradicionale të futbollit anglez atë të Superkupës apo të njohur si Community Shield.  Ndeshja mes dy skuadrave londineze është sigurisht një ndeshje Superkupe midis kampionëve të Ligës Premier dhe fituesve të Kupës FA, ndërsa zhvillohet më ...

Read More »
AJETI-BELLOTI-780x439

E kërkojnë shumë skuadra por Ajeti ende i pavendosur për të ardhmen

Mbrojtësi shqiptar, Arlind Ajeti ende nuk ka vendosur sa i përket të ardhmes së tij. Deri më tani e qartë është vetëm mungesa e prishtinasit në përgatitjet para sezonale me klubin e Torinos. Torino i ka kumtuar lajmin lojtarit se nuk bënë pjesë në planet e tyre dhe se duhet ...

Read More »
liria-12-780x439

Qorraj është profesori i parë në Kosovë që mban titullin “Jean Monnet Chair”

Liria ka filluar fuqishëm përgatitjet për sezonin e ardhshëm. Pas nënshkrimit me trajnerin Bledi Shkëmbi dhe disa transferimeve, Liria ka treguar se nuk e ka ndërmend të ndalet. Katërshja e ardhur te Liria para pak kohësh.  Tash klubi nga Prizreni ka caktuar Ohrin si vendin për përgatitjet parasezonale. Skuadra prizrenase ...

Read More »
suson

Sirena gjermane për Suson

Pas Wolfsburgut, tani Bayer Leverkusen thuhet se ka parë një ofertë të refuzohet nga Milani për Suson. Anësori spanjolli ka përsëritur disa herë se dëshiron të mbetet në San Siro. Sipas gazetës Corriere dello Sport, Bayer Leverkusen bëri një propozim prej 15 milionë eurove për shërbimet e tij. Megjithatë, atyre ...

Read More »
drita-1212-e1499945738291-780x439

Gati projekti trevjeçar – Drita po krijon skuadër për titull kampioni (Foto/Video)

Drita që nga sezoni 2002-2003 nuk e ka fituat titullin e kampionit, ndërsa e ka përjetuar edhe rënien në Ligën e Parë. Një klub që gjithmonë i jep përparësi lojës së bukur, në vitet e fundit ka pasur lojtarë me emër në skuadër, por që asnjëherë nuk arriti të fitojë ...

Read More »
paq-780x439

Pacquiao: Mund të ketë rimeç, por me gjyqtarë kompetent

Boksieri filipinas Manny Pacquiao i ka dhënë vetes një mundësi tjetër për t’u rikthyer në ring dhe për të rimarrë titullin kampion bote të peshës “welter”.  AI humbi pak ditë nga Jeff Horn me vendim të gjyqtarëve. Ende vazhdojnë fjalët se vendimi i gjyqtarëve, edhe pse unanim, nuk ka qenë ...

Read More »
Lukaku-Chelsea-badge-780x439

Conte dëshiron Lukakun te Chelsea çfarëdolloj çmimi

Dua në skuadër Romelu Lukakun për çfarëdolloj çmimi.  Është kjo kërkesa e Antonio Contes ndaj drejtuesve të Chelseat. Trajneri italian ka qenë kategorik dhe i prerë me krerët më të lartë të Bluve të Londrës, duke ua bërë të qartë se sulmuesi belg është një prioritet për të. Me shumë ...

Read More »
davide-780x439

Flamurtari arrin marrëveshje me futbollistin italian

Flamurtari ka arritur marrëveshje me futbollistin Davide Restieri.  Klubi i kthyer në Superligë po vazhdon me përforcime, ndërsa lojtari i radhës që u vesh kuqezi është italiani Restieri. Ai më parë ka luajtur në Zvicër për skuadrën e Aaraoua. Shumë shpejtë pritet edhe një transferim nga Gjermani. Flamurtari po kërkon ...

Read More »
aguero-sanchez-780x439

Mund të ndodhë shkëmbimi Sanchez-Aguero

Alexis Sanchez është një prej sulmuesve më të kërkuar të momentit, ndërsa Arsenali dëshiron të përfitojë nga kjo.  Sulmuesi kilian ka refuzuar deri më tani ta rinovojë kontratën me Topçinjtë, ashtu që pas tij janë vënë klubet kryesore evropiane. Manchester City është një prej klubeve që i kërkon shërbimet Sanchez. ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,