Home / Sport (page 30)

Sport

serb-euml-t-ekzaltohen-shqip-euml-ria-t-euml-p-euml-rjashtohet_hd

Serbët ekzaltohen: Shqipëria të përjashtohet

Një deklaratë e presidentit të Federatës të Futbollit Armen ka bërë që serbët të ekzaltohen nga mundësia kinse Shqipëria mund të përjashtohet nga Kampionati Evropian. Mediat serbe shkruajnë sot se ka filluar hetimi për shitjen e ndeshjes me Armeninë të cilën e fitoi Shqipëria dhe ku e siguroi kualifikimin për ...

Read More »
1-sanchez_7807

Real Madridi e kërkon Sanchezin

Sulmuesin e Arsenalit, Alexis Sanchez përsëri mund ta shohim në Spanjë, por jo tek Barcelona. Sipas mediave angleze, Real Madridi verën që vjen do t’ia bëjë një super-ofertë Arsenalit për sulmuesin kilian, i cili një vit më parë i është bashkuar londinezëve nga Barcelona. Performanca e mirë e sulmuesit kilian, ...

Read More »
ldquo-me-mourinhon-e-kishim-m-euml-v-euml-shtir-euml-rdquo_hd

“Me Mourinhon e kishim më vështirë”

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, ka folur mbi fitoren e madhe kundër Real Madridit me rezultat 0-4. Spanjolli tha se kaltaunasët e kishin gjithmonë më vështirë kundër Los Blancos kur në krye të tyre ishte trajneri portugez, Jose Mourinho. “Real Madridi dhe Barcelona janë dy klube të mëdha dhe rivalitet ...

Read More »
Mesi_Sport

Mesi ben foto me flamurin shqiptar

Lionel Messi i ka irrituar tej mase mediat serbe. Madje, ato aq larg shkojnë sa që shkruajnë se serbët duhet të bëjnë tifo për Cristiano Ronaldon, sidomos para El Clasicos që zhvillohet të shtunën nga ora 18:15. ‘Supersport.rs’ shkruan se Messi është fotografuar me një fanellë ku është flamuri shqiptar, ...

Read More »
Capture127

Real-Barça, orari i ndeshjes në të gjithë botën

Kjo ndeshje do të ndiqet nga miliona teleshikues në të gjithë botën, sepse luajnë dy nga ekipet më të forta në La Liga. Real Madrid dhe Barcelona sot do të luajnë përballjen e parë mes tyre për sezonin 2015-2016. Kjo ndeshje do të ndiqet nga miliona teleshikues në të gjithë ...

Read More »
zbulohet-klauzola-e-madhe-q-euml-do-t-euml-paguajn-euml-gjigant-euml-t-evropian-p-euml-r-xhak-euml-n_hd

Zbulohet klauzola e madhe që do të paguajnë gjigantët evropianë për Xhakën

Granit Xhaka padyshim që është njëri ndër futbollistët shqiptarë më të mirë momentalisht dhe formën më të lartë sportive. Futbollisti i përfaqësueses së Zvicrës ka treguar paraqitje të lartë me skuadrën e tij Borussia Moenchegladbach dhe kjo ka bërë që ai të kërkohet nga shumë skuadra të njohura evropiane, transmeton ...

Read More »
Kosova_Shqipria

Kosova dhe Shqipëria me rezultat 2:2

Përfundoi me rezultat 2-2 spektakli i madh i skuadrës së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë në vëllazëroren historike të zhvilluar në stadiumin e Qytetit të Prishtinës. Sfida filloi me një atmosferë impmozante, ku u përshëndetën nga kombëtarja Armend Dallku dhe Debatik Curri. Cana dhe Ujkani mbajtën fjalime para publikut të ...

Read More »
fshf-miliona-euro-nga-kualifikimi-por-edhe-me-sponsor-euml-gjigant-euml_hd

FSHF, miliona euro nga kualifikimi, por edhe me sponsorë gjigantë

Kualifikimi i Kombëtares së shqiptarëve për herë të parë në një kompeticion evropian, përveç entuziazmit dhe rritjes së imazhit të Shqipërisë, pritet të sjellë edhe përfitime të ndjeshme financiare për Federatën Shqiptare të Futbollit. “Përfitimi më i madh është ai që buron nga rritja e imazhit. Një pjesë e të ...

Read More »
federer-po-planifikoj-sfidat-e-2016-s-euml_hd

Federer: Po planifikoj sfidat e 2016-së

Tenisti zviceran Roger Federer po mendon që tani për vitin 2016, teksa për momentin nuk ka shumë aktivitete për të marrë pjesë. Përveç turneut Championship që zhvillohet në mesin e nëntorit në Singapor, vështirë se fansat do të shohin në ndonjë aktivitet zviceranin, që ka zbritur në vendin e tretë ...

Read More »
quot-ky-euml-sht-euml-viti-i-fundit-i-ronaldos-n-euml-madrid-quot_hd

“Ky është viti i fundit i Ronaldos në Madrid”

Ky sezon mund të jetë i fundit për Cristiano Ronaldon në Real Madrid. Kështu mendon eksperti i futbollit spanjoll, Guillem Balague. Sulmuesi portugez është i lidhur me kalimin në PSG, por ai gjithashtu është i lidhur edhe me rikthimin në Manchester United. “Ky sezon mund të jetë i fundit i ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,