Home / Sport (page 4)

Sport

Rick-Karsdorp-1-780x439

Roma kalon Interin, afër të nënshkruajë me Karsdorp

Luciano Spalletti është bashkuar me Interin dhe tani do të konkurrojë me ish-skuadrën e tij Romën.  Jo vetëm në kampionat por edhe në afatin kalimtar të verës për futbollistë dy skuadrat kanë objektivin e njëjtë. Mbrojtësi holandez, Rick Karsdorp është në planet e skuadrave italiane për ta transferuar. Mbrojtësi i ...

Read More »
EtritBerishaSSLaziovAtalantaBCSerie66pPs4BdPJZx-e1496251996555-780x439

Arrihet marrëveshja milionëshe, Berisha bëhet i Atalantës

Është arritur më në fund një marrëveshje mes Atalantës dhe Lazios.  Portieri i Kombëtares së Shqipërisë, Etrit Berisha do të jetë transferimi i bujshëm i Atalantës për këtë verës. Dy klubet pas shumë bisedimeve kanë arritur edhe një marrëveshje për transferimin e prishtinasit në Bergamo. Sipas asaj që ka lajmëruar ...

Read More »
cr7-3-780x439

“Bomba” në Spanjë: Ronaldo dëshiron largimin nga Reali (Foto)

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo ka tronditur Real Madridin, pasi thuhet se dëshiron të largohet nga Spanjën.  Ronaldo ka qenë ylli kryesor i Mbretërve viteve të fundit, duke qenë pjesë përbërëse e skuadrës që hyri në histori duke fituar dy trofe të Ligës së Kampionëve radhazi, teksa edhe tre “Topa të ...

Read More »
kosova-perfaqesuesja2017

Futbollistët e Kosovës me mesazh për popullin

Në emër të të gjithë futbollistëve të Përfaqësueses së Kosovës, kapiteni Samir Ujkani ka lëshuar një mesazh drejt popullit të Kosovës. Aty thuhet se ata si grup nuk duan që t’i ikin përgjegjësisë për rezultatet e deritashme, njofton Klan Kosova. Kjo është letra e plotë: “I dashur popull i Kosovës, ...

Read More »
Shumë-kohë-para-datës-së-planifikuar-porsche-publikon-nje-991-teresisht-te-ri-foto-780x439

Shumë kohë para datës së planifikuar, Porsche publikon një 991 tërësisht të ri (Foto)

Kompania gjermane Porsche, kishte bërë të ditur se modelin 911 GT2 RS do ta lansojë në Frankfurt Motor Show, por këtë e ka bërë gjatë një takimi me anëtarët e saj.  Pas shumë imazheve që janë shkrepur nga reporterët që ndjekin veturat e reja, më në fund është publikuar edhe ...

Read More »
paulpogba-780x439

Pogba, Di Maria, Martial – 10 transferët më të shtrenjtë në histori të Manchester Unitedit (Foto)

Manchester Unitedi gjithmonë ka qenë i gatshëm të shpenzojë shuma marramendëse parash për t’i transferuar lojtarët më të mirë në qarkullim.  Jua sjellim më poshtë dhjetë transferimet më të shtrenjta të Djajve të Kuq, bazuar nga të dhënat në Transfermarkt. Paul Pogba Çmimi: 89.25 milionë funte Viti: 2016 Klubi: Juventus ...

Read More »
LucasMoura-780x439

Inter bllokohet për Lucas Mouran

Flitej se Interi ishte afër marrëveshjes me Lucas Mouran, por PSG nuk është e bindur ende që ta shes.   Nerazzurrët po kërkojnë lojtar krahësh  për formacionin e Luciano Spallettit, 4-2-3-1. Corriere dello Sport beson se klubi Beneamata kishte marrëveshje me Mouran, i cili kishte shënua 19 gola sezonin e shkuar ...

Read More »
SusoACMilanvPescaraCalcioSerieHb0X6vKAuqcx-e1482338008144-780x439

Roma, 30 milionë për Suson

Drejtori sportiv i Romës, Monchi, e dëshiron me çdo kusht në ekip Suson, por Milani po kërkon 30 milionë euro për të.  23 vjeçari është nën kontratë deri në qershor të vitit 2019 dhe ende nuk e ka siguruar renovimin. Sipas AS, drejtori i Giallorosëve, Monchi, mendon se Suso do ...

Read More »
golden-state-780x439

Golden State Warriors shpallet kampion i NBA (Video)

Golden State Warriors ka arritur që të shpallet kampion i NBA pas fitores në ndeshjen e pestë ndaj Cleveland Cavaliers me rezultat 129-120.  Titulli i kampionit të NBA u vendos pas pesë ndeshjeve falë një dominimi të jashtëzakonshëm nga skuadra kaliforniane dhe performance fantastike të Kevin Durant. Durant në ndeshjen ...

Read More »
transfer-780x439

Transferimet më të bujshme që janë deri më tani (Foto)

Manchester City është një ndër skuadrat më aktive deri tani në këtë fazën e afatit kalimtar të verës. Lëvizjet e para të ekipeve për afrimin e lojtarëve për sezonin 2017/18 tashmë kanë nisur, ku Manchester City është një ndër skuadrat më aktive, që ka transferuar dy lojtarë me shifra rekord. ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,