Home / Sport (page 5)

Sport

Blerim-Dzemaili1-780x439

Xhemaili debuton me Montreal Impactin

Mesfushori shqiptar me pasaportë zvicerane, Blerim Xhemaili ka debutuar në kampionatin amerikan.  Pasi kompletoi transferimin e tij në Montreal Impact ditë më parë, Xhemaili ka debutuar me humbje me skuadrën kanadeze. Reprezentuesi zviceran ishte titullar në humbjen 2-3 të Montreal ndaj Columbus Crew. Gjithsesi paraqitja e Xhemailit u vlerësua shumë ...

Read More »
Ndeshja-e-futbollit-ndermjet-ekipeve-Shpresa-U-2-780x439

Grumbullohet Kombëtarja shqiptare U21

Trajneri i Kombëtares U21, Alban Bushi ka bërë publike listën e lojtarëve që do të jenë pjesë e grumbullimit në datat 14-17 maj. Në këtë grumbullim janë ftuar plot 30 futbollistë ku vihet re pjesëmarrja masive e lojtarëve nga kampionati shqiptar. Bushi nëpërmjet këtij grumbullimi iu ka dhënë një mundësi ...

Read More »
pochett-780x439

Pochettino, favorit për stol të Interit

Trajneri i Tottenhamit,  Mauricio Pochettino, është një nga trajnerët favoritë për postin e Interit së bashku me Antonio Conte, Diego Simeone dhe Luciano Spalletti.  Klubi e largoi Stefano Piolin dhe në vend të tij deri në fund të sezonit do të jetë Stefano Vecchi. Tashmë në skuadër ka ateruar Walter ...

Read More »
juventus-monaco-e1494312302288-780x439

Juventus – Monaco: Formacionet e mundshme, në dyshim Barzagli

Sot (e martë) luhet ndeshja e dytë mes Juventusit dhe Monacos në ndeshjen e dytë të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve.  Takimi i parë u fitua me rezultat 2-0 nga Zonja e Vjetër dhe kështu vendasit janë favorit për të kaluar në finale. Andrea Barzagli është në dyshim, por pritet ...

Read More »
5.mbappe-780x439

​Mbappe tek Chelsea? Conte e pëlqen lojtarin

Antonio Conte ka lëvduar talentin e ri të Monacos, Kylian Mbappe.  18 vjeçari, Kylian Mbappe, është duke shijuar sezonin më të mirë në karrierë. Kjo ka bërë që një numër i madh i klubeve evropiane të interesohen për talentin francez.Në mesin e të shumtave, është edhe Chelsea.  Por, Antonio Conte ...

Read More »
mourinho-9-780x439

Mourinho do të luajë me ekip të dytë ndaj Arsenalit

Trajneri portugez, Jose Mourinho, është i përqendruar vetëm te Liga e Evropës. Manchester United është në rrugë të mbarë për të arritur finalen e Ligës së Evropës, pas fitores së mbrëmshme ndaj Celta Vigos në Balaidos 1:0.  Kësisoj, trajneri i ‘Djajve të Kuq’, ka lënë anash ndeshjet e fundit të ...

Read More »
fabinho-780x439

Ausilio takon agjentin e Fabinhos

Drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio, njoftohet se ka darkuar me agjentin Jorge Mendes mbi një lëvizje të mundshme verore për futbollistin e Monacos, Fabinho.  Futbollisti brazilian mund të luaj si mbrojtësi i krahut të djathtë dhe mesfushor me tipare mbrojtës dhe kjo ka alarmuar shumë skuadra që kërkojnë shërbimet ...

Read More »
kylian-mbappe-780x439

“Ishim afër ta siguronin Mbappen”

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, e ka pranuar se ka qenë në bisedime me sulmuesin Kylian Mbappe.  Sulmuesi 18 vjeçar në fund ka zgjedhur të vazhdojë me Monacon, para se të nënshkruante me Arsenalin. “Lojtari do tu tregojë që kemi qenë afër të nënshkruanin në vitin e shkuar dhe provuam ...

Read More »
Prishtina_sigal

Prishtina një fitore larg finales së playoffit për titull

Sigal Prishtina ka shënuar fitoren e dytë në kuadër të gjysmëfinales së playoffit, duke mposhtur Trepçën në Mitrovicë me rezultat 119-72. Vetëm çereku i parë ishte i barabartë, kurse në fraksionet tjera diferenca në kualitet dhe në pikë ishte shumë e madhe. Prishtina në asnjë moment nuk e kishte të ...

Read More »
GettyImages-628353122-e1493715897597-780x439

Aubameyang në Milano, tifozët e Milanit shpresojnë për një transferim të mundshëm

Milani ka zhvilluar një sezon për t’u harruar, edhe pse nuk ka përfunduar ende, por me perspektivë nga e ardhmja, pas kalimit të klubit nga Silvio Berlusconi në duart e kinezëve.  Por tifozët e Milanit duket se kanë marrë sinjalin e radhës që i bën ata të ëndërrojnë: ditët e ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,