Home / Sport (page 80)

Sport

Milani kthehet në vend të parë

Kampioni i Italisë në fuqi, Milan, ka regjistruar fitore prej 1-0 si mysafir i Chievos për ta rimarrë kreun e tabelës së Serie A. Në takimin e zhvilluar në Stadio Marc’Antonio Bentegodi, skuadra vendase luajti më mirë në fraksionin e parë të lojës, megjithatë ishin mysafirët ata që krijuan avantazh. ...

Read More »

Vetëm minus një

Pas fitores prej 4-0 kundër Getafes, Barcelona e ka shtuar edhe më shumë presionin kundrejt Real Madridit në garën për titullin e kampionit të Spanjës. Vetëm një skuadër luajti në pjesën e parë, ndërsa skuadra tjetër mbrohej para gjashtëmbëdhjetëmetërshit. Megjithatë, edhe pse mund të shënonin shumë gola, vendasit realizuan vetëm ...

Read More »

Rihapet gara për titull

Real Madridi nuk ka arritur ta mposhtë Valencian në Santiago Bernabeu, në një ndeshje mjaft dinamike, por që përfundoi pa gola. Mbretërit zhvilluan një gjysmë të parë më të mirë duke e administruar lojën, megjithatë nuk ishin edhe aq të sigurt në mbrojtje. Ndërkohë që ekipi vendas pati më shumë ...

Read More »

Në krye është Juventusi

Me rezultat prej 2-0, Juventusi e ka mposhtur Palermon në Stadio Renzo Barbera, për ta marrë primatin në Kampionatin italian. Bianconerët e dominuan ndeshjen në fraksionin e parë duke krijuar rast pas rasti, megjithatë shkuan në pushim pa shënuar gol. Sicilianët nga ana tjetër arritën që gjatë pjesës së parë ...

Read More »

Kaka: Duhet ta mposhtim Valencian

Mesfushori i Real Madridit, Kaka, e di se derbi i vikendit përballë Valencias është një ndeshje që patjetër duhet fituar. Reali aktualisht është gjashtë pikë mbi Barcelonën në krye të tabelës së La Ligës dhe Kaka shpreson ata ta ruajnë këtë diferencë. “Ne duhet të mendojmë vetëm për ndeshjen tonë ...

Read More »

Schuster: Reali shumë i fuqishëm për Bayernin

Ish-menaxheri i Real Madridit, Bernd Schuster, mendon se Los Blancos do të tregohen shumë të fuqishëm për rivalin gjysmëfinal të Ligës së Kampionëve, Bayern Munichun. “Bayerni nuk është krejtësisht në nivel me Real Madridin. Veçanërisht në zonën e mbrojtjes së qendrës”. “Sergio Ramos dhe Pepe janë një avantazh i madh ...

Read More »

Ronaldo: Bayerni mund ta fitojë LK-në

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, është i vetdishëm për rrezikun qe mund të paraqesë Bayerni i Munichut në Ligën e Kampionëve, pasi u kuptua se Los Blancos do të kenë punë me rivalin e tyre tradicional. “Ne kemi arritur synimin tonë, mposhtëm APOEL-in dhe jemi në gjysmëfinale. Tani përballemi ...

Read More »

Barcelona heq qafe Milanin

Kampionia në fuqi e Evropës, Barcelona, ka vazhduar rrugëtimin për të mbrojtur këtë titull, pasi ka mposhtur kampionin e shtatëfishtë të Evropës, Milanin, në ndeshjen kthyese çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e zhvilluar të martën mbrëma në “Camp Nou” u mbyll me shifrat 3:1 për Barcelonën, gjë që i ...

Read More »

Guardiola: Vështirë të ndalet Ibra

Trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola, ka deklaruar se nuk do të jetë lehtë të ndalet Zlatan Ibrahimovici në ndeshjen kthyese çerekfinale të Ligës së Kampionëve në Camp Nou. Trajneri blaugran ka thënë se topat e gjatë gjithmonë janë të dedikuar për suedezin për shkak të gjatësisë së tij, ashtu që ...

Read More »

‘Messi është talent -Ronaldo është punëtor’

Dallimi kryesor mes Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos është se argjentinasi ka më shumë dhunti natyrore. Kështu mendon sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimovic. Suedezi, i cili ka luajtur një sezon krahas Messit te Barcelona, mendon se Ronaldo është lojtar i shkëlqyer, mirëpo portugezi është dashur të punojë shumë për të ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,