Home / Sport (page 81)

Sport

Carlos: Reali do ta fitojë titullin

Ish-ylli i Real Madridit, Roberto Carlos, është i bindur se njerëzit e Jose Mourinhos do ta fitojnë titullin në La Liga në rast të fitores ndaj Atletico Madridit të mërkurën mbrëma. “Unë mendoj se kampionati do të vendoset në rast se Real Madridi mposht Atletico Madridin. Reali do t’i hyjë ...

Read More »

Ronaldo krenar me tregolëshin

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, është krenar me hat-trickun e shënuar në fitoren e mbrëmshme ndaj Atletico Marid. Ronaldo shënoi hat-trickun e shtatë të sezonit për të ndihmuar Realin të fitojë derbin madrilen me rezultat 4-1 dhe për të rikthyer kryesimin prej katër pikësh ndaj Barcelonës në krye të ...

Read More »

Në derbi flet Reali

Real Madridi ka triumfuar me rezultat 4-1 përballë Atletico Madridit në derbin e kryeqytetit spanjoll që u zhvillua të mërkurën mbrëma në Vicente Calderon. Të dyja skuadrat luajtën mirë në gjysmën e parë të takimit, gjatë të cilës i ndau vetëm një gol. Me një supergjuajtje të lirë nga një ...

Read More »

“Ndeshje e futbollit”

Me datën 08.04.2012, nga ora 15:00,është zhvilluar ndeshja e Kampionatit të Kosovës në Futboll, në mes të KF. “Drita” nga Gjilani dhe KF. “Lepenci” nga Kaçaniku.  Ky takim është zhvilluar në pranin e mbi 1000 spektatorëve. Takim i paralajmëruar ka filluar me tensione përreth Stadiumit të qytetit dhe më të ...

Read More »

Milani kthehet në vend të parë

Kampioni i Italisë në fuqi, Milan, ka regjistruar fitore prej 1-0 si mysafir i Chievos për ta rimarrë kreun e tabelës së Serie A. Në takimin e zhvilluar në Stadio Marc’Antonio Bentegodi, skuadra vendase luajti më mirë në fraksionin e parë të lojës, megjithatë ishin mysafirët ata që krijuan avantazh. ...

Read More »

Vetëm minus një

Pas fitores prej 4-0 kundër Getafes, Barcelona e ka shtuar edhe më shumë presionin kundrejt Real Madridit në garën për titullin e kampionit të Spanjës. Vetëm një skuadër luajti në pjesën e parë, ndërsa skuadra tjetër mbrohej para gjashtëmbëdhjetëmetërshit. Megjithatë, edhe pse mund të shënonin shumë gola, vendasit realizuan vetëm ...

Read More »

Rihapet gara për titull

Real Madridi nuk ka arritur ta mposhtë Valencian në Santiago Bernabeu, në një ndeshje mjaft dinamike, por që përfundoi pa gola. Mbretërit zhvilluan një gjysmë të parë më të mirë duke e administruar lojën, megjithatë nuk ishin edhe aq të sigurt në mbrojtje. Ndërkohë që ekipi vendas pati më shumë ...

Read More »

Në krye është Juventusi

Me rezultat prej 2-0, Juventusi e ka mposhtur Palermon në Stadio Renzo Barbera, për ta marrë primatin në Kampionatin italian. Bianconerët e dominuan ndeshjen në fraksionin e parë duke krijuar rast pas rasti, megjithatë shkuan në pushim pa shënuar gol. Sicilianët nga ana tjetër arritën që gjatë pjesës së parë ...

Read More »

Kaka: Duhet ta mposhtim Valencian

Mesfushori i Real Madridit, Kaka, e di se derbi i vikendit përballë Valencias është një ndeshje që patjetër duhet fituar. Reali aktualisht është gjashtë pikë mbi Barcelonën në krye të tabelës së La Ligës dhe Kaka shpreson ata ta ruajnë këtë diferencë. “Ne duhet të mendojmë vetëm për ndeshjen tonë ...

Read More »

Schuster: Reali shumë i fuqishëm për Bayernin

Ish-menaxheri i Real Madridit, Bernd Schuster, mendon se Los Blancos do të tregohen shumë të fuqishëm për rivalin gjysmëfinal të Ligës së Kampionëve, Bayern Munichun. “Bayerni nuk është krejtësisht në nivel me Real Madridin. Veçanërisht në zonën e mbrojtjes së qendrës”. “Sergio Ramos dhe Pepe janë një avantazh i madh ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,